چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

چمن مصنوعی زمین بازی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج

وقتی زمین خوردن بچه‌ها، کسی را نگران نمی‌کند!

این خصلت ذاتی بچه‌هاست که تمام انرژی کودکانه خود را در محیط‌های بازی و ورزش تخلیه کنند، اما در بسیاری موارد، به همان میزان که بچه‌ها سرگرم بازی می‌شوند، خانواده‌ها نیز نگران سلامت و امنیت جسمی آنها می‌شوند. در چنین شرایطی، زمین بازی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا کمترین مخاطره و بیشتری امنیت را برای بچه‌ها فراهم آورد. در اینجا به یک از بهترین انواع پوشش کف برای تامین ایمنی بالا در محیطهای بازی و ورزش پرداخته ایم؛ چمن مصنوعی زمین بازی.

 

انعطاف پذیری، مزیت اصلی چمن مصنوعی زمین بازی

چمن مصنوعی زمین بازی، در واقع، نوعی از چمن مصنوعی است که به دلیل ویژگی‌های خاص فنی، بیشترین انعطاف را در برابر زمین خوردن بچه‌ها از خود نشان می‌دهد.

 

ایمن در برابر زمین خوردن بچه‌ها

زمین بازی، جایی است که کودکان در آن به سرعت می دوند، بالا و پایین می‌پرند، از میله های بازی آویزان می‌شوند و گاهی هم خود را بر روی زمین می اندازند تا بیشتر به هیجان بازی اضافه کرده باشند. کودکان آنقدر بلند تاب می‌خورند که گویی می خواهند بر فراز ابرها پرواز کنند. قدرت تخیل کودکان در هنگام بازی در خارج از خانه، گاهی آنقدر زیاد می‌شود که گویا متوجه نمی‌شوند، دنیای اطرافشان واقعی است و زمینی که زیر پایشان قرار دارد، آنقدر سفت و محکم است که زمین خوردن آنها می‌تواند به معنای آسیب دیدنشان باشد. اینها، همان نکاتی است که استفاده از پوششی منعطف، مانند چمن مصنوعی زمین بازی را ضروری و اجتناب ناپذیر می‌کند.

در نظر گرفتن امنیت جسمی کودکان، علاوه بر آنکه برای والدین مهم است، باید مهم‌ترین اولویت مدارس، اماکن ورزشی و شهرداری‌ها نیز باشد. سطوح سخت مانند خاک و شن‌های ساینده، در صورت زمین خوردن کودکان، تقریبا امنیتی ندارد و برای آنها خطرناک است.

نصب کفپوشی نرم در زیر پاهای کوچک کودکان، امری واجب است تا در هنگام بازی دچار آسیب نشوند.

 

 

مختصات فنی چمن مصنوعی زمین بازی

سوال اینجاست که در میان انواع پوشش های کف، که برای محیط بازی بچه‌ها مناسب است، چمن مصنوعی زمین بازی، چه ویژگی و مزیتی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

برخی از شرکت‌های عرضه کننده چمن مصنوعی، دارای نوعی چمن مصنوعی هستند که برای هر نوع سطحی از زمین بازی مناسب است. در لایه زیرین چمن مصنوعی زمین بازی، لایه تُشکی نرمی وجود دارد که تاثیر برخورد با زمین را کمتر می‌کند. چمن‌های مصنوعی زمین بازی در یک دسته بندی کلی،  دارای دو نمونه لایه تُشکی هستند: نخست، فوم‌هایی با ضخامت متوسط و دوم، فوم‌هایی با ضخامت زیاد. بسته به مشخصات سطوحی که چمن مصنوعی بر روی آنها نصب می‌شود و نیازی که در محیط‌های مختلف بازی وجود دارد، از فوم‌ها، با ضخامت‌های مختلف استفاده می‌شود.

 

عملکرد چمن مصنوعی زمین بازی، رفتاری شبیه به تشک!

چمن مصنوعی زمین بازی، ویژگی‌هایی دارد که می‌توان آن را نوعی مزیت و برتری به شمار آورد.

چمن مصنوعی زمین بازی، سطحی نرم و منعطف دارد و رفتار آن در قبال زمین خوردن بچه‌ها، همانند رفتار تشک، نرم و منعطف است.

چمن مصنوعی زمین بازی، از تکنولوژی اُمگا برای ایجاد کنترل حرارت و دوام حداکثری برخوردار است.

این نوع چمن مصنوعی، به دلیل آنکه کاربران آن، نوعا کودکان هستند از ویژگی ضد حساسیت، برخوردار است.

 

رواج استفاده از چمن مصنوعی زمین بازی در جهان

چمن مصنوعی زمین بازی، در سطحی گسترده در نقاط مختلف دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از کشورهای توسعه یافته از این نوع چمن مصنوعی استفاده می‌کنند و کاربردهای آن نیز بسیار متنوع است. برای مثال، در آمریکا چمن مصنوعی برای زمین بازی، مخصوص پیش دبستانی‌هاست و چمن مصنوعی زمین ورزشی، به شکل تخصصی برای مدارس و دانش آموزان رده‌های سنی بالاتر استفاده می‌شود.

 

چمن مصنوعی زمین بازی، باصرفه و سازگار با محیط زیست

استفاده از چمن زمین بازی برای مدارس نیز دلایل خاص خود را دارد. به دلیل سهولت نگهداری و نیاز کمتر به فرایندهای بازسازی، میزان ساعات استفاده و بازی در چمن مصنوعی، بیشتر از چمن طبیعی است.

چمن مصنوعی زمین بازی، سازگار با محیط زیست است و در عین حال از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است.

در مجموع به لحاظ فنی و کارشناسی می‌توان به دست اندرکاران مدارس، فضاهای ورزشی و مسئولان فضاهای عمومی بازی کودکان، توصیه کرد در صورت نیاز به بازسازی و نوسازی سطوح کف، از چمن مصنوعی زمین بازی به عنوان یکی از گزینه‌های به صرفه و ایمن استفاده کنند. به این ترتیب، کودکان بیش از گذشته از بازی کردن لذت می‌برند و والدین هم بدون نگرانی از تماشای بازی کودکانشان خرسند می‌شوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.