طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون منزل یا طراحی داخلی، مجموعه روش هایی هستند که چیدمان قدیمی خانه ما را به جای با نشاط تری تبدیل می کنند؛ این ابزار به ما کمک می کنند تا در ساخت یک فضای داخل جدید به شکل موفق تری عمل کنیم. پیش از هر چیزی، باید به خوبی بیاموزیم که از چه تکنیک هایی برای پیاده سازی این طرح ها استفاده کنیم و پس از آن، با استفاده از ایده هایی که در ذهن داریم، به سراغ طراحی خانه مدنظرمان برویم؛ با ما همراه باشید تا صفر تا صد این فن ظریف را با هم مرور کنیم.

اولین قدم ها در رسیدن به بهترین دکوراسیون منزل

وقتی که اسم طراحی دکوراسیون داخلی به گوش می خورد، بسیاری از ما تصور می کنیم که باید کار را با خرید چند ست مبلمان خوب یا مقدار زیادی وسایل مدرن آغاز کنیم، در حالی که قدم آغازین برای رسیدن به چنین هدفی، چیز دیگری است. اولین قدم برای رسیدن به یک معماری داخلی اصولی و متناسب، درک محیط و آشنایی کامل با آن است.

در اولین قدم، باید به دقت همه زیرم و بم آپارتمان مدنظر را بررسی کنید، یک نقشه از آن بر روی کاغذ ترسیم کنید، با قدرت تخیلتان هر گوشه از این خانه را با وسایل و طرح های خلاقانه گوناگون پر کنید و پس از آن، به سراغ انتخاب وسایل مورد نیاز بروید. این مسئله به جای وسایل گرانقیمت، به یک ذهن خلاق و ایده پرداز نیازمند است. برای آنکه بتوانید ذهن خود را خلاق تر از قبل کنید و به تنهایی، بسیاری از مراحل طراحی دکوراسیون داخلی را به پیش ببرید، قصد داریم چندین اصل مهم در طراحی داخلی مدرن را در ادامه بررسی کنیم.

اصول طراحی دکوراسیون منزل کلاسیک و مدرن

طراحی دکوراسیون منزلهمانطور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم، اولین اصل، بررسی کامل محیط و طراحی یک نقشه فرضی است که امکان استفاده از هر نوع مبلمان یا رنگی را در ذهن به ما می دهد؛ توجه داشته باشید که طراحی دکوراسیون منزل به این نقطه ختم نمی شود و اصول دیگری هم در آن دخیل هستید که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

انتخاب سبک طراحی

پیش از هر چیزی، باید انتخاب کنید که آیا به فکر طراحی دکوراسیون منزل ایرانی، اروپایی، مدیترانه ای یا گرمسیر هستید و پس از آن، قدم های بعدی را در این فرایند بردارید. نکته اینجاست که چنین انتخابی، در خرید وسایل، انتخاب رنگ دیوارها، کاغذ دیواری و حتی انتخاب یک فضای سبز مناسب و استفاده از چمن مصنوعی دکوراسیون داخلی نیز موثر است.

پس، قبل از هر چیزی با کسب اطلاعات دقیق و توجه به سلایق خودتان، یکی از سبک های طراحی دکوراسیون منزل را انتخاب کنید و در مراحل بعدی، به سراغ اصول دیگر بروید.

توازن در رنگ بندی

طیف های رنگ از زوایای گوناگونی حائز اهمیت هستند؛ آن ها به ما کمک می کنند تا بتوانیم حال و هوای مورد نظرمان را به محیط القا کنیم، بخش های گوناگون طراحی را با هم هماهنگ نماییم و بنا به انتخاب خودمان، یک محیط مدرن یا سنتی خلق کنیم.

در استفاده از رنگ برای دکوراسیون داخلی منزل به این مسئله توجه داشته باشید که همه اجزا طراحی باید باید با یکدیگر هماهنگ باشند و یک موازنه کامل را به وجود آورند؛ نکته اینجاست که در چنین توازنی، می توانید از کاغذ دیواری برای دیوارها و پرده حتی برای پنجره های کوچک داخلی نیز استفاده کنید.

