چمن مصنوعی برای حیاط

چمن مصنوعی حیاط

برای بار اول که وارد یک خانه یا آپارتمان می شوید، چیزی که به چشم می آید حیاط این مکان ها است. حیاط بخشی از خانه است که طراح آن بسیار مهم است. پیاده سازی ایده‌ های جذاب برای حیاط، علاوه بر اینکه نمای زیبا ایجاد میکند، باعث ایجاد یک مکان آرام برای استراحت و بازی کودکان نیز می تواند باشد.

شرکت چمنزار در این مقاله قصد دارد صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز از انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای حیاط گرفته، تا نصب و اجرای آن را توضیح خواهد داد.

تماس با شرکت چمنزار

چمن مصنوعی برای حیاط خانه

از مرسوم ترین ایده ها برای فضا سازی و زیبای سازی حیاط خانه و آپارتمان استفاده از چمن مصنوعی حیاط است. بکارگیری چمن مصنوعی برای حیاط یک ایده بسیار جذاب است که فضا را دگرگون می کند. این ایده در حیاط ها با متراژ پایین  تا حیاط ویلاهای بسیار بزرگ استفاده می شود.

چمن مصنوعی برای حیاط کوچک باعث می شود که فضای کوچک حیاط بزرگ تر جلوه کند و همچنین استفاده کاربردی از آن بیشتر می شود. استفاده از چمن مصنوعی حیاط ویلا یکی دیگر از راه های ایجاد فضای جذاب در محیط های ویلا است که به روش های مختلف در فضای مختلف می توان از آن استفاده کرد.

چمن مصنوعی حیاط منزل

در کنار مواردی که در بالا به آن اشاره کردم، چمن مصنوعی حیاط منزل نیاز به شستشو زیادی ندارد و امروزه با توجه به این موضوع که با کمبود آب رو به رو هستیم، می توانیم از چمن مصنوعی حیاط منزل به عنوان بستری مناسب برای پوشش حیاط استفاده کنیم. این موضوع سبب شده است استفاده از این محصول در بسیاری از نقاط ایران مد نظر قرار گیرد.

چمن مصنوعی حیاط خلوت

چمن مصنوعی حیاط خلوت از دیگر فضاهایی است که  می توان در آن از چمن مصنوعی استفاده کرد. از حیاط خلوت  می‌توان به عنوان استراحتگاه، فضای بازی کودک و فضا برای تمرین ورزشی  استفاده کرد. اگر قصد پیاده سازی ایده های مختلفی را دارید، پیشنهاد کارشناسان ما استفاده از مدل های جدید چمن مصنوعی حیاط است که توسط شرکت چمنزار ارائه شده است.

استفاده از چمن مصنوعی حیاط به جای سنگ و آسفالت باعث ایجاد انرژی مثبت و آرامش می شود. امروزه با توجه به مشغله افراد، فرصت استفاده از طبیعت کمتر پیش می آید. در نتیجه می توان با این فضا سازی طبیعت را به دل خانه آورده و حس آرامش کسب کنید.

 چمن مصنوعی حیاط

مناسب ترین چمن مصنوعی برای حیاط

قبل از هر تصمیمی در انتخاب چمن مصنوعی حیاط، ابتدا باید نوع کاربری خود را انتخاب کنید. چمن مصنوعی ممکن است بر روی باغچه، ورودی حیاط، محوطه بازی کودکان و… نصب گردد. پس مهم ترین اصل در انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای حیاط و یا هر محل دیگر نحوه کارکرد شما می باشد. در نتیجه انتخاب یک چمن با تراکم و دیتکس بالا، یک انتخاب مناسب می باشد. در ادامه ایده آل ترین انواع چمن مصنوعی حیاط را معرفی خواهیم کرد:

