چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی بین سنگ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
چمن مصنوعی در فضای بین سنگ در ویلای مسکونی در آبسرد

چمن مصنوعی بین سنگ

آیا شما هم دوست دارید با یک هزینه مناسب فضای سبز حیاط یا پشت بام منزلتان را گسترش دهید؟ شما با استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ می‌توانید فضای سبز محیط اطراف خود را گسترش دهید و زیبایی بصری چشم نوازی را در محیط زندگی و یا محل کار خود به وجود بیاورید. استفاده از چمن مصنوعی مابین سنگ روشی جدید و نوآورانه است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این کار با کمترین هزینه می‌تواند تغییراتی شگرف در حیاط منزل و یا ورودی آپارتمان به وجود بیاورد. رنگ سبز چمن مصنوعی زیبایی خاصی را به سنگ می‌بخشد و فضا را عمق‌دار می‌کند. گروه چمنزار این بخش را برای شما تنظیم کرده است تا با ایده اجرایی چمن مصنوعی بین سنگ آشنا شوید.

 

چمن مصنوعی بین سنگ چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

اگر می‌خواهید از چمن مصنوعی در فضای بین سنگ استفاده کنید، باید به برخی موارد در انتخاب چمن مصنوعی توجه داشته باشید. برای استفاده از چمن مصنوعی در فضای بین سنگ، این چمن در اندازه‌های کوچکی برش داده می‌شود. بنابراین بهتر است چمن مصنوعی چمنی دوبافت یا سه بافت باشد که تراکم و استقامت الیاف آن در برشهای کوچک حفظ گردد.

موضوع دیگر که باید به آن توجه داشته باشید، ارتفاع الیاف است. وقتی چمن از فضای بین سنگ بیرون زده می‌شود، محیط را بسیار زیبا می‌کند و فضای سبزی دلنشین به وجود می‌آورد. ارتفاع الیاف چمن منصوعی مابین سنگ بهتر است بین ۲۵ تا ۳۵ میلی‌متر باشد تا بتواند فضا را عمق‌دار و زیبا کند.

به طور کلی ویژگی‌های چمن مصنوعی بین سنگ به صورت زیر خلاصه می‌شود:

 • بکیگ مقاوم (جلوگیری از سست شدن برگ‌های چمن)
 • دیتکس (وزن نخ بالا و مقاومت در برابر فرسایش)
 • ارتفاع الیاف بلند (زیباتر دیده شدن فضا)

چمن مصنوعی مابین سنگ چگونه اجرا می‌شود؟

پس از انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای استفاده در فضای بین سنگ، نوبت به نصب این چمن می‌رسد. مراحل اجرای چمن مصنوعی بین سنگ به صورت زیر است:

 • فواصلی را با عرض ۴ یا ۶ سانت بین سنگ‌ها ایجاد کنید و پس از آن سطح این شیارها را با سیمان هم سطح نمایید (که در اصطلاح به آن زیرسازی با بستری سازی می‌گویند)
 • عمق مناسبی که برای شیارها می‌توان در نظر گرفت حدود یک سانت است که بهتر است بیشتر یا کمتر نشود. عمق کمتر به بکینگ (لایه زیر چمن) آسیب می‌رساند و عمق بیشتر باعث فرو رفتن چمن مصنوعی در شیار و کمتر دیده شدن برگ‌های چمن مصنوعی می‌گردد.
 • مرحله برش چمن می‌تواند به آسانی انجام گیرد، در صورتی که شما فواصل برش را با خطهای طولی بافت چمن مصنوعی که در زیره آن به صورت منظم قرار گرفته اند میزان کرده باشید.
 • آخرین مرحله اجرای چمن مصنوعی قرار دادن برش‌های مناسب چمن مصنوعی مابین شیار سنگ‌ها و فیکس کردنشان با چسب مخصوص است. مسئولین اجرایی شرکت چمنزار در این مرحله از چسب هایی استفاده می‌کنند که در برابر رطوبت مقاومت بالایی را از خود نشان داده و سست نمی شوند.

برای نصب چمن مصنوعی در فضای بین سنگ از دو روش استفاده می‌شود:

 • روش نصب چمن مصنوعی در فضای بین سنگ با استفاده از چسب صنعتی (در این روش چمن مصنوعی به پشت پهن می‌شود و پشت آن چسب صنعتی زده می‌شود. به طور کلی چمن مصنوعی دارای برشهایی است که با توجه به فضای بین سنگ این برش‌ها جدا می‌شوند. سپس در فضای بین سنگ چسب ریخته می‌شود و برش چمن مصنوعی در این فضا قرار داده می‌شود و با چکش سفت می‌شود)
 • روش نصب چمن مصنوعی در فضای بین سنگ با استفاده از چسب پلی اورتان دو جزیی (در این روش از چسب دو جزیی پلی اورتان استفاده می‌شود. در این روش نیاز نیست که چمن مصنوعی به پشت پهن شود. هاردنر و چسب در فضای بین سنگ ریخته می‌شوند و با قلم مو مخصوص این چسب مخلوط می‌شود. سپس چمن در این فضا قرار می‌گیرد و با چکش سفت می‌شود، این روش نصب مقاومت بیشتری در برابر سرما و رطوبت دارد)

 

جنس سنگ مناسب این کار چیست؟

بهترین نوع سنگ برای اینکار سنگ واش بتن است. از این سنگ معمولا برای کفسازی حیاط، پیاده رو، باغ و روف گاردن استفاده می‌شود. این سنگ یکی از انواع کفپوش‌های بتونی است که بتون آن از ترکیب سیمان، سنگ دانه‌های معدنی با رنگ طبیعی، چسب بتون و روان‌کننده‌های کربوکسیلاتی تولید شده است. ویژگی بسیار مهم این سنگ مقاومت بسیار بالای آن در برابر سرما، گرما و فشار است. اصطکاک و نیروی کوبشی آسیبی به سنگ وارد نمی‌کند. این سنگها معمولا با ضخامت ۴ تا ۵/۴ سانتی‌متر تولید می‌شوند.

 

چسب چمن مصنوعی بین سنگ را بهتر بشناسید!

بهترین چسب برای استفاده در فضای بین سنگ چسب پلی اورتان دو جزیی محصول شرکت آلارنگ است. همانطور که پیشتر به این موضوع اشاره کردیم، این چسب مقاومت بالایی در برابر سرما و رطوبت دارد و استقامت چمن مصنوعی بین سنگ را بالا می‌برد و از آسیب به آن جلوگیری به عمل می‌آورد.

 

معرفی چند مدل چمن مصنوعی بین سنگ

اگر می‌خواهید از چمن مصنوعی بین سنگ استفاده کنید، می‌توانید با تیم اجرایی چمنزار در تماس باشید. مسئولین چمنزار به طور رایگان از پروژه شما دیدن می‌کنند و اطلاعات لازم در خصوص نصب و اجرای چمن مصنوعی مابین سنگ را در اختیار شما قرار می‌دهند. در ادامه به معرفی چند مدل چمن مصنوعی مابین سنگ می‌پردازیم:

 

دانستنی‌های چمن مصنوعی مابین سنگ

ممکن است برای استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ سوالاتی برای شما پیش بیاید، گروه چمنزار تلاش کرده است پاسخ به سوالات پرتکرار چمن مصنوعی بین سنگ را به صورت تیتروار آماده کند و در اختیار تمامی کسانی قرار دهد که می‌خواهند از این چمن استفاده کنند:

 • حرکت لاستیک ماشین روی چمن مصنوعی مابین سنگ بلامانع است. زیرا الیاف چمن در هنگام عبور و مرور ماشین در بین شیارها پناه می‌گیرند و سالم می‌مانند.
 • برای چمن مصنوعی در فضای بین سنگ، چمن‌هایی با ارتفاع ۲۵ میلی‌متر مناسب‌ترند، زیرا ایستایی الیاف بالاتری دارند.
 • اگر چسب چمن مصنوعی بین سنگ کنده شود، می‌توان مجدد آن را با چسب آهن چسباند.
 • در صورتی که از چسب دو جزیی پلی اورتان استفاده شود، شستن چمن باعث کنده شدن آنها نمی‌شود.
 • چمن‌های پاییزه پرتراکم برای اجرای بین سنگ مقاوم‌تر هستند.

 

خرید و نصب انواع چمن مصنوعی را از گروه چمنزار بخواهید!

گروه چمنزار گروهی تخصصی و حرفه‌ای در زمینه نصب انواع چمن مصنوعی در فضای بین سنگ، تراس، روف گاردن، باغ ویلا و زمینهای ورزشی است. شما می‌توانید به بخش نمونه کارهای سایت چمنزار مراجعه کنید و پروژه‌های اجرایی این گروه را مشاهده کنید. در صورت تمایل به خرید چمن مصنوعی می‌توانید با تیم چمنزار در ارتباط باشید و از مشاوره‌های رایگان این مرکز در خصوص نصب و اجرای انواع چمن مصنوعی بهره ببرید.

 

نظرات کاربران

۲ دیدگاه

 • زرتشت گفت:

  سلام‌ راهنمایی تون خیلی خوب و واضح بود لطفا یه شماره تماس برای خرید اینترنتی اعلام بفرمایین ممنون

  • عاطفه رضاخواه گفت:

   سلام و وقت بخیر و ممنون از توجه‌تون
   برای اطلاعات بیشتر می‌تونید با شماره ۰۲۱۵۷۷۳۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
*