چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

چمن مصنوعی فوتبال – نکاتی درمورد نگهداری و خرید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: چمن مصنوعی ورزشی
6062
چمن مصنوعی فوتبال

در بخش چمن‌ مصنوعی فوتبال مطالبی وجود دارد که قبلا نخوانده یا نشنیده‌اید

در این مطلب سعی بر این داریم که علاوه بر ارائه نکات تخصصی در این خصوص بتونیم ایده‌آل‌های ذهنی شما رو برای رسیدن به یک زمین استاندارد و باکیفیت پیاده‌سازی کرده و اونها رو تقویت کنیم. در واقع می‌خوایم بگیم که، از انواع چمن مصنوعی فوتبال چه انتطاراتی می‌توانید داشته‌ باشید.

آنچه بازیکنان فوتبال از زمین چمن مصنوعی درک می‌کنند

بازیکنان فوتبال، این رو خوب درک می‌کنن که، وقتی یک زمین چمن مصنوعی، به شیوه استاندارد به اجرا درمیاد، می‌تونه باعث بشه تمامی مهارت‌ها­شون رو بر روی زمین به نمایش بذارن. یعنی اینکه هر چه استاندارد یک چمن مصنوعی بالاتر باشه کار هم برای فوتبالیست‌ها ساده‌تر می‌شه و از اونها هم، عملکرد بهتری دیده میشه. در این‌صورت، این بازیکنان می‌تونن هر چه در چنته دارن، در بازی با اطمینان رو کنن.

ورود استانداردهای فیفا به بحث چمن مصنوعی فوتبال

ممکنه براتون جالب باشه که بدونید، استانداردهای اجرایی فیفا، در بحث زمین چمن مصنوعی هم ورود کردن، تا بتونن ما رو در این مسیر هدایت کنن. برای مدیران فیفا مهمه که، زمین فوتبال با چه استانداردی به اجرا در میاد و ایمنی بازیکنان در چه حدی است. بیایید قبل از هرچیز، با هم در مورد استاندارهای اجرای زمین چمن مصنوعی و ایمنی ورزشکاران بر روی چمن‌های مصنوعی صحبت کنیم.

رابطه بین بازیکن و چمن مصنوعی فوتبال

به این بخش توجه داشته باشید که وقتی که یک بازیکن فوتبال،برروی زمین فوتبال، شروع به استارت زدن و دویدن می‌کنه،انرژی گام‌های او نیاز به تخلیه شدن داره. فقط یک زمین چمن مصنوعی با اجرای استاندارده که،می‌­تونه این انرژی رو جذب و در سطح خودش پراکنده کنه. این یکی از دلایلیه که به خاطر اون،فیفا تاکیده داره که، در مرحله‌ای تزریق متریال‌های پرکننده، مانند سیلیس و دانه‌های گرانول باید بررسی تناژ استاندارد، به نسبت ارتفاع الیاف چمن مصنوعی صورت بگیره. هم‌چنین برای حفظ انعطاف‌پذیری در زمین‌های فوتبال استاندارد نباید از سیستم‌های زیرسازی سخت، مانند بتون یا آسفالت استفاده بشه.

آنچه از فوتبال انتظار داریم

فوتبال، یعنی هیجان بی‌حد و مرز؛ یعنی دویدن تا رسیدن به هدفی که دور نیست؛ هدفی که قراره، توی ۹۰ دقیقه بدست بیاد. هدفی که بخشی از اون، به زمین فوتبال مربوطه. می‌شه گفت که، وظیفه این پوشش اینه که،به این هیجان، کمک بده و هدف رو به ما نزدیک‌تر کنه. در اینجا، توجه‌تون رو به یک سوال مهم جلب می‌کنیم. دقیقا چه مواردی باعث شدن، تا شما قصد اجرای یک زمین بازی با چمن مصنوعی رو داشته باشید؟

این بخش از مطالب می‌تونه چالش جدید ذهنی شما باشه. صرف نظر از موضوع زیبایی‌شناسی چمن مصنوعی و روش‌های ساده اجرا و  نگهداریش که بارها در موردشون شنیدید. باید بگیم که، این محصول نیومده که دقیقا همون کاری رو انجام بده که مدل چمن طبیعی فوتبال انجام می‌ده. درواقع این چمن باید کار رو برای ما آسون‌تر کنه و مشکلات ما رو کم­تر.

مزیت‌های چمن مصنوعی فوتبال

 • این یه واقعیته که چمن‌های مصنوعی فوتبالی، می‌تونن روی سطوح تسطیح شده، که شیب مناسبی دارن، به اجرا دربیان؛ مدیران فیفا برای متراژهای بالای ۸۰۰ متر، راهکارهای خاص خودش رو، ارائه دادن؛ مثل سیستم زیرسازی به روش unbound .
 • این موضوع اهمیت اقتصادی بسیار بالائی داره که زمین چمن مصنوعی، می‌تونه برای ده سال هم، عمر کنه و این یعنی، یک صرفه جویی بزرگ برای علاقه مندان فوتبال؛ البته ما باید به عنوان استفاده کننده، اصول نگه­داری از چمن مصنوعی رو خوب بلد باشیم و رعایت کنیم.
نکته

جالبه که بدونید، امروزه بیش از ۵۰۰ زمین چمن مصنوعی در شهر تهران وجود داره، که به ۱۲۰۰ تیم ورزشی کوچک و بزرگ، سرویس می­دن. با توجه به این موضوع، رعایت اصول نگه­داری از چمن مصنوعی، می‌تونه باعث جلوگیری از هدررفتن پول و زمان،در این مجموعه‌ها بشه.

 • اجرای چمن مصنوعی فوتبال، با فناوری روزنه‌های زهکش و سیستم زیرسازی unbound هنگام تخلیه آب، ده برابر نسبت به مدل طبیعی، افزایش سرعت دارن. جالبه که بدونید جذب آب در بافت چمن مصنوعی صفر درصد است. یعنی آبی که در بافت آنها وجود دارده به طور کامل دفع می‌شه و ایجاد مشکل نمی‌کنه.
 • مطالعات نشون می‌ده که چمن‌های مصنوعی فوتبالی امن­ هستند، این امنیت موقع دویدن و زمین خوردن بازیکنان، بیشتر خودشو نشون می‌ده.

سربلندی چمن مصنوعی فوتبال در محک مطالعات علمی

یک مطالعه مستقل پنج‌ساله، که منابع منتشرکننده آماری اون، در سایت‌هایی مثل reuters.com و easyturf.com هستند. نشون می­ده که اتفاقات جالب توجه‌ای، با استفاده از چمن مصنوعی فوتبال پیش اومده

اتفاقاتی از این دست
 • ۷۴% گسستگی عضلانی کمتر
 • ۳۲% حفظ تعادل ورزشکاران در قسمت مچ پا
 • ۴۲% محافظت بیشتر از ACL (رباط صلیبی قدامی زانو)
 • ۲۲% کاهش صدمات مفصلی
 • ۱۹% کاهش صدمات عمومی
 • ۱۲% کاهش صدمات مغزی
 • ۱۰% آسیب کمتر برای سطح کفش در هنگام تماس

صادقانه بگم
از سال ۱۳۸۲ که ورزشگاه قیانوری و شهید فهمیده، به عنوان اولین زمین‌های چمن مصنوعی فوتبال در کشور به اجرا دراومدن تا به امروز که ۱۸ سال از اون زمان می­‌گذره، هنوز گاهی نقص‌هایی در سیستم‌های ایجاد چمن‌های مصنوعی فوتبال پیدا می‌شه. اما مهم اینه که، مزایای این چمن مصنوعی نسبت به محدودیت‌هاش، کاملا چشمگیره. با این احوال این رو بدونید که ما و همه همکارامون،با کمک تکنولوژی‌های بروز دنیا، سعی بر این داریم تا بهترین راه‌کارها رو به شما پیشنهاد بدیم.

چمن مصنوعی فوتبال

برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی فوتبال با کارشناسان فروش چمنزار در ارتباط باشید: ۵۷۷۳۲-٠٢١

در ادامه می‌توانید دیگر مطالب مفید مربوط را مشاهده کنید :

نظرات کاربران

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.