چمن مصنوعی برای ورودی حیاط

مسیر ورودی حیاط، مکان تردد روزانه افراد زیادی است. در نتیجه چمن مصنوعی بسیار مناسبی برای این مسیر در نظر بگیرید. پیشنهاد کارشناسان شرکت چمنزار، استفاده از چمن های مصنوعی، ۲۵ و ۳۵ میلیمتری برای این ایده است.
از نمونه چمن های مصنوعی ۲۵ میلی متری می توان به: ویستا، رویال و از نمونه چمن مصنوعی ۳۵ میلی متری می توان به سورن، ویستا و غیره اشاره کرد. مواردی که اشاره شد همگی دارای تراکم و دیتکس بالا هستند. در نتیجه، بسیار مناسب برای قضاها با تردد زیاد است. اگر مسیر ورودی حیاط شما کم تردد است می توانید از چمن مصنوعی با تراکم کمتر استفاده کنید.

چمن مصنوعی برای ورودی حیاط

چمن مصنوعی فضای سبز حیاط

برای ایجاد یک مکان برای استراحت و آرامش در محیط خانه و قرار دادن میز و صندلی برای این کار در محیط حیاط، استفاده از چمن مصنوعی بهترین ایده می باشد. استفاده از چمن مصنوعی با تراکم زیاد و الیاف بلند برای اینگونه از فضا ها که تردد زیادی ندارد از پیشنهادهای کارشناسان چمنزار است. از نمونه این مدل از چمن ها می توان به: چمن ۱۱ میلی متری ونوس و ۱۵ میلی متری سورن اشاره کرد.

چمن مصنوعی بین سنگ در حیاط

از پرطرفدارترین و محبوب ترین سبک های نصب چمن مصنوعی «استفاده بین سنگ» می باشد. در این روش ارتفاع الیاف چمن مصنوعی به شیار بین سنگ ها بستگی دارد. به عوان مثال برای استفاده از چمن مصنوعی ۲۵ میلی متری باید شیار دارای عمق ۱ سانتی متر باشد. نوع چمن در اینگونه سبک ها به تردد بستگی دارد که آیا از چمن مصنوعی با الیاف تراکم بالا استفاده کنید یا خیر؟!

چمن مصنوعی بین سنگ در حیاط

چمن مصنوعی حیاط برای فضای بازی کودکان

امروزه بیشتر افراد سعی دارند یک فضای بازی امن برای فرزندان خود در محیط خانه ایجاد کنند. بهترین ایده برای طراحی این فضا استفاده از چمن مصنوعی است. زمین خوردن و غلتیدن کودکان در این فضا امری طبیعی است، در نتیجه، باید از چمن مصنوعی استفاده کرد که این باید بشه دارای الیاف لطیف، نرم و بلند باشد تا از آسیب کودک جلو گیری کند. پیشنهاد چنزار در خصوص این سبک از طراحی، استفاده از چمن مصنوعی با ارتفاع الیاف ۲۵ می باشد. از نمونه های این چمن ها می توان به چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵ اشاره کرد.

چمن مصنوعی حیاط برای فضای بازی کودکان

چمن مصنوعی باغچه در حیاط

از جذاب ترین ایده ها برای طراحی باغچه استفاده از چمن مصنوعی در آن است. در این حالت دو روش پیش روی شما است:

 • نصب چمن مصنوعی روی خاک: در این روش باید زیر سازی را با استفاده از کوبیدن یا ضربه متراکم کنید. سپس با استفاده از سنگ ریز روی آن را بپوشانید. این کار باعث خروج بهتر آب می شود. این روش نیاز به مهارت و تخصص دارد. شرکت چمنزار این کار را به صورت حرفه ای برای شما انجام می دهد.
 • نصب چمن مصنوعی بر روی سیمان: راحت ترین راه در خصوص استفاده از چمن مصنوعی در باغچه ها استفاده از بتن و سیمان و ایجاد شیب بندی مناسب است. در این حالت در نظر داشته باشید که به فاصله نیم تا یک متر اطراف بوته درخت را خالی بگذارید تا فرآیند آبیاری و کود دهی به راحتی انجام گیرد.

چمن مصنوعی در پله حیاط

بکار گیری چمن مصنوعی بر روی پله های ورودی ساختمان که جز پر تردد ترین مکان ها به حساب می آیند امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این گونه فضا ها با توجه به رفت و آمد زیاد، استفاده از چمن مصنوعی که مقاوم باشد بسیار حائز اهمیت است. پیشنهاد چمنزار استفاده از چمن مصنوعی طرح موکتی ( مانند چمن مصنوعی فیروزه)  است.

چمن مصنوعی در پله حیاط

ویژگی های چمن مصنوعی برای کف حیاط

با توجه به رفت و آمد افراد و ماشین در حیاط منازل و سایر جاها، استفاده از چمن مصنوعی که در برابر این حجم از رفت وآمد دچار فرسایش و خرابی نشود بسیار مهم است. ویژگی که چمن مصنوعی حیاط باید داشته باشد:

 • دیتکس بالا: نوع جنس نخی که در ساخت چمن مصنوعی استفاده می شود در کیفیت آن بسیار تاثیرگذار است. همانطور که گفتیم حیاط مکانی پر تردد است در نتیجه استفاده از چمن مصنوعی با دیتکس بالا استحکام و طول عمر آن را افزایش می دهد.
 • تراکم بالا: برای استفاده طولانی مدت از چمن مصنوعی حیاط، استفاده از چمن مصنوعی با تراکم بالا یکی از این راهکارها می باشد. این مدل از چمن ها علاوه بر اینکه در برابر فرسایش مقاوم هستند، باعث ایجاد زیبای و و طبیعی جلوه دادن چمن مصنوعی حیاط می شود.
 • زیر ساخت مناسب چمن مصنوعی حیاط: استفاده از یک سطح مناسب برای نصب چمن مصنوعی مهمترین مسئله است. زیرا هر چه زیر ساخت مناسب تر باشد هم چمن مصنوعی محکم تر نصب می شود و هم طول عمر بهتری خواهد داشت.

تماس با شرکت چمنزار

مناسب ترین طرح چمن مصنوعی حیاط

همانطور که پیشتر گفته شد، دو نوع چمن مصنوعی، ورزشی و تزئینی وجود دارد. چمن مصنوعی مناسب برای حیاط در دسته چمن مصنوعی تزئینی قرار دارد. از نمونه این چمن ها می توانم به:

مزایا و معایب چمن مصنوعی در حیاط

شاید در نگاه اول استفاده از چمن مصنوعی یک طرح پر هزینه به چشم بیاید، اما با کمی دقت و گذشت زمان متوجه می شوید که بسیار مقرون بصرفه نیز است. از مهمترین مزیت های استفاده از چمن مصنوعی:

مزیت

نحوه نگهداری و نظافت آن است که به آسانی و با ساد ترین روش ها انجام می گیرد. هم چنین این نوع از طراحی ها از آنجا که نیاز به آبیاری ندارد، در مصرف آب صرفه جویی می شود. هم چنین مقاومت در برابر بارش برف ، باران، تابش نور نیز از دیگر مزیت های استفاده از چمن مصنوعی حیاط می باشد. با توجه به همه ویژگی ها و گفته ها یکی از طراحی ها بسیار مناسب برای فضای حیاط استفاده از چمن مصنوعی است.

معایب

در مقابل مزیت های زیادی که استفاده از چمن مصنوعی دارد، معایبی دارد که خیلی در مقابل مزیت های آن به چشم نمی آید از این معایب می توان به قیمت بالای نصب و اجرای در مقابل چمن طبیعی اشاره کرد. هم چنین در صورت آسیب دیدن چمن های مصنوعی هزینه به نسبت بالای در مقابل چمن طبیعی برای ترمیم دارد.

چمن مصنوعی برای حیاط

نحوه نصب و اجرای چمن مصنوعی حیاط

نصب و راه اندازی چمن مصنوعی کار دشواری نیست، اما نیاز هست که به یکسری از نکات قبل از نصب دقت کنید تا یک نصب با کیفیت انجام شود. همچنین برای نصب در فضاهای خاص می توانید از متخصصان چمنزار نیز برای اجرای این پروژه ها راهنمایی کمک بگیرید. نصب هر چمن چندین مراحل دارد که در ادامه به صورت کامل توضیح می دهیم.

 • مرحله اول: ایجاد زیر ساخت مناسب اولین گام قبل از نصب چمن مصنوعی می باشد. با ایجاد این زیر ساخت علاوه بر اینکه نصب با کیفیت و محکمی دارید، باعث صرفه جویی در هزینه های نصب نیز می شود.
 • مرحله دوم: ایجاد شیب بندی مناسب باعث می شود که طول عمر چمن مصنوعی شما بیشتر شود. زیرا اگر این کار به درستی انجام نشود باعث جمع شدن آب زیر چمن شده و پوسیدگی و کپک زدن را به همراه دارد.
 • مرحله سوم: گام دوم اندازه گیری محل مورد طراحی با استفاده وسیله های دقیق می باشد. زیرا با اندازه گیری نا مناسب، علاوه بر اینکه دچار مشکل می شوید هزینه های زیادی را هم برای شما متقبل می شود.
 • مرحله چهارم: در این گام با استفاده از چسب های مخصوص سطح مورد نظر را چسب کاری کرده و چمن های مصنوعی اندازه گرفته شده را روی آن ها قرار می دهیم. برای محکمی کار بهتر است یه جسم سنگین روی آن قرار داده شود تا چمن محکم تر با هم ادغام شوند.

چمن مصنوعی برای حیاط

نظافت و خروج آب چمن مصنوعی حیاط

خروج آب از الیاف چمن مصنوعی و نحوه نگهداری از آن، مهم ترین عامل در افزایش طول عمر و جلوگیری از فرسودگی این چمن ها می باشد. خروج آب توسط زهکش های که در زیر این چمن ها تعبیه شده است به راحتی و به صورت کامل انجام می شود.
هم چنین نحوه نگهداری این مدل از چمن ها بسیار راحت بوده و با یک جارو وآب قابل تمیز کاری می باشد. در ابتدا آشغال های بزرگ مانند شاخ و برگ را توسط چنجک جمع آوری کنید سپس به وسیله جارو و آب سطح چمن را شستشو دهید. نصب حرفه ای و با کیفیت مهم ترین عامل برای افزایش موارد ذکر شده می باشد.

نحوه نگهداری از چمن مصنوعی حیاط در فصول مختلف

نگهداری از چمن مصنوعی در هر فصلی متفاوت است و این کار باعث افزایش طول عمر چمن های مصنوعی می شود. در ادامه نحوه نگهداری در هر فصل را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

نگهداری چمن مصنوعی در فصل بهار و تابستان

در فصل های بهار و تابستان تابش نور آفتاب بسیار شدید بوده و این دغدغه بسیاری از افراد در خصوص از بین رفتن چمن مصنوعی می باشد. اما الیاف چمن های مصنوعی به نحوی ساخته شده است که در برابر تابش نور آفتاب بسیار مقاوم هستند و هیچ آسیبی نمی بینند.

نگهداری چمن مصنوعی در فصل پاییز

با توجه به خشک شدن شاخ و برگ در فصل پاییز و ریزش آن بر روی چمن مصنوعی، ممکن است باعث آسیب این چم ها شود. پس بهترین روش برای حفظ چمن در این فصل این است که شاخ و برگ را از روی چمن با استفاده از چنگک جمع آوری کنید تا باعث پوسیدگی و پارگی چمن مصنوعی حیاط نشود.

نگهداری چمن مصنوعی در فصل زمستان

بارش برف بر روی چمن مصنوعی ، دغدغه اکثر افراد در مناطق سردسیر می باشد. سرما و برف هیچ گونه تاثیری بر روی چمن مصنوعی ندارد. اگر ریزش برف سبک باشد اجازه دهید، برف خود به خود آب شود و از زیره چمن مصنوعی خارج شود.
اگر بارش برف زیاد باشد، بهتر است ابتدا با استفاده از یک پاروی پلاستیکی برف های سنگین را بردارید سپس با استفاده از جارو بقیه برف را تمیز کنید. بعد از بارش برف حتی الامکان بر روی آن قدم نزنید زیرا اینکار باعث آسیب دیدن چمن می شود. حتی ممکن است اگر یخ زدگی وجود داشته باشد، باعث شکسته شدن الیاف چمن مصنوعی شود.

خرید چمن مصنوعی حیاط

برای خرید چمن مصنوعی از طریق سایت شرکت چمنزار از دو طریق می توانید اقدام کنید: به صورت آنلاین و به صورت تماس تلفنی. برای انجام خرید به صورت آنلاین می توانید با مراجعه به سایت چمنزار خرید خود را انجام دهید. برای مشاوره تلفنی و خرید تلفنی نیز می توانید با شماره ۰۲۱۵۷۷۳۲ تماس بگیرید. شرکت چمنزار با ارائه این خدمات، خرید مطمئنی را برای شما مشتریان عزیز فراهم کرده است. هم چنین این شرکت با در نظر داشتن خدمات پس از فروش همانند، نصب و اجرای پروژه در خدمت مشتریان خود می باشد.

خرید چمن مصنوعی حیاط

قیمت چمن مصنوعی حیاط

مهم ترین مسئله در خرید چمن مصنوعی قیمت آن می باشد. تمام پوشش های کفی بر حسب متر مربع قیمت گذاری می شوند. به عنوان مثال یک باغچه ۵۰ متری در حدود ۵۰ تا ۵۲ متر چمن نیاز دارد. در این گونه کف پوش ها معمولا کمی بیشتر از متراژ اصلی چمن انتخاب می شود. چون ممکن است کمی دور ریز به خاطر انحنای فضای مورد استفاده و یا دور باغچه ایجاد شود.
نحوه اندازه گیری مکان مورد نظر به این شکل است که طول و عرض مکان را اندازگیری کرده و در هم ضرب کنید تا بر حسب متر مربع به دست آید. علاوه بر قیمت خود چمن مصنوعی، برای ایجاد زیر ساخت نیز هزینه ای باید پرداخت شود. این هزینه نسبت به نوع مکان و نوع زیر ساختی که وجود دارد متفاوت می باشد و بعد از انتخاب هزینه آن محاسبه می شود. برای اطلاع از آخرین قیمت ها و هزینه ها انواع مختلف چمن مصنوعی می توانید با مشاوران متخصص شرکت چمنزار تماس بگیرید.

نمونه پروژه های اجرای در حیاط توسط تیم شرکت چمنزار

در این قسمت نمونه پروژه های که توسط تیم چمنزار اجرا شده است قابل مشاهده می باشد:

سخن پایانی

در این مقاله تلاش شده تا با ارائه نکات مهم و نمونه کارها از طراحی حیاط، ایده های جدید را به نمایش بگذاریم. در قسمت حیاط سازی ساده، ایده های را معرفی کرده ایم که به وسیله آن یک حیاط ساده با جلوه زیبا را طراحی کنیم. تزیین حیاط با چمن مصنوعی برای محیط های مختلف ایده ای بسیار جذاب است که فضای دلنشینی را برای این محیط فراهم میکند. در قسمت نمونه پروژه ها، انواع مختلفی از پروژه های چمن مصنوعی در حیاط توسط تیم شرکت چمنزار اجرا و راه اندازی شده است.


سوالات متداول

 • کدام نوع از چمن مصنوعی برای استفاده در حیاط مناسب است؟
  اگر از چمن مصنوعی در مسیری که پر تردد است می خواهید استفاده کنید، بهتر است از چمن مصنوعی با تراکم بالا و الیاف بالا استفاده کنید. برای اطراف فضای باغچه استفاده از این مدل چمن مصنوعی از دید کارشناسان مقرون به صرفه نمی باشد.
 • نظافت و خروج آب چمن مصنوعی حیاط به چه طریقی می باشد؟
  برای نظافت ابتدا باید آشغال های بزرگ مانند برگ و فضولات پرندگان را با استفاده از جاروهای مخصوص جمع آوری کرده و سپس با استفاده از آب عمق چمن را شستشو می دهیم.
 • خروج آب از چمن مصنوعی در حیاط چگونه انجام میگیرد؟
  خروج آب از چمن های مصنوعی نصب شده در حیاط از طریق زهکش های تعبیع شده در پشت چمن و شیب بندی ایجاد شده در کف اتفاق می افتد.
 • برای نصب چمن در حیاط چه زیر ساختی مناسب است؟
  با توجه به نوع کاربری که شما انتخاب می کنید، زیر ساخت های متفاوتی وجود دارد. ایجاد زیر ساخت مناسب باعث نصب با کیفیت بالا و صرفه جویی در هزینه ها می شود.
 • مزایای چمن مصنوعی در حیاط چه می باشد؟
  استفاده از چمن مصنوعی مزایای زیادی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  نگهداری و نصب راحت
  طول عمر زیاد
  مقاوم در برابر گرما و سرما
 • معایب نصب چمن مصنوعی در حیاط خانه چیست؟
  در مقابل مزیت های فراوانی که نصب چمن مصنوعی در حیاط دارد، تنها عیبی که این مدل از طراحی ها دارد قیمت بالای آن در مقایسه نوع طبیعی آن ها می باشد.
 • آیا چمن مصنوعی حیاط در برابر سرما آسیب پذیر است؟
  ساختار و الیاف چمن مصنوعی نصب شده در حیاط به گونه ای است که در برابر سرما مقاوم می باشد و هیچ آسیبی نمی بیند. این گونه چمن مصنوعی در برابر تابش آفتاب و برف و باران نیز مقاوم است. تنها مسئله مهم این است که هنگام بارش برف و یخ زدگی بهتر است که روی چمن مصنوعی قدم نزدید زیرا این کار ممکن است که باعث شکسته شدن الیاف چمن مصنوعی شود.
 • از چمن مصنوعی در کجا ها استفاده می شود؟
  از نمونه کاربردهای مهم چمن مصنوعی استفاده در فضای حیاط محل کار و منازل می باشد. این نمونه از چمن های مصنوعی علاوه بر حیاط برای تزیین باغچه، فضای بازی کودکان، راه پله و بین سنگ ها استفاده می شود.
 • ویژگی های چمن مصنوعی مورد استفاده در فضای حیاط چگونه باید باشد؟
  با توجه به تردد در مسیر حیاط، استفاده از چمن مصنوعی های که دارای تراکم بالا، دیتکس بالا، مقاوم در برابر ضربه و فشار ، مقاوم در برابر سایدگی بسیار مهم است.
 • نمونه چمن های ارائه شده توسط شرکت چمنزار برای فضای حیاط را نام ببرید؟
  از نمونه چمن های عرضه شده توسط شرکت چمنزار می توان به موارد:
  چمن مصنوعی پاپیروس
  چمن مصنوعی اطلس
  چمن مصنوعی فیروزه
  چمن مصنوعی پاییز
 • اندازه چمن استفاده شده برای ورودی که تردد زیاد دارد چه مقداری می باشد؟
  مسیر ورودی حیاط، مکان تردد روزانه افراد زیادی است. در نتیجه چمن مصنوعی بسیار مناسبی برای این مسیر در نظر بگیرید. پیشنهاد کارشناسان شرکت چمنزار، استفاده از چمن های مصنوعی، ۲۵ و ۳۵ میلیمتری برای این ایده می باشد.
  از نمونه چمن های مصنوعی ۲۵ میلی متری می توان به: ویستا، رویال و از نمونه چمن مصنوعی ۳۵ میلی متری می توان به: سورن، ویستا و… اشاره کرد. مواردی که اشاره شد همگی دارای تراکم و دیتکس بالا هستند. در نتیجه بسیار مناسب برای قضاها با تردد زیاد می باشد. اگر مسیر ورودی حیاط شما کم تردد است می توانید از چمن مصنوعی با تراکم کمتر استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

183,000 تومان

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

145,000 تومان

2 دیدگاه برای “چمن مصنوعی برای حیاط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.