چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی مهدکودک

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
چمن مصنوعی مهد کودک شقایق

چمن مصنوعی مهدکودک

چمن مصنوعی مهدکودک در کنار زیبایی و نشاطی که در محیط بازی کودکان به وجود می‌آورد فضا را برایشان ایمن‌تر و ‏سرسبزتر می نماید؛ که این مهم باعث بالا رفتن حس پویایی کودکان می شود.
بالا بودن حس پویایی کودکان که این ‏روزها با ایده پویاسازی حیاط مهد کودک ها مطرح گردید همان اصل مهم می‌باشد که باعث رشد فکری آنها می‌شود. کودکان دوست دارند روی چمن‌های مصنوعی قدم بزنند. انتخاب چمن مصنوعی مناسب، موجب بالا رفتن زیبایی و ایمنی در ‏حیاط مهدکودک می‌گردد.‏

‏ چه چمن مصنوعی برای مهدکودک مناسب است؟ ‏

چمن مصنوعی مهدکودک باید دو ویژگی بسیار مهم بهداشت و ضربه‌پذیری را دارا باشد. اما این که چه چمن‌ مصنوعی‌هایی می‌توانند به بهترین شکل این ویژگی را تامین کنند در ادامه به آن‌ اشاره خواهیم کرد.

 

۱- دارای تراکم مناسبی باشد

به طور کلی اگر چمن مصنوعی مهدکودک دارای تراکم بالایی باشد الیاف آن نسبت به چمن مصنوعی‌های کم تراکم ایستایی بیشتری دارند و همین موضوع به آنها کمک می‌کند تا ضربه‌پذیری مناسب‌تری داشته باشند.
یکی از راه‌های مرسوم برای ایستا کردن چمن‌های مصنوعی کم تراکم تزریق متریال پرکننده مانند سیلیس و گرانول می‌باشد (مانند چمن مصنوعی فوتبال). اما مواد پرکننده برای چمن مصنوعی مهدکودک به هیچ عنوان از نظر بهداشتی توصیه نمی‌شود. پس در نتیجه باید از چمن‌های مصنوعی مناسب و بدون نیاز به مواد پرکننده استفاده کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های چمن مصنوعی‌های متراکم میزان کم آشغال‌گیری آنهاست که این موضوع نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از همین رو چمن مصنوعی‌های پایل گلف (موکتی) طرفداران بسیار زیادی را بین مدیران مهدکودک به خود اختصاص داده‌اند. چمن مصنوعی‌ مدل یاس، چمن مصنوعی‌ مدل فیروزه و چمن مصنوعی‌ مدل اطلس جزء این دسته محسوب می‌شوند. البته یادآور می‌شویم که چمن مصنوعی‌های موکتی نسبت به سایر مدل‌های چمن مصنوعی دارای زبری بیشتری هستند. اما در یک کفه ترازو ویژگی‌های مثبت آنها به مراتب بیشتر از موارد منفی آنها خواهد بود.

 

۲-دارای ارتفاع الیاف مناسبی باشد

یکی دیگر از مواردی که بر روی هر دو موضوع ضربه‌پذیری و بهداشت تاثیرگذار است ویژگی ارتفاع الیاف است. چمن مصنوعی مهدکودک باید دارای ارتفاع الیاف بین ۱۱ تا ۲۵ میلی‌متر باشد. دلیل آن هم این است که اگر ارتفاع کمتر از ۱۰ میلی‌متر باشد ضربه‌پذیری کاهش می‌یابد و اگر ارتفاع الیاف بیش از ۲۵ میلی‌متر باشد میزان آشغال‌گیری افزایش یافته و همچنین شست‌وشوی آن به سختی انجام خواهد شد. فراموش نکنیم که چمن مصنوعی‌های مناسب مهدکودک با چمن مصنوعی مدارس در مقاطع مختلف کاملا متفاوت است.

 

۳- دارای ساختار تک رشته‌ای باشد

چمن‌های مصنوعی به دو دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:
نخست چمن مصنوعی‌های تک رشته‌ای یا مونوفیلامنت و دوم چمن مصنوعی‌های چند رشته‌ای یا فیبریلیت. چمن مصنوعی‌های چند رشته‌ای با توجه با ساختارشان از ضربه پذیری بسیار مناسبی بهره‌مند هستند اما در طرف مقابل از منظر رعایت اصول بهداشت نمره‌ی بسیار پایینی می‌گیرند، بنابراین چمن مصنوعی مهدکودک را باید از چمن مصنوعی‌های تک رشته‌ فیبریلیت انتخاب کرد.

۴-دارای ساختار تک بافت باشد

در این بخش اگر بخواهیم سخت گیرانه عمل کنیم چمن مصنوعی‌های دو بافت را از لیست خط می‌زنیم. دلیل آن هم قابلیت‌های کم چمن مصنوعی دو بافت برای شست و شوی مناسب است و در صورتی که آشغال به بخش‌های زیرین الیاف نفوذ کند شست‌وشو و نظافت آن به راحتی انجام نخواهد شد. از طرفی چمن مصنوعی‌های دو بافت دارای ضربه‌پذیری مناسبی هستند که این ویژگی در کاربری مدارس بسیار مفید و حائز اهمیت است، اما کارشناسان چمنزار پیشنهاد می‌دهند که تا جای امکان از چمن‌های مصنوعی تک بافت استفاده شود.

 

 از الیاف دارای استاندارد و تاییدیه‌های معتبر استفاده شود

چرا که در صورت اجرای چمن مصنوعی با الیاف غیر استاندارد ممکن است به دلیل وجود مواد سربی به پوست کودکان آسیب وارد شود.

 

‏چند نکته مهم در مورد نصب و اجرای چمن مصنوعی مهدکودک

  • در صورتی که شیب بندی و یا زهکشی زیرسازی به صورت کامل انجام نشده از اجرای چمن مصنوعی صرف نظر کنید تا ابتدا زیرسازی را به نحو مطلوب انجام داده و سپس چمن مصنوعی مهدکودک را بر روی یک بستر مناسب که زهکشی آب بر روی آن به درستی انجام می‌شود اجرا نمایید.
  • از لایه‌ی ضربه گیر ژئوتکستایل استفاده شود. لایه‌ی ژئوتکستایل یک لایه‌ی نمدی می‌باشد که نقش ضربه پذیری و محافظت از لایه‌ی زیرین چمن را به عهده دارد.
  • از متریال پر کننده به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا از نظر بهداشتی به هیچ عنوان مورد تایید نمی‌باشد.

نظرات کاربران

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
*