چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

اطلاعات پروژه

ارتفاع:25 mm
الیاف:تخت با آوند مرکزی

نام مدلی که در این پروژه کار شده :

چمن مصنوعی مدل مونوفیلامنت


ویژگی‌های مثبت مدل مونوفیلامنت برای این کاربری:

1- ساختار تک رشته‌ای که از انباشته شدن خورده برگ‌ها در درون الیاف چمنی جلوگیری می‌کند

2- الیاف ساخته شده توسط کمپانی معتبر تیولون هلند

3- تراکم بسیار مناسب


ویژگی های منفی مدل مونوفیلامنت برای این کاربری:

1- با توجه به وجود ریز برگ‌های فراوان در محل پروژه اصولاً چمن‌های با ارتفاع 25 تا 35 میلیمتر و تراکم بالا گزینه‌های مناسب‌تری هستند اما کاربری این پروژه فوتبالی بوده و باید چمن فوتبالی در آن اجرا می‌شد.

پروژه چمن مصنوعی فوتبال نیاوران

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

پروژه چمن مصنوعی فوتبال نیاوران در ابعاد فوتسال

همان‌طور که در مقاله‌ی ابعاد زمین فوتبال و فوتسال نوشته شده است زمین‌های فوتبال به سه دسته‌ی (بزرگ)، فوتسال (ابعاد سالنی) و زمین کوچک (مینی فوتسال) تقسیم می‌شود که پروژه چمن مصنوعی فوتبال نیاوران جزو دسته‌ی ابعاد فوتسال محسوب می‌شود. ابعاد این پروژه ۴۰*۲۰ می‌باشد که رایج‌ترین ابعاد در پروژه‌های چمن مصنوعی فوتبال سطح کشور محسوب می‌شود.

دغدغه‌های کارفرما و چگونگی انتخاب چمن مصنوعی فوتبالی مناسب

اطراف زمین پروژه چمن مصنوعی فوتبال نیاوران را درختان انبوهی محاصره کرده است که در فصل برگ‌ریزان به مانند تصاویری که ملاحظه می‌فرمایید شاهد ریزش برگ‌ها بر روی سطح چمن مصنوعی هستیم.
در پروسه‌ی انتخاب چمن مصنوعی مناسب دغدغه‌ی اصلی کارفرما ریزش برگ‌های درختان بود و اینکه آیا خورده برگ‌ها مشکلی برای چمن بوجود نمی‌آورد؟ کارشناسان چمنزار پس از بررسی‌های انجام شده پاسخ این پرسش را به شکل ذیل دادند.

به طور کلی دو نوع الیاف چمن مصنوعی برای پروژه‌های فوتبالی وجود دارد:
نوع اول مدل فیبریلیت یا چند رشته‌ای و نوع دوم مدل مونوفیلامنت یا تک‌رشته‌ای است.

  1. تک رشته‌ای
  2. چمن‌های چندرشته‌ای با توجه به ساختارشان خورده‌های برگ را در خودشان نگه می‌دارند و ممکن است در دراز مدت نسبت به چمن‌های تک رشته‌ای دچار مشکلات بیشتری شوند.
    از این رو کارشناسان چمنزار برای پروژه‌های اینچنینی مدل‌های تک رشته‌ای مونوفیلامنت را پیشنهاد می‌دهند.

همچنین برای کاهش برگ‌ها می‌تواند از جاروهای برقی پرتابی (فوت‌کننده) استفاده کرد تا برگ‌ها را از روی سطح چمن مصنوعی فوتبال جارو کرد
به این ترتیب تا حدود زیادی می‌توان پاسخ دغدغه‌های موجود را داد.

راز طول عمر چمن مصنوعی فوتبالی در چیست؟

به طور کلی مراحل تهیه و اجرای چمن مصنوعی به سه دسته تقسیم می‌شود. که در صورت مشکل در هر یک از مراحل طول عمر چمن مصنوعی به شدت کاهش خواهد یافت. به عبارت دیگر هیچ کدام از موارد ذیل به تنهایی نمی‌تواند تضمین‌کننده‌ی یک چمن مصنوعی فوتبال با دوام باشد. این دسته‌بندی عبارتند از:

چمن مصنوعی با کیفیت مناسب

شاید افرادی که در این حوزه تخصص چندانی نداشته باشند هم اهمیت مقوله‌ی کیفیت را در طول عمر چمن مصنوعی به خوبی درک می‌کنند.

اجرای صحیح چمن مصنوعی با میزان متریال مناسب

یکی از مهمترین بخش‌های تاثیرگذار بر طول عمر چمن مصنوعی بحث اجرای صحیح است که شامل اجرای اصولی و تزریق مناسب و به اندازه‌ی متریال پرکننده می‌شود.

نگهداری مناسب و انجام بازدیدهای دوره‌ای

اگر بهترین چمن مصنوعی و ایده‌آل‌ترین روش اجرایی را هم انجام داده باشیم ولی توجهی به مقوله نگهداری نداشته باشیم پروژه‌ی اجرا شده با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. در مورد پروژه چمن مصنوعی فوتبال نیاوران نیز تمامی موارد لازم جهت نگهداری صحیح از چمن مصنوعی در برگه‌ی گارانتی تقدیم کارفرمای محترم گردیده. گروه چمنزار چمن مصنوعی مدل مونوفیلامنت با الیاف هلندی استفاده شده در این پروژه را به مدّت ۳۶ ماه گارانتی تغییر رنگ و پوسیدگی الیاف کرده و طول عمر چمن را با نگهداری مناسب بین ۵ تا ۸ سال تخمین می‌زند.