طرح گام سبز

طرح «گام سبز»از جمله طرح‌هایی بود که که در سال ۱۳۹۶ در گروه چمنزار تعریف و اجرایی شد. در این طرح تمامی مدارس دولتی و غیردولتی در همه مقاطع تحصیلی تحت پوشش اجرای طرح چمن مصنوعی مدرسه قرار می‌گیرند. تیم اجرایی چمن‌زار تاکنون توانسته نزدیک به ۳۰۰ مدرسه را در فضایی به مساحت ۶۰ هزار متربع، چمن مصنوعی کند.

این طرح تاکنون در شهرها و استان‌های گیلان، مازندران(ساری) خوزستان( ایذه، آبادان) هرمزگان ( بندرجاسک) کرمان (‌رفسنجان) اصفهان، زنجان، چهارمحال و بختیاری (‌شهرکرد)، البرز (کرج)، همدان تهران، بوشهر‌، همدان، آذربایجان غربی (ارومیه، مهاباد) اجرا شده است.

اجرای طرح در ۳۰۰ مدرسه

اجرا شده در ۱۴ استان

در مساحت ۶۰ هزار متر مربع

در ابعاد ۳۰*۲۰

گسترده اجرا

گام سبز

گام سبز، در سرتاسر ایران به اجرا در می‌آید. گروه چمنزار هیچ محدودیتی در شهرهای مختلف در شهرهای مختلف برای اجرای این پروژه ندارد.

وجود همکاران و تیم‌های حرفه‌ای در نقاط مختلف کشور این امکان را به چمنزار داده است که در هر نقطه از کشور، توانایی و امکان ارائه خدمات را داشته باشد.

ما دوستدار چمنزاری به وسعت ایران عزیز هستیم.

گام سبز یک طرح جامع و سراسری است. پیش از این گروه چمنزار پروژه‌های مختلفی را در سطح کشور اجرا کرده به گونه‌ای که پروژه‌های این گروه در بیش از ۱۴ استان کشور اجرا شده است.

مشاوره کارشناسی

گام سبز

گروه چمنزار در گام نخست نسبت به ارائه مشاوره صحیح و کارشناسی به مدارس هدف اقدام خواهد کرد. اینکه مدارس به چه نوع چمن مصنوعی و با چه ویژگی‌ها و ابعادی نیاز دارند نخستین و مهم‌ترین سوالی است که برای نصب و اجرای چمن مصنوعی باید به آن پاسخ داده شود.گروه نوآوران طرح دیگر افرا می‌تواند تجربه سال‌ها اجرا و نصب چمن مصنوعی را در اختیار مدیران محترم مدارس قرار خواهد دهد.

برآورد هزینه

گام سبز

متعاقب کارشناسی محل نصب، برآورد مالی آن به انجام می‌رسد. نسبت مقیاس‌های مساحت با تعداد دانش‌آموزان و سایر شاخصه‌های محیط‌های آموزشی، متغیرهایی هستند که باید به آن توجه داشت. مدیران محترام مدارس با دریافت برآورد مالی ارائه شده توسط کارشناسان چمنزار تصویر روشنی از میزان هزینه به دست خواهند آورد.

تامین مالی

گام سبز

یکی از مهم ترین مسائل و به تعبیری یکی از مهم‌ترین موانع استفاده از چمن مصنوعی در فضاهای آموزشی،‌ محدودیت‌ها و ملاحظات مالی است.

گام سبز توانسته است این موانع را تا حد زیادی برطرف کند.

متقاضیان دریافت خدمات در پروژه گام سبز به دو روش مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

اولا امکان پرداخت اقساطی هزینه چمن مصنوعی را خواهند داشت.

ثانیا از تسهیلات مناسب بانکی برخوردار می‌شوند.

توافقات صورت گرفته با بانک‌های عامل، امکان دریافت تسهیلات مناسب را برای مدارس فراهم کرده است.

زیباسازی و شخصی‌سازی

گام سبز

چمنزار این امکان را فراهم می‌کند که چمن مصنوعی را مطابق با خواست و سلیقه متقاضیان فضای آموزشی تغییر دهد. قابلیت اجرای طرح‌‌های مختلف بر روی چمن مصنوعی کاملا با آسفالت که پوشش حیاط اکثر مدارس می‌باشد برابری می‌کند و مدیران محترم این امکان را دارند که با ایجاد خط‌کشی فضای دلخواه خود را تفکیک کرده و به فضای ایده‌آل خود نزدیک شوند.

امکان جا به جایی

گام سبز

بسیاری از مدارس کشور استیجاری هستند این ملاحظه مدیران و بانیان مدارس مسئله‌ای آشنا برای گروه چمنزار است بر این اساس امکان جابجایی چمن مصنوعی وجود خواهد داشت.

روش اجرای چمنزار به گونه‌ای است که مدیران مدرسه می‌تواند در صورت جابجایی مدرسه خود چمن‌های اجرا شده را به محل دیگر انتقال دهند البته این کار حتما باید توسط تیم اجرایی متخصص انجام شود.

گواهی کیفیت و گارانتی

گام سبز

در این پروژه از چمن‌هایی استفاده می‌شود که از بالاترین استانداردهای ثبات رنگ و پایداری در برابر کوبش برخوردار باشند. همچنین این چمن‌ها با سیستمی اجرا خواهند شد که موجب افزایش دوچندان مقاومتِ ایستایی و طول عمر چمن مصنوعی می‌شود.

طول عمر مدل‌های مدارس با توجه به تردد بسیار سنگین و بالای دانش‌آموزان بین ۵ تا ۷ سال خواهد بود.

البته نگهداری صحیح از چمن مصنوعی یکی از عوامل مهم در بالابردن طول عمر چمن خواهد بود که پس از نصب و تحویل پروژه دستورالعمل نگهداری به همراه گارانتی محصول به نام مدرسه صادر خواهد شد.

گروه چمنزار با آزمایش و بررسی چمن‌های مختلف کشور بهترین گزینه‌ها را برای اجرا در محیط مدارس انتخاب کرده و این محصولات را با جدیدترین روش‌های نصب و اجرا ارائه خواهد کرد.

همه محصولات ارائه شده دارای گارانتی معتبر چمنزار برای مدت سه سال خواهد بود.

در ذیل به برخی از شرکت‌ها و موسسه‌های مطرح آموزشی که پروژه‌ی آن‌ها توسط گروه چمنزار اجرا شده اشاره شده است.

گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز
گام سبز

نمونه کار ها