چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی مدارس

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
چمن مصنوعی برای مدارس

چرا از چمن مصنوعی در حیاط مدارس استفاده می‌کنیم؟

یک زنگ تفریح را تصور کنیم که کودکان با جنب و جوش فراوان به این سو و آن سو می‌دوند و مشغول تفریح و بازی هستند. در همین حیاط زنگ ورزش و در بعضی مواقع مسابقات ورزشی نیز برگزار می‌شود، امّا پوشش قالب مدارس کشور چیست؟ آیا این پوشش ایمنی کودکانمان را در برابر ضربات احتمالی ناشی از بازی و ورزش تأمین می‌کند؟ همان‌طور که می‌دانید بیشتر مدارس کشور دارای پوشش آسفالت هستند که هیچ­گونه استاندارد ضربه‌پذیری ندارد و سالانه بسیاری از دانش‌آموزان در اثر برخورد با سطح سخت دچار آسیب‌های شدید می‌شوند.

یکی از محصولاتی که طی سالیان اخیر طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده چمن مصنوعی است. چمن مصنوعی علاوه بر ضربه‌پذیری بسیار مناسب، دارای هزینه‌های نگهداری پایین، زیبایی ظاهری و طول عمر مناسب است که پس از نصب و اجرا کیفیت فضایی را بسیار افزایش داده و شور و نشاط فراوانی را در بین دانش‌آموزان به وجود می‌آورد. برای مطالعه بیشتر در این زمینه به مقاله‌ی «تاثیرات چمن مصنوعی بر دگرگونی مدارس» مراجعه فرمایید.

اهمیت انتخاب صحیح چمن مصنوعی در مدارس

برای اینکه به اهمیّت انتخاب صحیح چمن مصنوعی در مدارس پی ببریم به یک مثال ساده اشاره می‌کنیم. در حیاط یک مدرسه به مساحت ۲۰۰ متر ممکن است بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دانش‌آموز در یک زمان واحد از چمن مصنوعی استفاده کنند که نسبت فضا به تعداد نفرات استفاده کننده ۳/۱ متر مربّع، به ازای هر نفر است. این عدد در یک زمین چمن مصنوعی فوتسالـی به مساحت ۸۰۰ نفر و تعـداد بازیکنان ۱۰ نفر به عدد ۸۰ متر مربّع
و در زمین‌های فوتبال استاندارد به مساحت ۷۰۰۰ متر و تعداد بازیکنان ۲۲ نفر به عدد، ۳۱۸ متر مربّع به ازای هر نفر می‌رسد. با یک مثال ساده متوجه می‌شویم که کاربری مدرسه حتّی از کاربری‌های سنگین ورزشی هم بسیار پرفشارتر و پرترددتر خواهد بود. علاوه بر تردد بالا، چمن‌های مصنوعی مدارس باید دارای استانداردهای بهداشت و ضربه‌پذیری مناسب باشند.

چند ویژگی مهم برای انتخاب مناسب چمن مصنوعی مدارس

در این بخش به­ صورت مختصر به ویژگـی‌های مهم برای انتخاب چمن مصنوعـی مناسب مـدارس اشاره می‌کنیم.

۱- تراکم بالا

جلوگیری از کوبیده شدن زودهنگام چمن مصنوعی، همان‌طور که گفتیم کاربری مدرسه جزو سنگین‌ترین کاربری‌های چمن مصنوعی محسوب می‌شود بنابراین استفاده از چمن‌های مصنوعی با تراکم مناسب الزامی خواهد بود.

۲- ارتفاع الیاف مناسب

نظافت آسان و زدوده شدن راحت آلودگی‌ها، توصیه می‌شود که در صورت تمایل به انتخاب چمن‌های با ارتفاع الیاف بلند در هنگام اجرا از سیلیس به عنوان پر کننده الیاف استفاده شود. منظور از ارتفاع مناسب ارتفاع بین ۱۰ تا ۲۵ میلی‎متر می‌باشد.

۳- چمن‌های با الیاف مقاوم

افزایش قدرت فیلامنت‌ها در برابر تردد بالا در حیاط مدارس، یکی از عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار بر افزایش طول عمر چمن مصنوعی مدارس مقاومت بالای الیاف (فیلامنت‌های چمن مصنوعی) می‌باشد. در صورتی که الیاف مقاومت لازم را نداشته باشد در مدت زمان کوتاهی چمن اجرا شده دچار از هم گسستگی شده و از بین خواهد رفت.

برای مطالعه‌ی کامل‌تر در مورد چمن‌های مناسب مدارس به مقاله‌ی «چمن مصنوعی چندمنظوره و نقش آن در مدارس» مراجعه فرمایید.

همچنین برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی مدارس با شماره‌ی:  ۵۷۷۳۲-٠٢١ تماس بگیرید.

نظرات کاربران

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
*