رعایت هارمونی

هارمونی یک نوع تناسب است که موجب کامل شدن فرایند طراحی دکوراسیون منزل و القای حس نهایی محیط به استفاده کنندگان است. طراحان مدرن از تکنیک های گوناگونی برای رسیدن به این اصل استفاده می کنند؛ بخشی از این تکنیک ها مربوط به ایجاد تناسب در میان اجزا محیط هستند و برخی دیگر، در انتخاب رنگ، استفاده از انواع قاب، لوستر و لامپ ها تجلی پیدا می کنند.

توجه به مسئله تاکید

این مفهوم یکی از اصول جدید در خلق ایده برای طراحی داخلی منزل است که محیط شما را از یکنواختی دور می کند. احتمالا شما هم تا به حال در موقعیت هایی بوده اید که یک نوع حس بی روحی به شما القا کنند؛ تکیه دقیقا همان چیزی است که محیط را از این مسئله دور می کند.

بر اساس این اصل، باید با استفاده از تکنیک های گوناگون نظیر تضاد، یک بخش از طراحی دکوراسیون منزل را به شکل به پیش ببرید که جلوه بیشتری داشته باشد و در جایگاه نقطه مرکزی عمل کند؛ این مسئله به خوبی محیط را از یکنواختی خارج می کند و علاوه بر این، یک نقطه مرکزی به طراحی تان می دهد که می توانید باقی آیتم ها را در اطراف آن ترسیم کنید.

چمن مصنوعی حیاط در تهرانپارس

استفاده از چمن مصنوعی در طراحی دکوراسیون منزل

المان ها و امکانات گوناگونی وجود دارد که در جای جای طراحی دکوراسیون و معماری داخلی به کار گرفته می شود اما نکته اینجاست که از میان این المان ها، برخی از آن ها به دلایل گوناگونی، کاربرد بیشتری دارند یا بیشتر باقی موارد مورد توجه قرار می گیرند؛ یکی از آن ها چمن مصنوعی است که در ارتفاع الیاف های گوناگون به بازار عرضه می شود و دارای تنوع زیادی است.

چرا چمن مصنوعی؟

ممکن است این پرسش در ذهن شما هم شکل بگیرد که چرا باید از چمن مصنوعی در طراحی دکوراسیون منزل استفاده کنیم؛ پاسخ این پرسش در شناخت این محصول نهفته است. چمن مصنوعی دکوراسیون داخلی، بر خلاف نمونه های طبیعی، نیاز به آبیاری ندارد، مراقبت از آن به مراتب ساده تر است و رنگ سبز آن تداعی گر طبیعت و لحظه های بکر آن است.

علاوه بر این ها، چمن مصنوعی دارای ویژگی های زیر هم هست که آن را به یک محصول منحصر به فرد تبدیل می کند:

  • به سادگی در موقعیت دلخواه نصب می شود؛
  • دغدغه های مربوط به تهیه بذر و کودهای تقویت کننده را به کلی از بین می برد؛
  • از نظر بهداشت محیط و نظافت کلی آن، گزینه ای قابل اتکاست؛
  • امکان رشد هر گونه گیاهان هرز را به حداقل می رساند؛
  • امکان شستشوی آن وجود دارد؛
  • با تنوع فراوانی تولید می شود تا امکان استفاده از آن در هر موقعیتی وجود داشته باشد.

چمن مصنوعی زمین مینی گلف در روف گاردن

اگر قصد داشته باشید که در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی یا اروپایی، به سراغ روف گاردن بروید، استفاده از چمن طبیعی دردسرهای زیادی برای تان ایجاد می کند؛ چراکه باید عایق بندی سقف را با استفاده از استانداردهای گوناگونی انجام دهید تا در نهایت، احتمال نشتی آب به حداقل برسد، در صورتی که استفاده از چمن مصنوعی، چنین الزاماتی را از بین می برد.

بهترین موقعیت ها برای استفاده از چمن مصنوعی

در قسمت قبلی بیان کردیم که این محصول یک انتخاب هوشمندانه برای استفاده در روف گاردن است اما نباید از یاد ببریم که روف گاردن تنها موقعیتی نیست که می تواند با استفاده از چمن مصنوعی زیبا بشود؛ در طراحی دکوراسیون منزل، از چمن مصنوعی در موقعیت های زیر هم می توانید استفاده کنید.

