چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی مینی گلف

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: چمن مصنوعی ورزشی
2583
چمن مصنوعی مینی گلف

نمونه ی ماکتی از گلف  که در زمین‌هایی با ابعاد کوچک‌تر و موانع غیرطبیعی انجام می­‌شود.
همچنین نیازی به مهارت خاصی نداشته و برای تمامی گروه‌های سنی مناسب است. همین مسئله این ورزش را به یک سرگرمی خانوادگی تبدیل می‌کند. همه اعضای خانواده می‌توانند در کنار هم در فضایی خانوادگی و یا در قالب رقابت بین خانواده‌ها به آن بپردازند. به خاطر اینکه آرامش و تمرکز خوبی به بازیکنان می‌دهد در بسیاری از خانه ها،ویلاها و فضاهای کوچک راه پیدا کرده. زمین‌های مینی گلف در ابعاد مختلفی طراحی می‌شوند. اکثر آنها با چمن مصنوعی پوشیده می‌شوند.

چمن مصنوعی مینی گلف

ورزش گلف ورزشی نوظهور در این قرن است و توانسته است در زمان اندک به محبوبیت بالایی دست پیدا کند. مطالعات نشان داده‌اند که این ورزش به آرامش روحی و ذهنی افراد کمک می‌کند. مینی گلف یا گلف مینیاتوری زیر مجموعه ورزش گلف است که در زمینی کوچکتر از زمین استاندارد گلف بازی می شود. انجام این بازی بیشتر در باغ ویلاها، حیاط خانه و یا محل کار توصیه می‌شود. قبل از آنکه به ویژگی‌های ورزش مینی گلف بپردازیم بهتر است نیم نگاهی به تاریخچه آن داشته باشیم.

چمن مصنوعی باید بسیار متراکم و با الیاف کوتاه، برش خورده و هم سطح باشد. تا باعث تغییر مسیر توپ یا کند شدن سرعت حرکت آن بعد از ضربه زدن نشود. مانند چمن مصنوعی گلف در انتخاب چمن مصنوعی مینی گلف به دلیل اینکه اغلب زمین‌ها در محیط‌های روباز قرار می‌گیرند باید در برابر اشعه‌های uv خورشید و تغییرات دمایی مقاوم باشد. چمن مصنوعی طوری انتخاب می‌شود که در برابر آفتاب تغییر رنگ ندهد و در اثر سرما پوسیده نشود.

 

تاریخچه ورزش مینی گلف

اولین بازی استاندارد مینی گلف یا گلف مینیاتوری در سال ۱۹۱۶ در شهری در کارولینای شمالی انجام شد. در سال ۱۹۲۷ توماس مک کولاف فربایم که یکی از طرفداران اصلی ورزش گلف بود تحولی عظیم در این بازی به وجود آورد و این بازی را به تمامی افراد در ایالات متحده آمریکا معرفی کرد. اوج ورزشی مینی گلف در دهه ۲۰ میلادی بود و این محبوبیت تا زمان سقوط اقتصادی در دهه ۳۰ میلادی ادامه داشت.

اولین مستنداتی که از شروع این بازی در اروپا در دست است به شهر هامبورگ آلمان در سال ۱۹۲۶ برمی گردد. آقای شرودر در آن زمان از ایالت متحده آمریکا دیدن کرده بود و با این بازی آشنا شده بود. پس از آن تلاش کرد تا این بازی را به آلمان وارد کند.

در سال ۱۹۳۰ این ورزش وارد سوئد گردید و در سال ۱۹۳۱ یک کمپانی به نام «Norman och Normans Miniatyargolf» شروع به ساخت متعلقات لازم برای این ورزش کرد. در طول این سالها این ورزش به ورزشی محبوب برای گذراندن اوقات فراغت در سوئد تبدیل شود و در پارکهای عمومی محلی برای انجام این بازی در نظر گرفته شد. فدراسیون ورزش مینی گلف سوئد در سال ۱۹۳۷ پایه گذاری گردید و یکی از سازمان‌های ورزشی کهن در دنیا به شمار می رود. اولین مسابقات ملی مینی گلف در سال ۱۹۳۹ برگزار شدند و این مسابقات تحولی عظیم در دنیای ورزشی به وجود آوردند.

چمن مصنوعی مینی گلف

اندازه استاندارد زمین مینی‌گلف

اگر بخواهیم زمین بازی مینی‌گلف را بر اساس اصول و استاندار بسازیم، باید ابعاد این زمین بر اساس یکی از از استانداردهای زیر طراحی شود:

 • سیستم فلت گلف: در این سیستم اندازه زمین بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ مترمربع متغییر است.
 • سیستم مینیاتورگلف: در این سیستم اندازه زمین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ مترمربع متغییر است.
 • سیستم ادونچر گلف: در این سیستم هیچ نقشه از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد. تنها در ساخت زمین این قوانین باید رعایت شود:
 1. طول هر میدان حداقل ۷ متر.
 2. عرض محل عبور توپ حداقل ۱ متر.
 3. قطر دایره منطقه حفره حداقل ۲ متر.
 4. فاصله حفره با دیواره حداقل ۱ متر.

زمین ورزش مینی گلف به دو صورت بدون سازه و با سازه آماده می‌شود. در زمین بدون سازه حفره‌هایی در زمین چمن به وجود می‌آید و بازیکنان رقابت را آغاز می‌کنند. در زمین مینی گلف با سازه، سازه‌ها و موانع مختلفی وجود دارند و جذابیت این بازی را دو چندان می‌کند. این سازه‌ها قابلیت جابه جایی بر روی زمین را دارند.

 

ویژگی‌های چمن مصنوعی مینی گلف

آماده‌سازی زمین برای بازی مینی‌گلف، چه به صورت حرفه‌ای چه به صورت شخصی، اهمیت بسیار زیادی دارد. چمن مصنوعی مینی گلف  باید به گونه‌ای باشد که توپی که در حین بازی بر روی زمین حرکت می‌کند، به دلیل جهت الیاف به جهت خاصی متمایل نشود.

چمن مصنوعی ورزشی ای که برای پوشش سطوح در این بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد باید متراکم باشد و الیاف کوتاهی داشته باشد. این الیاف باید الزاما هم‌سطح باشند. این امر در چمن مصنوعی مینی گلف بسیار مهم است در غیر این صورت باعث تغییر مسیر توپ، کند شدن و یا تند شدن سرعت توپ پس از ضربه می‌شود.

مسئله بسیار مهم دیگر مقاومت این چمن در برابر تغییر رنگ در برابر نور خورشید است. با توجه به اینکه این بازی در فضای باز انجام می‌شود باید این الیاف در برابر اشعه UV خورشید بسیار مقاوم باشد.

اگر بخواهیم نگاه کلی به ویژگی‌های چمن مصنوعی مینی گلف داشته باشیم، می‌توانیم آنها را به صورت زیر خلاصه کنیم:

 • الیاف کوتاه
 • تراکم بالا
 • الیاف هم‌سطح
 • مقاوم در برابر تغییر رنگ

 

معرفی چند مدل چمن مصنوعی مینی گلف

اگر می‌خواهید برای زمین مینی‌گلف خود در باغ ویلا و یا حیاط چمن مصنوعی بخرید، نمونه‌هایی که در زیر معرفی می‌شوند، نمونه‌های مناسبی برای این پوشش زمین مینی‌گلف هستند:

 • چمن مصنوعی فیروزه ( ویژگی‌های این چمن: الیاف کوتاه و تراکم بالا، مقاومت بالا در برابر کوبش، رنگ سبز و روشن)
 • چمن مصنوعی مگنولیا ( ویژگی‌های این چمن: تراکم بسیار بالای الیاف، الیاف کوتاه، الیاف فیبریلیت، ضربه پذیری بسیار بالا، طول عمر بالا)
 • چمن مصنوعی پاتینگ ( ویژگی‌های این: الیاف کوتاه، الیاف یک دست، مجعد و فنری شکل، تراکم بالا )

 

چگونه چمن مصنوعی مینی گلف را تمیز کنیم؟

تمیز کردن این چمن بسیار ساده است و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. برای تمیز کردن این چمن می‌توانید به یکی از دو روش زیر  عمل کنید:

 • این چمن را با فشار آب تمیز کنید و سپس یک پرس از جنس PVC را روی آن بکشید.
 • از واترجت برای تمیز کردن این چمن استفاده کنید.

چمن مصنوعی مینی گلف را از گروه چمنزار بخواهید!

اگر صاحب زمین ورزشی هستید و یا می‌خواهید در باغ ویلا، حیاط خانه و یا روف گاردن خود ورزش مینی گلف را انجام دهید، می‌توانید چمن مصنوعی مینی گلف به همراه لوازم آن را از شرکت چمنزار سفارش دهید. . چمنزار تمامی این متعلقات را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید از مشاوره‌های رایگان این مرکز بهره ببرید.

برای خرید چمن مصنوعی و لوازم این شرکت چمنزار می‌توانید به یکی از دو روش زیر اقدام کنید:

 • خرید از وب سایت: تمامی محصولات چمنزار بر روی وب سایت این شرکت موجود هستند. شما می‌توانید وارد سایت این شرکت بشوید با انتخاب گزینه خرید و پرداخت از طریق درگاه بانکی محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در عرض یک هفته محصول را درب منزل تحویل بگیرید.
 • خرید تلفنی: شما به راحتی می‌توانید با تیم چمنزار تماس بگیرید و مشاوره‌های رایگان خرید را از تیم فروش این مرکز دریافت کنید. سپس اقدام به خرید محصول مورد نظر بکنید.

 

چمنزار هم به عنوان مرجع تخصصی چمن مصنوعی همواره پیشنهادها و محصولات خود را برای مینی گلف و گلف ارائه داده است. از نمونه چمن‌های مصنوعی به چمن فیروزه، چمن مگنولیا و پوتینگ اشاره کرد، که با ارتفاع الیاف کمتر از ۱۵ میلیمتر و تراکم بالا با ارتفاع هم سطح الیاف، مناسب‌ترین گزینه‌ها برای یک زمین چمن مصنوعی خانگی یا حرفه‌ای خواهندبود.

همچنین می‌توانید درباره‌ی چمن مصنوعی پینت بال بخوانید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

*

*