استاندارد ۵۴۰۰۴ DIN آلمان

استاندارد ۵۴۰۰۴ DIN آلمان

یکی از مراجع تعیین استاندارد جهان در کشور آلمان موسسه Deutsches Institut für Normung e.V است که استانداردهای آن با نام اختصاری DIN شناخته می‌شود. این استانداردها با کدهای اختصاصی به محصولاتی اعطا می‌شود که از کیفیت لازم برای بهره‌برداری برخوردار باشند.

الیاف چمن‌های مصنوعی باید در برابر رنگ‌پریدگی اثرات مخرب تابش اشعه فرابنفش خورشید (Ultraviolet) یا همان  U.V مقاوم باشند و در بازه زمانی استفاده تغییر رنگ ندهند. از این رو موسسه استاندارد DIN آلمان چمن‌هایی که دارای چنین ویژگی باشند را با کد ۵۴۰۰۴ استانداردگذاری کرده است. انجام این تست به وسیله لامپ‌های زنون که اشعه فرابنفش تولید می‌کنند انجام می‌گیرد.

چمن‌های عرضه شده توسط تیم چمنزار همگی دارای استاندارد ۵۴۰۰۴ DIN می‌باشد.

این استاندارد بیانگر استحکام رنگ الیاف چمن مصنوعی است و بیان می‌دارد که رنگ الیاف چمن مصنوعی بعد از ۷ یا ۸ سال، به مرور دچار تغییر رنگ خواهد شد که با توجه به طول عمر چمن مصنوعی، کاملا با استانداردها مطابقت دارد.

در واقع اعطای گارانتی چمنزار و عدم رنگ‌پریدگی در طول عمر چمن مصنوعی به استناد استاندارد DIN انجام می‌گیرد از این رو خریداران محترم می‌توانند با خیالی آسوده از کیفیت محصول،‌ چمن مصنوعی خریداری کنند.

با توجه به بررسی‌های انجام شده بر روی چمن‌های نصب شده از سوی تیم چمنزار مشخص شد که چمن مصنوعی فوتبال شهید کشوری بعد از ۱۲ سال نیازمند تعویض است و مشاهدات میدانی نشان دادن که چمن فرسوده و از بین رفته است اما رنگ آن دچار تغییر نشده است.

استاندارد ۵۴۰۰۴ DIN آلمان