چمن مصنوعی روف گاردن و پشت بام

چمن مصنوعی روف گاردن

تفریح در فضای خصوصی و با سبک شخصی ایده ­ای است که با ساخت روف گاردن تنوع بهتری خواهد گرفت. روف گاردن ­ها فضای دلپذیر هستند که از امکان ورزش صبحگاهی در بام گرفته تا شب نشینی در فضای باز با دوستان را فراهم خواهند کرد. یک روف گاردن چه با سبکی ساده ساخته شود و چه طرحی خاص با ترکیب المان های مختلف در آن به کار رفته باشد، خانه و یا محل زندگی ما را سرگرم کننده خواهد کرد.

تماس با شرکت چمنزار

روف گاردن چیست؟

به زبان ساده، پشت بامی که توسط چمن مصنوعی و یا طبیعی و درختان و بوته و گیاهان  تزیین و پوشیده شده باشد را روف گاردن می گویند. به عبارت دیگر، هر فضای سبز و باغی که بر روی پشت بام و یا هر سطح بالا تر از زمین قرار گرفته باشد، به این نام خوانده می شود.

یک چمن مصنوعی عالی یک روف گاردن عالی

همانطور که می دانید چمن مصنوعی در طرح ها و رنگ های مختلف تولید و عرضه می شود. چمن های مصنوعی کاربردهای زیادی دارند که یکی از این کاربردها، استفاده در فضای روف گاردن است. در اصل استفاده از چمن مصنوعی به عنوان کف پوش در روف گاردن نقش بسیار مهمی در ایجاد سرسبزی و طراوت این مکان ایفا می کند.با استفاده از درخچه ها و بوته های طبیعی در کنار استفاده از چمن مصنوعی می توانید با کمترین هزینه یک  فضای سرسبز برای تفریح و سرگرمی خود ایجاد کنید.

ویژگی های چمن مصنوعی روف گاردن

استفاده از چمن طبیعی در پشت بام دردسر و سختی های مختص به خود را دارد. زیرا برای اینکار نیاز دارید که از موادی با وزن پایین برای زهکشی استفاده کنید که علاوه بر جلو گیری از افزایش وزن پشت بام، مانع از رسیدن ریشه درختان و گیاهان به کف شود. در نتیجه استفاده از چمن مصنوعی یک ایده بسیار عالی برای روف گاردن به شمار می آید. چمن مصنوعی مورد استفاده در روف گاردن بهتر است این ویژگی ها را داشته باشد:

 • ارتفاع الیاف استفاده در روف گاردن کمتر از ۳ سانتی متر نباشد.
 • مقاومت بالا در برابر تابش نور مستقیم خورشید را داشته باشد.
 • شعله وری نداشته باشد و به صورت نقطه ای آتش بگیرد.
 • مقاوم در برابر اجسام سنگین و پایه وسیله ها باشد.
 • نرم و انعطاف پذیر برای تماس مستقیم با پوست بدن باشد.
 • لایه زیرین مقاوم برای مقاومت در شرایط جوی مختلف باشد.

مزایای چمن مصنوعی روف گاردن

در طراحی های امروزه بیشتر از چمن مصنوعی برای روف گاردن استفاده می شود. استفاده از این المان مزیت های زیادی را دارد که در ادامه مهم ترین آنها را توضیح خواهیم داد:

 • نمایی دلنشین و زیبا: ایجاد فضای سبز و دلنشین در محوطه های ساختمان های اداری و یا مسکونی می تواند باعث ایجاد آرامش برای ساکنین می شود.
 • ایجاد تعادل دمایی: چمن مصنوعی در روف گاردن همانند یک عایق عمل می کند و دمای ساختمان را در فصل گرم و سر متعادل می کند.
 • افزایش طول عمر سقف: تابش نور آفتاب و بارش برف باران، از عوامل اصلی در فرسایش پشت بام خانه ها می باشد. استفاده از چمن مصنوعی یکی از این ایده های بسیار جذاب برای کاهش این فرسایش و افزایش طول عمر  مواد استفاده شده در پشت بام ساختمان ها می باشد.

چمن مصنوعی محوطه هتل در کیش

راهکارهای اجرای چمن مصنوعی در روف گاردن

چندین سبک متفاوت برای اجرای چمن مصنوعی در روف گاردن وجود دارد. شرکت چمنزار پروژه های متعددی در این زمینه پیاده کرده است. پروژه های اجرای چمن مصنوعی روف گاردن به سه دسته تقسیم میشود:

 • سبک یکپارچه: در این روش کف روف گاردن به صورت یک دست با چمن مصنوعی پویده می شود.
 • سبک بین سنگ: در این حالت از موازئیک و سنگ با ترکیب چمن مصنوعی در کف روف گاردن استفاده می شود.
 • سبک نواری: اغلب طراحان در روف گاردن از چمن مصنوعی به صورت نواری در حاشیه و وسط پروژه ها استفاده می کنند که طرحی جذاب است.

هدایت آب به وسیله کف زهکش دار

هدایت آب به وسیله کف زهکش دار در حالت اساسی‌ تر که البته کم هزینه هم نیست از کف کاذب و چمن زهکش دار (پانچ دار) استفاده خواهد شد. کف کاذب متشکل از تایل ­های ۳۰ × ۳۰ جنس U.P.C است که به یکدیگر قفل می‌شوند و سطحی یکپارچه و با ارتفاع یک تا یک و نیم سانت از سطح زمی را به وجود می‌آورند.  بدین ترتیب آب باران از سطح چمن گذر کرده و با عبور از سطح کاذب نفوذپذیر به لایه­ های ایزوگام رسیده و از طریق شیب­بندی کف بام به سمت کف شور آب هدایت می‌شود.

 این روش مزیت‌های زیادی دارد که مهمترین آن هدایت کامل آب و افزایش عمر مفید چمن مصنوعی است و همین امر باعث شده است کف زهکش دار را به ‌عنوان اصولی ­ترین روش خروج آب از سطح چمن مصنوعی روف گاردن معرفی کنیم. باید گفت روش کف کاذب در کنار این که  مزیت­ های زیادی دارد می­تواند با هزینه­ های اجرایی مناسب و استفاده از تایل­ های مشبک قفل ‌دار انجام شود.

هدایت آب از طریق شیب بندی

 هدایت آب از طریق شیب بندی در تمامی بام­ هایی صورت می گیرد که دارای شیب ­بندی مناسب برای هدایت آب به سمت کانال­ های خروجی هستند. در این روش چمن مصنوعی نفوذناپذیر  (بدون روزنه زهکش) بر روی سطح بام اجرا  می­شود و آب باران بدون نفوذ به لایه زیرین از طریق حرکت بر روی سطح چمن مصنوعی (بدون نفوذ به لایه زیره) به سمت کانال­های خروجی که از قبل برای خروج آب برش داده شده اند هدایت می‌شوند. به دلیل قیمت اجرایی مناسب این روش و کارایی بالا اغلب  اجراهای چمن مصنوعی در روف گاردن به این شکل انجام می‌شود. در بخش زیر نمونه­ ای از اجرای چمن مصنوعی روف گاردن را با این روش ملاحظه خواهید کرد.

چمن مصنوعی محوطه هتل در کیش

آیا از خود پرسیده‌اید چرا شرکتهایی مانند گوگل از آغاز فعالیت خود تا به امروز بسیار موفق بوده‌اند و توانسته‌اند رشد بسیار زیادی داشته باشند؟ مطمئنا دلایل زیادی در پاسخ به این سوال وجود دارند، اما یکی از مهم‌ترین فاکتورها در موفقیت این شرکت، از آغاز تاکنون، اهمیت به کارمندان و ایجاد فضایی مناسب برای آنها بوده است. مطالعات متعددی به این امر پرداخته‌اند که آیا محیط کاری می‌تواند بر عملکرد و کارآیی کارمندان اثر بگذارد یا خیر؟!

و در پایان همگی آنها بر این امر تاکید ورزیده‌اند که  محیط کاری یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند بر عملکرد کارکنان اثر بگذارد و خلاقیت آنها را بالا ببرید و همین امر تاثیر شگرفی بر افزایش سود و درآمد کسب و کار  دارد. همانطور که می‌دانید استرس بخش جدایی ناپذیر محیط کاری است. به همین دلیل فراهم‌سازی شرایطی که بتواند این استرس را کاهش دهد، مطمئنا کارآیی کارمندان را افزایش خواهد داد.

در نظر گرفتن محیطی برای کارمندان تا بتوانند ساعاتی به دور از استرس ناهار یا قهوه خود را میل کنند و به آرامش خیال دست پیدا کنند اهمیت بسیار زیادی دارد. اما امروزه با توجه به فضای محدود شهری شاید امکان ایجاد چنین فضایی وجود نداشته باشد. نگران نباشید! محل مناسبی در محیط اداری شما وجود دارد که آن را نادیده گرفته‌اید. پشت بام فضای وسیع و مناسبی است که اغلب غیرقابل استفاده رها می‌شود. اما شما می‌توانید با ایجاد پشت بام سبز در محیط کاری خود تحولی عظیم در کارآیی کارمندان خود به وجود بیاورید.

منظور از پشت بام سبز در محیط کاری چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از پشت بام سبز در محیط کاری چیست! به طور کلی پشت بام فضایی وسیع است که معمولا متعلقات خاصی در این فضا قرار داده نمی‌شوند و این فضا بی استفاده رها می‌شود. با توجه به اینکه در شهرهای بزرگ فضای زیادی در دسترس نیست پشت بام فضایی منحصر به فرد برای تبدیل شدن به محلی برای آرامش، استراحت و حتی ورزش است. شما با استفاده از چمن مصنوعی در پشت بام و تبدیل آن به «پشت بام سبز در محیط کاری» می‌توانید تحولی عظیم در ظاهر و روش استفاده از پشت بام به وجود بیاورید.

مطالعات نشان داده‌اند که رنگ سبز اثرات زیادی در کاهش استرس و ایجاد حس آرامش دارد. رنگ سبز باعث ایجاد تعادل در روان انسان می‌شود، زیرا چشم انسان برای تمرکز بر روی این رنگ نباید شبکیه را تنظیم کند. رنگ سبز احساس ثبات و امنیت را در فضا به وجود می‌آورد. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد چمن مصنوعی قابلیت نصب بر روی ایزوگام است. همچنین در هنگام نصب راه آب‌هایی برای خروج آب از سطح چمن در نظر گرفته می‌شود. در نتیجه این چمن آسیبی به ساختمان وارد نمی‌کند.

انواع چمن مصنوعی برای ایجاد پشت بام سبز در محیط کاری وجود دارند. به طور کلی چمنهای مصنوعی رنگهای متفاوتی دارند. برخی از آنها سبز بهاره هستند و حس خوش بهار را در محیط تداعی می‌کنند، برخی تلفیقی از چند رنگ هستند و چرخه عمر چمن در ساختار آن به خوبی مشهود است و برخی ترکیبی از رنگ سبز روشن و تیره هستند. شما می‌توانید از مجموعه وسیع چمن مصنوعی بهترین گزینه را با توجه به روحیات کارمندان خود انتخاب کنید و محیطی منحصر به فرد در پشت بام محل کار خود ایجاد کنید.