ساخت دیوار سبز

این ایده به دلیل اینکه فضای کمی از موقعیت شما را اشغال می کند و حسی از جنس طبیعت بکر را تداعی می نماید، همیشه یکی از انتخاب های اول طراحان داخلی در پروژه های مدرن بوده است؛ گفتنی است که چمن مصنوعی منزل در طراحی دیوار سبز کاربرد زیادی دارد.

پوشش تراس

تراس مانند دیوارها، یکی دیگر از موقعیت هایی است که معمولا در زمان طراحی دکوراسیون منزل از چشم ما دور می ماند. پیشنهاد ما به شما این است که کف بالکن را با یک لایه چمن مصنوعی بپوشانید و بقیه قسمت ها را هم با گل و گیاه های آپارتمانی پوشش بدهید تا سرسبزی و طراوت حتی در آپارتمان در کنارتان باشد.

طراحی دکوراسیون منزل

استفاده از طیف رنگی چمن مصنوعی

علاوه بر استفاده های معمولی از این محصول که عموما برای پوشش دهی سطوح و ارتقای سالن های ورزشی است، طراحان معماری داخلی از چمن مصنوعی به سبب رنگ آن نیز استفاده می کنند. رنگ سبز این محصول حس و حالی آمیخته با طبیعت را به ما هدیه می دهد و همین مسئله، دلیل برجسته ای از استفاده از آن در موقعیت های گوناگون است.

پوشش کف اتاق ها

بعضی از اتاق ها نظیر اتاق کودک یا سالن کوچک ورزشی باید با متریال خاصی پوشش دهی بشوند تا انعطاف کافی را برای برخورد های احتمالی با زمین ایجاد کنند و علاوه بر این، جلوه ای منحصر به فرد از حس طبیعت را به ما بدهند؛ چمن مصنوعی برای چنین موقعیت هایی یک انتخاب هوشمندانه است.

سایر بخش ها

اگر باری دیگر، ویژگی های چمن مصنوعی را با هم مرور کنیم، متوجه می شویم با محصولی سروکار داریم که گزینه ای مناسب برای پوشش دهی سطوح است، انعطاف زمین را افزایش می دهد، نیازی به آبیاری یا نگهداری های ویژه ندارد و برخلاف بسیاری از گزینه های دیگر، برخورد آب با آن صدمه ای به محصول وارد نمی کند. این ویژگی ها باعث می شود که بتوانیم از چمن مصنوعی در هر موقعیتی استفاده کنیم، ولی این مسئله کاملا به خلاقیت شما بستگی دارد.

به عنوان مثال، می توانید از این محصول در پوشاندن درزهای بین سنگ ها، پوشش دهی بخش هایی از حیاط برای نشستن، تفریح و ورزش و حتی استفاده از آن به عنوان زیر لیوانی و رومیزی نیز حساب کنید.

تماس با شرکت چمنزار

خرید چمن مصنوعی

در این مقاله تلاش کردیم ابتدا به معرفی اصول مهم در طراحی دکوراسیون منزل بپردازیم و پس از آن، به سراغ معرفی یکی از المان هایی برویم که در معماری داخلی مدرن، نقش برجسته ای دارد. چمن مصنوعی به دلیل قابلیت های ویژه خود و تنوعی که در تولید آن وجود دارد، در قسمت های متنوعی نظیر روف گاردن، طراحی دیوار سبز و پوشش دهی حیاط و اتاق ها به کار گرفته می شود؛ ما نیز تلاش کردیم تا با معرفی این محصول و بیان چند ایده، خلاقیت ذهن تان را در استفاده از این المان مهم افزایش دهیم. برای خرید چمن مصنوعی می توانید وارد فروشگاه آنلاین چمن مصنوعی چمنزار شوید. همچنین، می توانید قبل از خرید از مشاوره های رایگان خرید چمن مصنوعی بهره مند گردید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۲۱۵۷۷۳۲، ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۴۰ و ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۷۰ در تماس باشید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *