چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در حیاط

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
چمن مصنوعی حیاط

قبل این که اقدام به خرید چمن مصنوعی در حیاط منزلتون داشته باشید بیاید تا با هم چند موضوع مهم رو بررسی و پیش بینی کنیم:

چمن مصنوعی برای اجرا در باغچه و حیاط یا بین شیارهای سنگ کدام یک مد نظر شماست؟

در مجموع بهتره قبل  بررسی و مقایسه چمن مصنوعی حیاط منزلتون از موارد زیر اگاه شوید:

الف) برای ایجاد فضای سبز حیاط با چمن مصنوعی مدل‌های ۲۰ تا ۳۵ میل کافی هستند چون هم ایستایی بالاتری دارند و هم بهتر نظافت می‌شوند.

ب) برای ایجاد فضای سبز حیاط  با چمن مصنوعی مدل‌های پر تراکم تر مناسب‌تر هستند زیرا در برابر لگد مال شدن‌ها  برگشت پذیری بالاتری دارند.

ج) وجود احساس طبیعی در چمنی که انتخاب می‌کنید مهم است زیرا در این صورت از فضای سبز ایجاد شده لذت بیشتری خواهید برد.

در ادامه چمن‌هایی که در زیر ملاحظه می‌کنید بر همین اساس انتخاب و اولویت بندی شدند و جالبه بدونید که انتخاب اکثریت رو هم به خودشون اختصاص دادند:

چمن مصنوعی مدل صدف
  • هم زیباست هم خوش رنگ و قطعا وقتی پهن می‌شه شما رو خوشحال خواهد کرد.
چمن مصنوعی پاپیروس
  • هم بهاری است هم پرتوده و این یعنی هم مقاومت بالایی دارد و هم
  • رنگی دلنشین‌تر
رویال‌بلژیکی‌پلاس
  • وقتی پهن می‌شود جلوه‌ای از طبیعت را دارد.
  • ممکن است حاصل تراکم بالای ان سختی نظافت باشد.
  • اما در افزایش مقاومت ان عملکرد خوبی دارد.

 

استفاده چمن مصنوعی در حیاط یکی از کاربری های آن است؛ به کارگیری چمن مصنوعی در فضای سبز ورودی آپارتمان یا منزل ‏می‌تواند تغییر زیبا و چشم گیری را به وجود آورد.

با استفاده از پوشش‌های سبز و بادوام چمنهای مصنوعی که در نسل‌های ‏جدید به طبیعی سازی و با نشاط تر جلوه دادن توجه ویژه‌ای شده؛ می‌توان مناظر بکری را در محیط منزل و فضای سبز ‏باغچه به وجود آورد. چمن‌های مصنوعی با همخوانی که در کنار گل ها و گیاهان دارند می‌توانند سرسبزی ماندگار را به ‏شما هدیه دهند و فضای حیاطتان را زیباتر کند. ‏چمن‌های مصنوعی نسل جدید که مورد تأیید کارشناسان فنی چمنزار می‌باشند مقاومت بالایی در مقابل اشعه‌های ‏مضر خورشید دارند؛ و با وجود برخی استانداردها، می‌توان اطمینان داشت که دچار تغییر رنگ و پوسیدگی نخواهند شد. ‏

چمن مصنوعی به طور کلی در چند بخش مختلف در فضای حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۱- در فضای باغچه و بر روی بستر خاک

چمن مصنوعی باغچه حیاط محله ونکبسیاری از مخاطبان گروه چمنزار با شنیدن اجرای چمن مصنوعی بر روی بستر خاک بسیار متعجب می‌شوند. چراکه استنباط آن‌ها از چمن مصنوعی شیوه‌ی نصب موکتی بر روی بتون و یا آسفالت است، اما باید به این موضوع اشاره کرد که نصب روی بستر خاک نه تنها امکان‌پذیر است بلکه به عنوان اصولی‌ترین روش برای زیرسازی و نصب چمن مصنوعی شناخته می‌شود. زمانی که چمن مصنوعی در حیاط و به روی بستر خاک اجرا می­‌شود شما هم‌زمان از ویژگی‌های ذیل بهره‌مند می‌شوید:

الف) زهکشی (هدایت آب) بسیار مناسب که هیچ تفاوتی با چمن طبیعی ندارد.

ب) قابلیت آبیاری سایر گیاهان بدون کوچک‌ترین اختلالی در روند آبیاری

ج) افزایش طول عمر چمن مصنوعی

د) ضربه‌پذیری بیشتر چمن مصنوعی

ی) بدون نیاز به عملیات تخریب در صورت تغییر کاربری

و) هزینه‌های پایین زیرسازی

البته فراموش نکنیم که زیرسازی بر روی بستر خاک یک زیرسازی کاملاً تخصصی می‌باشد که باید توسط متخصصین این حوزه انجام شود.

