مرجع تخصصی فروش چمن مصنوعی | نصب چمن مصنوعی | گروه اجرایی چمنزار
تماس با گروه چمنزار ۸۸۵۰۱۹۹۶-۰۲۱ ۸۸۷۴۴۹۰۷-۰۲۱

فوتبال

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: چمن مصنوعی ورزشی
70
چمن مصنوعی فوتبال

فوتبال یعنی هیجان بی حد و مرز

سرود ملی شروع میشه،نفس ها در سینه حبس شده. تماشاچی ها زیر پرچم های تیم شون همراه با بازیکنا سرودشون رو فریاد می­زنند.آدرنالین رو حس می­کنیم که توی رگ­هامون جریان داره.چه توی استادیوم باشیم چه روربروی صفحه نمایش ، همه ما پیر و جوون هیجان داریم و برای یک نتیجه خوب دعا می­کنیم.

فوتبال بین همه اغشار جامعه ریشه دوونده.این ورزش محبوب و غیرقابل پیش بینی تاثیر فوق العاده ای روی پیشرفت قشر جوان توی کل دنیا داره.البته که یک تجارت بزرگ هم هست.استادیوم ها روز به روز بزرگتر و لوکس تر می­شن و قیمت بازیکنا هر فصل بالاتر میره.توجه رسانه ها کاملا معطوف به ستاره هاست و میلیاردها طرفدار روی عملکرد هفتگی تیم شون وسواس دارند.

اصلی ترین نیاز برای یه بازی فوتبال خوب،زمین اون هست تا فوتبالیست ها بتونن مهارت هاشون رو به خوبی به نمایش بذارن. همین طور یکی از مهم ترین هزینه های باشگاه ها هزینه راه اندازی و نگهداری از چمن شون هست.

وجود چمن مصنوعی این امکان رو فراهم کرده که فوتبال توی هر شرایط آب و هوایی برگزار بشه.

امروزه چمن مصنوعی برای فوتبال روز به روز در حال توسعه چه از نظر فناوری و اجرا و چه از نظر شناخته شدن هست.

خوب این یه خبر خوب واسه علاقمندان به فوتبال هست . هم چنین وقتی می­فهمیم چمن مصنوعی خیلی از هزینه ها رو کم می­کنه که این مسئله برای باشگاه داران در سطح حرفه ای فوتبال موضوع خیلی مهمه.

هزینه احداث یک زمین چمن طبیعی استاندارد با ابعاد حدود ۱۰۰ در ۷۰ حدود ۳ برابر کمتر از هزینه احداث یک زمین چمن مصنوعی فوتبال است .اما اگر در دراز مدت هزینه ها را بررسی کنیم،اصلی ترین هزینه همان نیاز چمن طبیعی به ۳۰ الی ۱۲۰ هزار لیتر آب هست که همین مسئله برای کشوری مثل ایران که در دوران خشک سالی به سر می­بره خیلی به چشم می­ آید. برای مثال  زمین چمن استادیوم آزادی برای هر بار آبیاری چیزی حدود ۴۰ متر مکعب آب نیاز داره که این هزینه جدای از آفت کش ها و دیگر مسائل مربوط به نگهداریست.

با توجه به قوانین و مقررات بین المللی فوتبال نمی­توانیم همه زمین های چمن طبیعی رو با چمن مصنوعی تعویض کنیم اما حداقل امکانش هست که مسابقات دسته های پایین تر توی زمین های چمن مصنوعی برگزار بشه تا آسیب کمتری به چمن های طبیعی و ذخایر آب وارد بشه. علاوه بر این ها چمن طبیعی فوتبال نیاز به یک انبار پشتیبان دارد که بتواند ۱۰۰۰ متر مربع چمن در خودش جای بده که در مواقع لزوم و آسیب دیدگی جایگزین شود.

با توجه به نکاتی که ذکر شد می­توان برآورد کرد هزینه ای که اضافه تر بابت چمن مصنوعی پرداخت می­شود،در طول کمتر از یک سال از طرف دیگر جبران خواهد شد و باشگاه می­تواند با یک بار سرمایه گذاری تا چندین سال از آورده مالی خود استفاده بهینه و خالص ببرد.

چمن مصنوعی فوتبال  با دو نوع مختلف از الیاف ارائه می­شود که عبارتند از چمن مصنوعی فوتبالی با الیاف فیبریلیت و چمن مصنوعی فوتبالی با الیاف مونوفیلامنت.

ویژگی چمن مصنوعی فوتبالی ارتفاع بلند ۵ سانتی متری و تراکم نسبتا پایین این چمن هاست.این ارتفاع بلند و تراکم پایین به این خاطر هست که بتوان ۲۲ کیلوگرم شن سیلیس و ۷ کیلوگرم گرانول را در هر متر مربع خود جای دهد. وجود متریال پر کننده ی سیلیس و گرانول در چمن مصنوعی فوتبالی باعث بیشتر شدن دوام چمن و بالا رفتن خاصیت ضربه گیری می­شود.یعنی بازیکنان در صورت زمین خوردن،با بستری نرم مواجه می­شوند که از آسیب دیدن آنها جلوگیری می­کند.

چمنزار نیز همه روزه به دنبال به روز رسانی و هماهنگ شدن با استانداردهای جهانی است.

به همین خاطر نصب چمن های مصنوعی فوتبالی رو طبق قواعد فیفا انجام میدیم و خیلی خوشحال می­شیم که همه مشکلات زمین های چمن رفع بشه.ما از مرحله ی مشاوره تا اجرای کامل و خدمات بعد از نصب کنارتون هستیم.

این رو بدونید که شادی و آرامش شما آرزوی همه چمنزاریاست.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*