پشت بام سبز در محیط کاری

پشت بام سبز در محیط کاری چه کاربردی دارد؟

شما با نصب چمن مصنوعی و ایجاد پشت بام سبز در محیط کاری شرایطی را برای آرامش، رشد و خلاقیت کارمندان خود به وجود می‌آورید. در این فضا می‌توان آلاچیق و یا مبلمان قرار داد. کارمندان می‌توانند ناهار و یا چای خود را در این محیط صرف کنند و با یکدیگر گفتگوهای دوستانه داشته باشند. مطالعه‌ای در کشور ژاپن به این موضوع اشاره کرد که یکی از بزرگترین مشکلات انسان امروزی این است که می‌خواهد هم‌زمان چندین کار را انجام دهد. به همین دلیل نمی‌تواند به موفقیتی که می‌خواهد برسد.

به طور مثال انسان برای خوردن چای باید جایی به دور از هیاهو فقط چای بخورد. اینکار به مغز کمک می‌کند در هنگام خوردن چای تنها بر طعم چای تمرکز داشته باشد و همین امر آرامش او را بالا می‌برد.همچنین شما می‌توانید این فضا را به محیطی منحصر به فرد برای برگزاری جلسات کاری خود تبدیل کنید. حس خوشی که در این محیط برقرار است سبب می‌شود که شما به خوبی بتوانید جلسات کاری را پیش ببرید و بهترین نتیجه را از آن بدست بیاورید.

کارمندان تنها وقتی می‌توانند بهترین خود را نشان دهند که در طول روز روشی برای کنترل استرس و تمدد اعصاب داشته باشند. شما با ایجاد پشت بام سبز در محیط کاری به کارمندان خود این سیگنال را می‌دهید که شما به آنها اهمیت می‌دهید. کارمندان پایه و اساس کسب و کار شما را تشکیل می‌دهند. اگر پایه و اساس هر کسب و کاری سفت و محکم باشد، آن کسب و کار در دنیای پر رقابت امروزی به خوبی دوام می‌آورد و رشد پیدا می‌کند.

چمن مصنوعی چگونه بر روی پشت بام نصب می‌شود؟

نصب چمن مصنوعی بر روی روف گاردن نیازمند راهنمایی و کمک از متخصصین در این حوزه است. نصب چمن مصنوعی در روف گاردن داری چند مرحله است که در ادامه بصورت کامل توضیح می دهیم.

 • گام اول:  ابتدا محل مورد نظر را اندازه گیری کرده و زیر ساز مناسب را انجام می دهیم. این زیر سازی به نحوی انجام می شود که آب را به سمت چاه هدایت کند. بعد از شیب بندی، ایزولاسیون انجام می شود که برای اینکار به جنس کف پوش توجه شده و نسبت به آن ایزوگام و مواد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
 • گام دوم: در این مرحله نوبت به اجرای تاسیسات همچون لوله کشی برق ، آب و گاز برای گرم نگهداشتن و روشن کردن باربیکیو در فضای روف گاردن می باشد.
 • گام سوم:  این گام از نصب چمن مصنوعی مختص به تزیین فضا و استفاده از گل و گیاه در محوطه برای زیبایی بیشتر است. برای این منظور می توان از گلدان ها آهنی که ته آن با یک لایه پوشیده شده است استفاده کرده و سپس روی آن خاک برای کاشت گیاه بریزید.
 • گام چهارم:  گام اخر برای نصب چمن مصنوعی روی زیر ساخت ایجاد شده است. برای این کار چمن مصنوعی اندازه گیری شده و برش داده شده را با استفاده از مواد مناسب به کف روف گاردن اتصال می دهیم.

پشت بام سبز در محیط کاری

اجرای چمن مصنوعی روف گاردن به سبکی ساده و کم هزینه

 شاید با دیدن این تصویر بتوان حدس زد که قبل از از اجرای چمن مصنوعی این فضا به چه شکلی بوده است. اما حالا با چند روش ساده یعنی پهن کردن و نصب چمن مصنوعی روی ایزوگام و قرار دادن چند باکس گل و مبلمان پلاستیکی فضای باز یک روف گاردن شخصی با سبکی منحصر به فرد ساخته شده است.

چمن مصنوعی روف گاردن

چمن مصنوعی این روف گاردن روی سطح ایزوگام و شیب موجود سطح اجرا شده به شکلی که هم آب ‌های جاری به راحتی دفع می ­شوند و هم در سطح ایزوگام محافظت بهتری به عمل می­آید و نکته دیگر اینکه پایه­ های صندلی و اجسام سنگین مانند گلدان­ها به سطح آسیب وارد نخواهند کرد. با این روش، روف گاردن ساده و کم هزینه را می­توان ایجاد کرد.

محوطه سازی

معرفی چمن‌های مصنوعی روف گاردن

تردد روزانه افراد در فضای روف گاردن، باعث می شود که از چمن مصنوعی با تراکم و کیفت بالا استفاده شود. در نتیجه برای نصب چمن مصنوعی در روف گاردن های مناطق غیر مسکونی مانند رستوران و هتل و … باید از چمن مصنوعی استفاده کرد که مقاومت بالای در برابر فشار و کوبش داشته باشد. علاوه بر این چمن مصنوعی باید دارای مشخصه های زیر باشد:

 • ارتفاع الیاف بین ۲۰ تا ۳۵ میلی متر: با توجه به اینکه چمن مصنوعی با الیاف کمتر از ۲۰ میلی متر ظاهر طبیعی ندارد. بنابراین استفاده از این طرح از چمن ها زیبایی مناسب را برای روف گاردن ایجاد نمی کند. هم چنین مقاومت چمن مصنوعی با الیاف کمتر از ۲۰ میلی متر در برابر فشار و کوبش بسیار کم است.
 • تراکم چمن مصنوعی: تراکم بالا از مهم ترین عوامل برای جلوی گیری از کوبش چمن مصنوعی بر روی کحوطه روف گاردن است. در نتیجه استفاده از چمن مصنوعی که دارای دیتکس بالاتری است، در برابر ضربه مقاوم می باشد.
 • الیاف چمن مصنوعی: چمن مصنوعی روف گاردن باید به نحوی انتخاب شود که در برابر فشار حالت انعطاف و برگشت پذیری را داشته باشد، تا از ظاهر پاخوردگی چمن مصنوعی جلو گیری شود.

در ادامه جدولی از چمن های مصنوعی که مناسب روف گاردن با ویژگی های مهم آن ها لیست شده است.

نام چمن مصنوعی ویژگی ها
چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵ رنگ سبز زیبا و با انرژی

شستشوی آسان

قیمت بسیار مناسب

طول عمر بالا

چمن مصنوعی رویال زیر لایه مقاوم

مقاوم در برابر پوسیدگی

رویال بلژیکی 25

 تاثیر چمن مصنوعی در ایجاد روف گاردن و نشاط محیط

بسیاری از کارشناسان طراحی بر این عقیده هستند که استفاده از فضای سبز چمن مصنوعی در پشت بام و تبدیل آن به روف گاردن یکی از منحصر به فردترین ایده ­های طراحی است. از این مکان منحصر به فرد می­‌توان بهره‌برداری‌های متنوعی از جمله موارد زیر را استفاده کرد:

 • ایجاد فضای بازی کودکان
 • مکانی برای برگزاری مراسم­ها و جلسات خانوادگی
 • ایجاد فضای ورزش یا ورزش­های گروهی و خانوادگی

همچنین با توجه به اینکه روف گاردن یک فضای باز و ساکت است می­توان بسیاری از کارهایی را که نیاز به سکوت و تمرکز دارند، در روف گاردن انجام داد. بسیاری از نقاش­ها، معمارها و حتی محصلین می‌توانند از این فضا و آرامش مطلق آن برای انجام امور روزانه خود به خوبی استفاده کنند.

