اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل مگنولیا

ویژگی های مثبت مدل مگنولیا برای این کاربری:

۱-‏برگشت پذیری آسان توپ ‏

۲-ضربه گیری بالا


ویژگی های منفی مدل مگنولیا برای این کاربری:

۱-‏درجه نرمی پایین ‏

مدرسه علامه طباطبایی


ارتفاع چمن: ۱۰ میلی متر

الیاف چمن: فیبریلیت

نصب و اجرای چمن مصنوعی مدرسه علامه طباطبایی

استفاده از چمن های مصنوعی در مدارس نه تنها می تواند حس شادابی را در دانش آموزان ایجاد کند، بلکه می تواند محیطی برای بازی های هیجان انگیز باشد تا دانش آموزان در کنار درس خواندن، از ورزش کردن لذت ببرند. پروژه چمن مصنوعی مدرسه علامه طباطبایی یکی از پروژه های موفق شرکت چمنزار بود که توانست حیاط مدرسه را متحول کند، و فضایی برای بازی فوتبال و تنیس برای دانش آموزان ایجاد کند. با ایجاد خط کشی های مناسب در اطراف زمین، دانش آموزان توانستند یک بازی حرفه ای را تجربه کنند. پس از مشاوره های لازم با صاحب پروژه مدرسه علامه طباطبایی، در نهایت محصولی خاص به نام چمن مگنولیا برای این پروژه انتخاب شد.

دلیل انتخاب چمن مگنولیا برای مدرسه علامه طباطبایی

نام مگنولیا از نام یک گیاه طبیعی گرفته شده است. الیاف این چمن ساخته کشور هلند است و دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد به طوریکه برخی آن را جزو با دوام ترین چمن ها می دانند. ارتفاع الیاف چمن مگنولیا به ۸، ۱۰ و ۱۳ میلی متر می رسد که در پروژه مدرسه علامه طباطبایی از ارتفاع ۱۰ میلی متری استفاده شد. جنس الیاف چمن مگنولیا از فیبریلیت و رنگ آن سبز تیره است. اگر به سطح چمن دست بزنید، متوجه می شوید که الیاف آن کمی زبر هستند و هرچه میزان ارتفاع آن بیشتر شود، نرمی آن بیشتر می شود. چمن مگنولیا جزو چمن های پر تراکم محسوب می شود و میزان ضربه پذیری و مقاومت آن در برابر فشار فیزیکی بسیار زیاد است، به همین دلیل انتخاب مناسبی برای مکان پرترددی همون مدرسه و زمین های ورزشی است.

دلیل زبر بودن چمن مگنولیا در مدرسه علامه طباطبایی

یکی از پرسش هایی که صاحب پروژه مدرسه علامه طباطبایی از شرکت چمنزار داشتند، در مورد علت زبری چمن مگنولیا بود. آنچه که در مورد این چمن اشاره شد این بود که چمن مگنولیا یک چمن کاملا تخصصی است و برای زمین های پرترددی همچون مدارس و زمین های ورزشی به کار می رود. این چمن هرگز برای تزیین و فضای داخلی مناسب نیست. دلیل اصلی زبری این چمن، کوتاه بودن الیاف و پر تراکم بودن آن است که همین امر مقاومت چمن را در برابر ضربه و کوبش بسیار افزایش می دهد.

روش شستشو و نگهداری چمن مگنولیا در مدرسه علامه طباطبایی

یکی از دغدغه های مدیر این مدرسه، در مورد روش شستشو و نگه داری از چمن مگنولیا بود. شستشوی چمن مگنولیا کار چندان دشواری نیست. برای فضای بزرگی همچون مدرسه، کافی است تا با فشار آب سطح چمن شسته شود و سپس یک برس از جنس پی وی سی روی چمن کشیده شود. البته شرکت چمنزار پیشنهاد داد تا برای سهولت در کار شستشو و صرفه جویی بیشتر در مصرف آب، از دستگاه واترجت استفاده شود.

گارانتی چمن مصنوعی مگنولیا در مدرسه علامه طباطبایی

آنچه که در شرکت چمنزار اهمیت دارد، رضایت صاحبان پروژه حین انجام کار و پس از نصب چمن مصنوعی است. در این پروژه، چمن مگنولیا مانند سایر محصولات چمنزار با ۲۴ ماه گارانتی ارائه شد. البته به علت کیفیت بالای چمن مصنوعی مگنولیا، زودتر از موعد گارانتی، به تعویض یا ترمیم نیازی پیدا نخواهد کرد.

شرکت چمنزار پیشرو در نصب چمن های مصنوعی برای مدارس

با توجه به سابقه شرکت چمنزار و پروژه های متعدد در مدارس مختلف در سطح کشور، یکی از مشاوران تخصصی در این زمینه محسوب می شود. جهت اطلاعات بیشتر در مورد چمن های مصنوعی، می توانید به سایت فروشگاه چمنزار مراجعه نمایید با به صورت تلفنی با مشاوران گروه چمنزار در تماس باشید.

نصب و اجرای چمن مصنوعی مدرسه علامه طباطبایی استفاده از چمن های مصنوعی در مدارس نه تنها می تواند حس شادابی را در دانش آموزان ایجاد کند، بلکه می تواند محیطی برای بازی های هیجان انگیز باشد تا دانش آموزان در کنار درس خواندن، از ورزش کردن لذت ببرند. پروژه چمن مصنوعی مدرسه علامه طباطبایی