۲- مابین سنگ

چمن مصنوعی بین سنگ حیاط در محله زعفرانیه

کاربری بین سنگ جزو کاربری‌های پرطرفدار در ایران است. شما به راحتی می‌توانید با صرف هزینه‌های بسیار ناچیز تغییرات بسیار جذابی را در چمن مصنوعی فضای حیاط خود به وجود آورید. زمان اجرای چمن مصنوعی بین سنگ به نکات ذیل توجه فرمایید:

الف) فاصله‌ی بین سنگ‌ها کمتر از ۵ سانتی‌متر نباشد.

ب) عمقی که قرار است چمن روی آن نصب شود بیشتر از ۵/۱ سانتی‌متر نباشد.

ج) ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بهتر است بالای ۲ سانتی‌متر باشد.

۳- روی راه پله

چمن مصنوعی مدرسه سعادت آباد

در بسیاری از آپارتمان‌ها و منازل مسکونی از چمن مصنوعی بر روی فضای پله استفاده می‌شود. این کار علاوه بر زیبایی وظیفه‌ی ضربه‌پذیری و جلوگیری از سرخوردن را ایفا می‌کند. برای استفاده از چمن مصنوعی در این کاربری به مقاله‎ی چمن مصنوعی روی راه پله مراجعه فرمایید.

۴- بر روی سطح سخت

چمن مصنوعی روف گاردن در محله زعفرانیه

مانند بتون، موزاییک و … یکی دیگر از کاربری‌های چمن مصنوعی در حیاط مربوط به مکان‌های سخت و محکم مانند بتون و آسفالت است. در این بخش پیشنهاد می‌شود برای ضربه‌پذیری هرچه بهتر از لایه‌ی ضربه‌گیر ژئوتکسنایل استفاده شود. چمن مصنوعی به راحتی و با استفاده از مواد شوینده (غیر اسیدی و غیر قلیایی) تمیز می‌شوند (تمیز کردن چمن مصنوعی) و پس از شستشو، ‏ظاهر شاداب اولیه شان را به دست می‌آورند. ‏

حیاط منزل شما اولین تصویر است که به هنگام ورود به منزل مشاهده می‌کنید و به خاطر می‌سپارید. پس بیاییم به نسل ‏جدید چمن‌های مصنوعی بی‌اندیشیم و به زیبایی و مقاومت چمن‌های مصنوعی نسل جدید اطمینان داشته باشید. برای ‏مشاوره رایگان در زمینه استفاده چمن مصنوعی در حیاط با کارشناسان فنی چمنزار در ارتباط باشید.

چمن مصنوعی در حیاط بهتر است دارای سه ویژگی باشد
‏۱-یک دیتکس بالا (وزن چمن)
‏۲-تراکم بالا (مقاومت در برابر فرسایش)
‏۳-سطح مقطع مناسب (استفاده از سطح مقطع‌های ‏V‏ و ‏C‏ شکل به جهت بالا بودن مقاومت برگ‌های چمن مصنوعی)

 

قیمت چمن مصنوعی حیاط

قیمت چمن مصنوعی حیاط از رنج ۹۰۰,۰۰۰ ریال تا ۱,۳۵۰,۰۰۰ ریال در کالاهایی با کیفیت و ظاهر قابل قبول شروع می­‌شود که در بین آنها مدلهای متنوع وجود دارد. به عنوان مثال قیمت چمن مصنوعی حیاط مدل وندا ۹۰۰ گرم که هم ظاهری نزدیک به طبیعی و ساختار تولید سه ­بافت پر تراکم دارد حدود ۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان است.

قیمت چمن مصنوعی حیاط به چه شکل محاسبه می­‌شود؟

معمولا تمامی پوشش‌­های کف بر اساس مترمربع محاسبه خواهند شد به طور مثال یک باغچه ۵۰ متری که شکل نزدیک بر مربع یا مستطیل داشته باشد با دورریزهای اجرا که ناچاراً اتفاق می­‌افتد بین ۵۰ تا ۵۲ متر چمن نیاز دارد این دورریزها ممکن است بخش اطراف درختان باغچه را نیز شامل شود.

قیمت اجرای چمن مصنوعی حیاط و محاسبه آن به همراه زیر سازی نصب

زیرسازی و نصب از عواملی هستند که به قیمت چمن مصنوعی حیاط اضافه می­‌شود.

برای هر چه بهتر جلوه­‌دار شدن چمن مصنوعی در کاربری حیاط نیاز به یک اجرا و زیرسازی خوب است که این موضوع از طرف گروه چمن­زار قابل آموزش و یا اجرا می­‌باشد.

به عنوان مثال قیمت نصب چمن مصنوعی حیاط در هر متر ۱۸۰,۰۰۰ ریال و قیمت زیرسازی نیز حدود ۱۵۰,۰۰۰ ریال تا ۲۰۰,۰۰۰ ریال می­‌باشد.

نظرات کاربران

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*