گلدان های زیبا و ترکیب آن با چمن مصنوعی روف گاردن

 اگر گلدان­های زیبایی را نیز به این فضا اضافه کنید و یا این که باکس هایی را مخصوص کاشت سبزیجات در محیط قرار دهید، می­توانید زیبایی غیرقابل وصفی را به وجود آورید. چمن مصنوعی روف گاردن دارای یک عایق حرارتی است که در انرژی صرفه جویی می­کند. چمن مصنوعی به وسیله لایه زیره خود که از جنس لاتکس ۳ لایه با یک بافت شبکه‌ای است در تابستان از نفوذ گرما و در زمستان از حدر رفتن آن جلوگیری می­کند.

ترکیبی از چوب و چمن در روف گاردن

 رنگ قهوه ­ای چوب و سبز چمن که معمولاً در طبیعت با هم دیده می­شوند، دو رنگ اصلی بسیاری از روف گاردنها نیز هستند که در  نیمکت­ های چوبی آلاچیق و مبلمان و فضای سبز به کار برده می‌شوند. در این روف گاردن که در تصاویر مشاهده می کنید، حدود ۱۶۰ متر مربع چمن مصنوعی مدل ماهونیا ۲۵ به اجرا درآمده و ویژگی این اجرا این است که چمن­های آن در اشکال گوناگون و به شکلی هماهنگ با طرح غالب برش خورده­اند.  تمامی متعلقات و متریال­های این پروژه از طبیعت الهام گرفته شده اند.

چمن مصنوعی روف گاردن        

ترکیبی از زمین مینی گلف و چمن مصنوعی در روف گاردن

برای مجتمع های مسکونی که علاقه ­مند به ایجاد فضاهای متنوع برای ساکنین هستند، پیشنهاد اجرای زمین مینی گلف چمن مصنوعی در روف گاردن می ­تواند جذابیت بالایی داشته باشد. این  ایده در عین حال که یک ارزش افزوده جدید را در روف گاردن شما ایجاد خواهد کرد، فضای تفریحی روف گاردن شما را نیز کمی به سمت ورزش شدن خواهد برد.

 البته ورزش گلف به دلیل سبک بازی هم برای افراد آماتور و هم حرفه‌ای و همینطور برای تفریح خانوادگی می‌تواند مهیج باشد. این تصاویر مربوط به اجرای چمن مصنوعی در یکی از مجتمع‌های مسکونی منطقه درکه تهران است که در کنار استفاده از چمن مصنوعی تزیینی مدل رویال در طراحی و اجرای روف گاردن بخشی هم به گلف و این بازی مهیج اختصاص داده شده دو چمن مصنوعی به کار رفته در این پروژه مدل رویال ۲۵ به عنوان چمن مصنوعی تزئینی و چمن مصنوعی مدل پاتینگ به عنوان یک چمن تخصصی برای گلف است.

چمن مصنوعی روف گاردن

همچنین شرکت چمنزار سعی کرده در ساخت بخش مینی گلف این پروژه استانداردهای یک یک زمین مینی گلف نوع مناسب متعلقات این ورزش از جمله پایه و پرچم و چاله را به درستی رعایت کرده.

خرید چمن مصنوعی روف گاردن

 شرکت چمن مصنوعی چمنزار یکی از فروشندگان چمن مصنوعی در فضاهای مختلف از جمله روف گاردن است. البته باید گفت چمنزار صرفا فروشنده چمن مصنوعی نیست، بلکه ما سعی داریم با ارائه و راهکارهای متنوع از اجرای چمن مصنوعی در روف گاردن راهنمایی خوبی برای مشتریان این مجموعه باشیم.

 به همین جهت بخش مشاوره فروش چمن مصنوعی روف گاردن و همچنین اجرای آن با سبک دلخواه و شخصی مشتریان از مواردی است که ما روی آن برنامه‌ریزی­های متنوعی داریم. در صورتی که قصد خرید چمن مصنوعی روف گاردن دارید این مجموعه در تمامی مراحل خرید و اجرای چمن مصنوعی روف گاردن همراه شما خواهد بود.

