چمن مصنوعی فرودگاه

چمن مصنوعی فرودگاه

امروزه، پیشرفت تکنولوژی سبب شده است که بسیاری از کارها دیگر مانند گذشته سخت و طاقت فرسا نباشد و انسانها به راحتی بتوانند به سفر بروند و ارتباطات خود را در سراسر دنیا حفظ کنند. هواپیما یکی از مهم‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی است که افراد را از دورترین نقاط دنیا به یکدیگر ارتباط می‌دهد و همین امر زمینه ساز تحولاتی عظیم در ارتباطات انسانی شده است.

در این میان، توجه به فضای سبز فرودگاه‌ها برای ایجاد تجربه‌ای خوش در سفر اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از افراد هنوز از هواپیما ترس دارند و همین امر سبب شده است که تجربه پرواز برای آنها تجربه‌ای ناخوشایند باشد.

اما مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از فضای سبز در فرودگاه نقش منحصر به فردی در کاهش استرس افراد و ایجاد تجربه‌ای دلپذیر در سفر هوایی دارد. چمن مصنوعی به عنوان عضو تازه‌ای از فضای سبز تحول شگرفی در زمینه ایجاد فضای سبز در فضاهای عمومی به وجود آورده است.

گروه چمنزار این بخش را تنظیم کرده است تا شما را با ویژگی‌های فضای سبز در فرودگاه و استفاده از چمن مصنوعی در این محیط آشنا کند. در پایان این مقاله، شناخت کاملی به فضای سبز در فرودگاه و اثرات مفید آن  خواهید داشت.

فضای سبز در باند فرودگاه

باند فرودگاه فضایی است که شرایط برخاستن و فرود را برای هواپیماها فراهم می‌سازد. سازمان هوانوردی بین‌المللی باند فرودگاه را بدین صورت تعریف می‌کند: «منطقه‌ای مستطیل شکل در سطح فرودگاه برای برخاستن و نشستن هواپیما»

به طور کلی باند فرودگاه به دو صورت طبیعی و مصنوعی وجود دارد که به شرح زیرند:

  • باند فرودگاه طبیعی: فضایی هموار بر روی چمن، خاک و یا یخ
  • باند فرودگاه مصنوعی: فضایی که توسط انسانها برای هواپیماها ساخته می‌شود و معمولا ترکیبی از آسفالت و بتون است

وقتی باند فرودگاه به صورت مصنوعی ساخته شود، فضای زیادی در اطراف آن وجود دارد که امکان ساخت ساختمانی در آنجا وجود ندارد، بلکه باید سطح مشخصی از زمین خالی از سکنه و ساختمان باشد.

در اینجاست که پای فضای سبز در فرودگاه به میان می‌آید. با توجه به اینکه لحظه برخاستن هواپیما لحظه‌ای پر استرس برای مسافران و خلبان است، وجود فضای سبز در باند فرودگا به کاهش استرس کمک می‌کند و حس آرامش را برای افراد به وجود می‌آورد.

با توجه به اینکه پروش و نگهداری از چمن طبیعی در این محدوده بسیار دشوار است، چمن مصنوعی گزینه‌ای مناسب برای پوشش باند فرودگاه است. این چمن در تمامی شرایط آب و هوایی قابل استفاده است و نگهداری از آن نیاز به تمهیدات خاصی ندارد.

در نتیجه گرمای شدید و یا سرمای شدید آسیبی به این چمن وارد نمی‌کند و این چمن همیشه حالت سبز و زنده خود را حفظ می‌کند. همچنین ظاهر چمن مصنوعی کاملا مشابه به چمن طبیعی است و نقش موثری در کاهش فشار خون و ضربان قلب در لحظات پرواز دارد.

چمن مصنوعی فرودگاه

محوطه سازی در باغچه‌ها و معابر فرودگاه

به طور کلی، مطالعات همگی بر این امر تاکید می‌ورزند که وجود فضای سبز در اطراف انسانها سبب می‌شود که حس خوشی در محیط به وجود بیاید و تفکرات منفی از انسان دور شود. به همین دلیل تمامی مطالعات بر این امر تاکید می‌ورزند که با توجه به افزایش رو به رشد ساختمانها و دور شدن انسانها از محیط طبیعی نیازی مبرم به ایجاد فضای سبز در اماکن مختلف از جمله فضای سبز در فرودگاه وجود دارد.

محوطه سازی و فضای سبز در فرودگاه به ویژه در اماکن پر رفت و آمد، مانند قسمتهای ورودی به فرودگاه، به زیبایی بصری محیط می‌افزاد و مغز را در حالت آرامش قرار می‌دهد. در نتیجه مسافران به راحتی می‌توانند کارهای خود را دنبال کنند و حس خوبی از بودن در این فضا داشته باشند.

فضای سبز در سالن ترانزیت فرودگاه

سالن انتظار یکی از فضاهایی است که مسافران به انتظار می‌نشینند تا زمان پرواز آنها اعلام گردد و بتوانند سوار هواپیما شوند. در گذشته در این سالنها تنها صندلی‌هایی قرار داده می‌شد و مسافران تنها می‌توانستند بر روی صندلی‌ها در انتظار پرواز خود باشند. اما امروزه با توجه به پیشرفتهای متعددی که در زمینه طراحی داخلی و ایجاد فضای سازگار با محیط زیست صورت گرفته است، بسیاری از طراحان به سوی ایده‌های خاص برای استفاده از المانهای طبیعی در فضای داخلی جذب شده‌اند.

استفاده از چمن مصنوعی برای پوشش سطح زمین در سالن ترانزیت نیز ایده‌ای منحصر به فرد است که حس طبیعت را در محیط تداعی می‌کند و سبب می‌شود مسافران خود را در فضایی کاملا طبیعی حس کنند، در نتیجه در این فضا به راحتی می‌توانند کتاب مورد علاقه خود را بخوانند و یا موزیک مورد علاقه خود را گوش دهند تا زمان پرواز آنها اعلام گردد.

همچنین، برای ایجاد محیطی دلپذیر در سالن ترانزیت می‌توان از دیوار چمنی برای پوشش دیوارهای سالن استفاده کرد. یکی دیگر از ایده‌های تزیین فضا اختصاص دادن بخشی از سالن به فضای سبز است. در این فضا می‌توان سطح زمین را با چمن مصنوعی پوشش داد و سپس از گلدانهای طبیعی برای تداعی طبیعت زنده در آن استفاده کرد.

ایجاد زمین بازی برای تفریح کودکان و بزرگسالان

یکی دیگر از ایده‌های ایجاد فضای سبز در فرودگاه ایجاد زمین بازی برای تفریح با پوششی چمنی در داخل فرودگاه است. در زمانی که مسافران به انتظار هستند تا زمان پرواز آنها اعلام شود، می‌توان بخشهایی از فرودگاه را به ایجاد زمین بازی اختصاص داد.

پوشش سطح زمین با چمن مصنوعی در این فضا حس طبیعت را در محیط تداعی می‌کند و همچنین با توجه به اینکه این این چمن قدرت ضربه گیری بالایی دارد زمین خوردن بر روی آن مشکلی را برای افراد به وجود نمی‌آورد. برای ایجاد فضای سرگرمی در این فضا برای بزرگسالان می‌توان از میز بیلیارد و یا میز کوچک تنیس استفاده کرد. فراهم کردن وسایل بازی برای کودکان نیز این فضا را برای بازی کودکان آماده می‌سازد.

خانم رضا خواه لطفا اینجا عکس چمنهای مصنوعی را که آوردم بذارید!!!

معرفی چند مدل چمن مصنوعی برای ایجاد فضای سبز در فرودگاه

با توجه به مواردی که تا بدینجا بدان پرداختیم، ممکن است شما به ایجاد فضای سبز در فرودگاه علاقه مند شده باشید. در این قسمت به معرفی چند مدل چمن مصنوعی برای استفاده در فضای سبز در فرودگاه می‌پردازیم. این چمن‌ها به شرح زیرند:

انواع چمن مصنوعی فرودگاه را از گروه چمنزار بخواهید!

تابدین‌جا به معرفی ایده‌های خاص برای ایجاد فضای سبز در فرودگاه با چمن مصنوعی پرداختیم. گروه چمنزار گروهی تخصصی و حرفه‌ای است که در زمینه فروش و نصب چمن مصنوعی در فضاهای مختلف تزیینی و ورزشی فعالیت دارد. شما می‌توانید با مشاورین چمنزار در ارتباط باشید و از  مشاوره‌های رایگان این مرکز در خصوص انواع چمن مصنوعی، نصب آنها و طراحی فضا بهره ببرید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی فوتبال MN Pro

تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *