چمن مصنوعی زمین بازی مدرسه دخترانه پیوند

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مایا

ویژگی های مثبت مدل مایا برای این کاربری:

 • مقاومت بالا الیاف
 • مناسب برای تمامی شرایط آب و هوایی
 • الیاف منعطف و برگشت پذیر
 • ضربه گیری بالا

چمن مصنوعی مایا


ارتفاع چمن: ۲۵ *میلی متر

الیاف چمن: مونوفیلامنت

اجرای چمن مصنوعی زمین بازی در حیاط مدرسه دخترانه پیوند

آنچه که می­‌بینید یک تصویر زیبا از اجرای چمن مصنوعی زمین بازی مدل بهاره است که در حیاط مدرسه پیوند به اجرا درآمده است. این زمین بازی برای دختران دانش آموزان مدرسه با استفاده از یک چمن مصنوعی استاندارد ایجاد شده است. استاندارد بودن این چمن مصنوعی به چند شکل معنی می­‌شود. این که الیاف این چمن مصنوعی ورزشی است یعنی می‌­توان با آن چمن‌های مصنوعی چند منظوره ورزشی تولید کرد. چمن‌­های مصنوعی چند منظوره ورزشی قابلیت این را دارند که آن‌ها برای ورزش هایی چون فوتبال و والیبال و تنیس بهره برداری می­‌شود.

دوم اینکه مقاومت الیاف این چمن مصنوعی در برابر تردد بالاست به همین دلیل است که گروه چمن مصنوعی چمنزار این محصول را به عنوان جدیدترین چمن مصنوعی مدرسه‌ای سال ۱۳۹۹ به صاحبان مراکز آموزشی معرفی می‌­نماید. بهتر است مدیران مدارس و دخترانه این را بدانند که چمن مصنوعی مدل بهاره در کنار مقاوم بودن الیاف بسیار نرم و لطیفی دارد و این باعث می­‌شود که وقتی دانش آموزان روی این چمن به زمین می­افتند حتی کوچکترین آسیبی نبینند.

نصب چمن مصنوعی مایا در دبیرستان دخترانه پیوند تهران

گروه چمنزار در یکی دیگر از پروژه‌های خود در مدارس موفق به نصب و اجرای چمن مصنوعی در زمین بازی دبیرستان دخترانه پیوند واقع در منطقه زعفرانیه تهران گردید. چمنی که در این مدرسه مورد استفاده قرار گرفت چمن مصنوعی مدل مایا است. این چمن، چمن چند منظوره ورزشی است و برای بازی فوتبال، تنیس و والیبال مناسب است. رنگ چمن مصنوعی مایا بسیار زیبا است و الیاف آن از مقاومت بالایی برخوردارند. گروه چمنزار با نصب و اجرای موفق چمن مصنوعی مدارس در دهه اخیر توانسته است تحولی عظیم در زمینه زیباسازی فضای مدارس به وجود بیاورد.

چرا دبیرستان دخترانه پیوند از چمن مصنوعی استفاده کرد؟

دبیرستان پیوند دبیرستانی موفق است که در طی سالها تلاش آموزشی خود توانسته است دانش آموزان موفق زیادی را تربیت کند. این دبیرستان در کنار فاکتورهای آموزشی به فاکتورهای بصری و زیباسازی فضا اهمیت زیادی می‌دهد. مسئولین این دبیرستان بر این عقیده هستند که وجود فضای سبز در محیط مدرسه سبب می‌شود که تنش و استرس از دانش آموزان دور شود. امروزه با توجه به بحران آب امکان پروش چمن طبیعی وجود ندارد. از طرفی دیگر، این چمن در تمامی شرایط آب و هوایی دوام نمی‌آورد و همین امر باعث می‌شود که بسیاری از مناطق از فضای سبز بی بهره باشند.

کارشناسان معماری استفاده از چمن مصنوعی را راهکاری مناسب برای فضاسازی و به وجود آوردن محیطی لوکس و زیبا می دانند. به ویژه وقتی صحبت از حیاط مدرسه می شود، چمن مصنوعی می‌تواند به عنوان روشی ایده آل برای زیباسازی فضا مورد استفاده قرار گیرد. تمامی این امور سبب شدند که مدیران اجرایی این دبیرستان دخترانه اقدام به نصب و اجرای چمن مصنوعی در محیط دبیرستان بکنند و از مزایای این چمن بهره مند شوند.

مزایای چمن مصنوعی مایا برای استفاده در دبیرستان دخترانه پیوند

این چمن دارای ویژگی های منحصر به فردی است که سبب شد مدیران اجرایی این مدرسه چمن مصنوعی مایا را برای دبیرستان دخترانه پیوند انتخاب کنند. این مزایا به شرح زیرند:

 • چمن مصنوعی چند منظوره مناسب برای ورزش فوتبال، تنیس و والیبال
 • الیاف برگشت پذیر
 • الیاف بسیار نرم
 • طول عمر بالا
 • مقاومت زیاد در برابر سرما و گرما
 • رنگ بسیار چشم نواز

ضربه گیری و ایمنی چمن مصنوعی مدل بهاره ۶۸۰۰ در حیاط مدارس چگونه است؟

ضربه‌گیری این چمن مصنوعی به دلیل متراکم بودن الیاف آن بالاست همین طور قبل از نصب این چمن روی بستر حیاط مدرسه یک لایه نمدی به نام ژئوتکس پهن می‌­شود که خود این لایه باعث انعطاف پذیرتر شدن و نرم‌تر شدن سطح چمن مصنوعی می­‌شود مضاف بر این که پس از اجرای این چمن مصنوعی برای بالا بردن انعطاف پذیری آن در بین الیاف ماسه سیلیس تزریق می­‌شود که این نیز می‌­تواند عامل دیگری برای انعطاف‌پذیر شدن سطح باشد.

دلایل انتخاب چمن مصنوعی مایا برای حیاط دبیرستان دخترانه پیوند

به طور کلی چمن مصنوعی که برای مدارس انتخاب می شود باید مقاومت بالایی در برابر تردد داشته باشد و الیاف آن انعطاف پذیر باشند تا بتوانند نیروهای کوبشی را جذب کنند. اما ویژگی های منحصر به فرد هر مدرسه در انتخاب چمن مصنوعی نیز اثر می گذارد. مدرسه پیوند مدرسه‌ای دخترانه است. به طور کلی دختران از لحاظ روانشناختی ارتباط بیشتری با فضای سبز برقرار می کنند. دانش آموزانی که در شعبه پسرانه مدرسه پیوند مشغول به تحصیل هستند نگاه متفاوت تری به چمن مصنوعی دارند. آنها چمن مصنوعی را فضایی برای ورزش از جمله ورزش فوتبال می دانند، اما دختران ارتباط بصری با چمن مصنوعی برقرار می کنند و آن را فضای سبز دل انگیزی می‌دانند که می‌توانند ساعات خوشی را با دوستان خود سپری کنند.

به همین دلیل انتخاب چمنی که رنگ دل انگیز و زیبایی داشته باشد اهمیت زیادی دارد. چمن مایا رنگ زیتونی زیبایی دارد و زیبایی بصری فراوانی را در محیط به وجود می آورد. همچنین، ورزشهایی مانند فوتبال، والبیال و تنیس را (که از ورزش‌های مورد علاقه دختران هستند) می‌توان بر روی این چمن انجام داد. تمام این موارد سبب شدند که چمن مصنوعی مایا بهترین انتخاب برای مدرسه پیوند باشد.

مسئولین دبیرستان دخترانه پیوند چگونه چمن مصنوعی را شستشو می دهند؟

سوالی که اغلب مدیران مدرسه بعد از نصب و اجرای چمن مصنوعی مدارس می‌پرسند این است که روش شستشو ونظافت این چمن به چه صورت است؟در ابتدا باید بگوییم که شتسشوی چمن مصنوعی بسیار راحت است و نیاز به تمهیدات خاصی ندارد. گروه چمنزار برای نظافت چمن مصنوعی مایا در مدرسه پیوند استفاده از دستگاه واترجت و یا دمنده باد را پیشنهاد داد. دستگاه واترجت از نظر شکل ظاهری و اندازه مشابه به دستگاه بخارشور و یا جارو برقی است. این دستگاه با برق کار می‌کند. ساختار آن به گونه‌ای است که آب را با فشار زیاد و به صورت پودری بر روی سطح چمن می‌ریزد.

همین فشار زیاد آب سبب می‌شود که آب به عمق چمن مصنوعی نفوذ کند و آلودگی در هیچ کدام از لایه‌های چمن مصنوعی باقی نماند. این دستگاه کمک زیادی به صرفه‌جویی در مصرف آب می‌کند. دستگاه دمنده باد برای زدودن گرد و غبار و آشغال از روی سطوح از جمله سطح چمن مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نام دیگر این دستگاه فوتک است. در این دستگاه هوا با فشار زیاد به سمت سطح مورد نظر هدایت می‌شود و گرد و غبار و کثیفی را از روی سطوح پاک می‌کند.

مسئولین دبیرستان دخترانه پیوند چگونه از چمن مصنوعی مراقبت می کنند؟

گروه چمنزا همواره این توصیه را می‌کند که برای افزایش طول عمر چمن مصنوعی بهتر است به خوبی از آن مراقبت کنید. با توجه به اینکه در حیاط مدرسه دانش آموزان بر روی این چمن قدم می زنند و ممکن است خوراکی های آنان و نوشیدنی های شیرین شان بر روی چمن بریزد، گروه چمنزار به دبیرستان دخترانه پیوند پیشنهاد داد بهتر است هفته ای یکبار سطح این چمن با دستگاه واترجت تمیز شود. همچنین برای افزایش مقاومت این چمن باید ماهی یکبار الیاف این چمن با دستگاه فرچه زنی فرچه زده شوند. برای انجام اینکار دستگاه را بر خلاف جهت الیاف کشیده می‌شود تا الیاف حالت ایستا به خود بگیرند. اینکار مقاومت الیاف را بالا می برد و از آسیب به آنها جلوگیری می کند.

طول عمر چمن مصنوعی مایا در دبیرستان دخترانه پیوند

یکی دیگر از سوالات پرتکرار در مورد چمن مصنوعی مدارس طول عمر آن است. طول عمر چمن مصنوعی مایا در مدرسه پیوند با توجه به میزان تردد در این مدرسه به طور متوسط ۵ سال است. بهتر است بدانید اگر مراقبتهای لازم از این چمن صورت گیرد طول عمر آن به طور متوسط ۴ تا ۷ سال است. اگر الیاف چمن مصنوعی بعد این مدت حالت کرک پیدا کرده باشند و لایه زیرین چمن مشخص شده باشد، باید این چمن تعویض گردد.

مشخصات دیگر چمن مصنوعی مدل مایا بهاره ۶۸۰۰مایا

عرض چمن مصنوعی مدل بهاره ۲ متر است و ارتفاع آن به ۲۵ متر می­رسد که در هنگام نصب با ایجاد برش هایی به صورت یکپارچه و بدون درز به اجرا در می‌­آید. ارتفاع الیاف چمن مصنوعی مدل بهاره ۲۵ میل می­‌باشد این ارتفاع الیاف متناسب با یک چمن مصنوعی مناسب زمین بازی در حیاط مدرسه تنظیم گردیده زیر الیاف کوتاه‌تر از انعطاف پزیری کمتری دارند و الیاف بلندتر از ۲۵ میل احتمال کوبیده شدن بیشتر. به همین سبب باید گفت بهترین نتیجه حاصله از چمن مصنوعی حیاط مدرسه و زمین بازی روی مدل‌هایی که ارتفاع الیافشان ۲۵ میل می‌­باشد حاصل شده است.

یک نکته اینکه چمن‌های مصنوعی حیاط مدرسه به دلیل پرتوده بودن و پرپشت بودن نیازی به تزریق گرانول ندارند و در اصل باید گفت وجود گرانول در حیاط مدرسه برای دانش آموزان غیرلازم و حتی خطرناک است زیرا گرانول گرما را جذب می‌­کند و از خود موادی سمی ساطع می­‌کند که این برای سلامت دانش آموزان خطر دارد.

قیمت چمن مصنوعی مدارس

قیمت یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب چمن مصنوعی مدارس است. قیمت چمن مصنوعی مایا برای حیاط مدارس در سال ۱۳۹۹ برابر با ۱۶۰۰۰۰ هزار تومان در هر مترمربع است. برای اطلاع از قیمت چمن مصنوعی می توانید به سایت فروشگاه چمنزار وارد شوید.

سوالات متداول در خصوص اجرای چمن مصنوعی زمین بازی در حیاط مدرسه

 • چمن مصنوعی در حیاط مدرسه چند سال عمر می­‌کند؟

میانگین عمر چمن مصنوعی در حیاط مدارس ۵ تا ۷ سال است. ۵ سال برای مدارس پرتردد مثل دبیرستان‌های پسرانه ۷ سال برای مدارس کم تردد مثل دبستان‌ها و بسیاری از مدارس دخترانه

 • گارانتی چمن مصنوعی مدل بهاره در حیاط مدرسه چقدر است؟

چمن مصنوعی مدل مایا در حیاط مدرسه ۳ سال گارانتی می‌­شود. این گارانتی کاملا براساس کیفیت چمن مصنوعی تنظیم می­‌شود و قابل پیگیری تا ترمیم و حتی تعویض چمن مصنوعی زمین بازی می­‌ باشد.

 • قیمت چمن مصنوعی مایا یا بهاره ۶۸۰۰ اجرا شده در حیاط مدرسه پیوند چقدر است؟

این چمن مصنوعی با قیمت هر متر مربع ۱۶۰۰۰۰۰ تومان با اجرای کامل به فروش رسیده که روش فروش آن به شیوه غیرنقد بوده است.

نصب و اجرای چمن مصنوعی حیاط مدارس را از چمنزار بخواهید!

گروه چمنزار با سالیان زیاد تجربه در زمینه نصب و اجرای چمن مصنوعی در خدمت شماست تا مشاوره‌های لازم را برای خرید و نصب چمن مصنوعی مدارس در اختیار شما قرار دهد. این گروه، پس از فروش و نصب چمن مصنوعی، آموزش‌های لازم را در مورد نگهداری و تمیز کردن چمن مصنوعی مانند به طور رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اجرای چمن مصنوعی زمین بازی در حیاط مدرسه دخترانه پیوند آنچه که می­‌بینید یک تصویر زیبا از اجرای چمن مصنوعی زمین بازی مدل بهاره است که در حیاط مدرسه پیوند به اجرا درآمده است. این زمین بازی برای دختران دانش آموزان مدرسه با استفاده از یک چمن مصنوعی استاندارد ایجاد شده است. استاندارد بودن این […]