قیمت چمن مصنوعی روف گاردن

نصب و اجرای چمن مصنوعی هزینه بر است و تمام مراحل و موادی که مصرف می شود باید هزینه پرداخت شود. هزینه های اصلی که در نصب چمن مصنوعی روف گاردن به صورت زیر است:

 • قیمت چمن مصنوعی روف گاردن: قیمت چمن مصنوعی نسبت به محیط مورد استفاده و مدل انتخاب شما بستگی دارد. تراکم بالا و مقاومت الیاف باعث افزایش قیمت چمن مصنوعی می شود.
 • قیمت لوازم نصب: لوازم جانبی شامل، چسب دو جزئی، نوار اتصال و … است که هر کدام هزینه های مخصوص به خود را دارد
 • دستمزد نصب: نصب چمن مصنوعی در روف گاردن نیازمند افراد متخصص است. در نتیجه به ازای هر متر مربع هزینه نصب وجود خواهد داشت.

در طول این بخش مدل‌های مختلفی از چمن مصنوعی برای اجرا روف گاردن معرفی شد. از مدل­های بهاره تا پاییزه و تابستانه و یک مدل چمن مصنوعی مینی گلف برای علاقه مندان به این بازی در فروشگاه چمن مصنوعی چمنزار به روز قیمت‌گذاری و عرضه می­شود.

تماس با شرکت چمنزار

سوالات پرتکرار در مورد اجرای چمن مصنوعی روف گاردن

در این قسمت تلاش می کنیم به سوالات پرتکرار شما در مورد چمن مصنوعی روف گاردن پاسخ دهیم.

چمن مصنوعی چه تاثیری در مقاومت سازه روف گاردن دارد؟

با توجه به اینکه هر متر از سازه بالای ۱۵۰ کیلوگرم وزن را تحمل می­کند و چمن مصنوعی در هر متر بین ۳ تا ۵ کیلو وزن دارد می­توان گفت نگرانی از این بابت وجود ندارد. این موضوع برای قرار دادن اجسامی چون باکس­های کل و آلاچیق و همچنین وسایل دیگر روی بام می­تواند بی­خطر باشد.

آیا چمن مصنوعی روف گاردن روی سطح ایزوگام نصب می‌شود؟!

قبل از نصب چمن مصنوعی روی سطح یک لایه ژئوتکس تایل پهن می ‌شود. این لایه یک عایق مجزا بین چمن و سطح پشت بام است. همچنین، چسب چمن مصنوعی اتصال دهنده چمن به کف نیست، این چسب به کمک یک نوار کلیه سطح چمن را یکپارچه و مستحکم می‌کند.

از چه چسبی برای نصب چمن مصنوعی روف گاردن استفاده می شود؟

یکی از سوالاتی که در خصوص چمن روف گاردن پرسیده می‌شود نیز مربوط به چسب آن است.  با توجه به اینکه چمن مصنوعی روف گاردن زیر فشارهای مستقیم جوی از جمله سرما و گرما قرار می­گیرد؛ چسبی که برای نصب آن استفاده می­شود از نوع پلی اورتان دو جزئی است. این چسب وقتی با محلول خود ترکیب می‌شود بلافاصله سخت شده و اتصال قوی را بین لایه­های چمن مصنوعی ایجاد می ­کند.

پارو کردن برف از روی چمن مصنوعی روف گاردن چگونه انجام می­شود؟!

دو حالت برای جمع­ آوری برف و یخ­ زدگی از روی چمن وجود دارد. حالت اول گرمایش از کف است و حالت دوم همان روش سنتی پارو کردن است. پارو کردن چمن مصنوعی باید از جهت خواب الیاف چمن انجام شود. این کار هیچ تاثیر منفی روی کیفیت چمن نخواهد داشت. لذت بردن از برف روی چمن روف گاردن نیز شاید از ویژگی‌های ساخت روف گاردن با چمن مصنوعی باشد.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی فوتبال MN Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

زمین‌های گلف و مینی گلف

پرچم گلف

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *