چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

اطلاعات پروژه

ارتفاع:25 mm
الیاف:تخت با آوند مرکزی

نام مدلی که در این پروژه کار شده :

چمن مصنوعی مدل مونوفیلامنت


ویژگی‌های مثبت مدل مونوفیلامنت برای این کاربری:

1- ساختار تک رشته‌ای که از انباشته شدن خورده برگ‌ها در درون الیاف چمنی جلوگیری می‌کند

2- الیاف ساخته شده توسط کمپانی معتبر تیولون هلند

3- تراکم بسیار مناسب


ویژگی های منفی مدل مونوفیلامنت برای این کاربری:

1- با توجه به وجود ریز برگ‌های فراوان در محل پروژه اصولاً چمن‌های با ارتفاع 25 تا 35 میلیمتر و تراکم بالا گزینه‌های مناسب‌تری هستند اما کاربری این پروژه فوتبالی بوده و باید چمن فوتبالی در آن اجرا می‌شد.

چمن مصنوعی فوتبال سمنان

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

چی می‌شه که ورزش فوتبال انقد داغ و گرمه

چه می­‌شود که فوتبال این همه داغ و گرم می‌­شود، تصور بازی کردن روی این زمین فوتبال زیبا چگونه می­‌تواند جوانان را این همه خوشحال کند و استعدادهای میان آنها را شکوفا سازد هر بستری که کامل و زیبا باشد می‌­تواند یک مرکز فعالیت مفید برای حال و آینده جوانان باشد، به همین دلیل است که نوسازی اماکن ورزشی به خودی خود یک امر مهم در کشور ما قلمداد می­‌شود که امیدواریم اداره نوسازی اماکن ورزشی این نکته را به درستی درک کرده باشد.

تصاویری که ملاحظه کردید مربوط به اجرای زمین چمن مصنوعی فوتبال به متراژ حدود ۱۰۰۰ متر در شهر سمنان می­‌شود که با فعالیت ۵ روزه گروه اجرای چمن­زار در تابستان سال ۹۸ به افتتاح درآمده است. نوع چمن استفاده شده در چمن مصنوعی فوتبال سمنان چمن منوفیلامنت است که با توجه به شکل سیر و روشن که دارد به چمن مصنوعی آرژانتینی یا زبرا معروف است چمن مصنوعی آرژانتینی به دلیل ظاهر زیبا و تفکیک شده‌ای که به زمین فوتبال می‌دهد مخاطبان بسیاری دارد.

 

ایمنی و استاندارد زمین چمن مصنوعی فوتبال یعنی چه؟

آنچه که فیفا در این باره گفته بسیار مفصل است اما به طور خلاصه باید گفت چمن مصنوعی و سطح ورزشی باید به شکلی اجرا شود که انرژی گام­‌های بازیکنان به درستی جذب و در سطح پراکنده گردد اگر این اتفاق به طور برعکس یعنی بازتاب انرژی به عضلات بازیکنان اتفاق بیافتد آسیب زننده خواهد بود. میزان متریال‌­های پرکننده (سیلیس و گرانول) تزریق شده در این پروژه فوتبالی مطابق با استانداردهای فیفا می­‌باشد. یعنی در هر متر این چمن مصنوعی ۲۲ کیلو سیلیس و ۷ کیلو گرانول تزریق شده تا در کنار انعطاف‌­پذیری بالا و به وجود آوردن سطح ایمن ورزشی به بالا رفتن مقاومت الیاف در برابر کوبش و ساییدگی نیز کمک کند. به همین جهت است که مسئولین اجرای چمن مصنوعی باید این نکته مهم و این استاندارد سلامتی را به درستی رعایت کنند.

لازم به ذکر است که با توجه به این حجم از متریال پرکننده قیمت نصب چمن مصنوعی فوتبال بالا خواهد رفت و این کاملا طبیعی است؛ زیرا در وضعیت بازار امروز یعنی تابستان سال ۹۸ هر تن گرانول حدود یک میلیون و چهار صد هزار تومان و هر تن سیلیس ۲۲۰ هزار تومان قیمت دارد حالا در نظر بگیرید که یک زمین ۱۰۰۰ متری فوتبال حدود ۷ تن گرانول و ۲۲ تن سیلیس به علاوه متعلقاتی دیگر مانند چسب و نوار سیمینگ تیپ و ژئوتکستایل به مقادیر مشخص نیاز دارد.

هزینه نصب چمن مصنوعی فوتبال

پس باید این نکته را در نظر گرفت که اگر برای هزینه نصب چمن مصنوعی فوتبال قیمت حدود ۳۵ هزار تومان در هر متر پرداخت در ازای آن سلامتی بازیکنان و طول عمر چمن مصنوعی در نظر گرفته می‌­شود؛ به طور مثال چمن مصنوعی که تزریق متریال پرکننده آن به میزان استاندارد انجام شده ۳۰ درصد بیشتر از چمن مصنوعی که از حجم متریال­‌های آن کم شده عمر می­‌کند و این ۳۰ درصد در طول عمر ۶ ساله چمن مصنوعی ۸/۱ ماه اضافه‌تر است. پس نتیجه می‌­گیریم که گاهی توان خرید یا پرداخت بیشتر شامل کیفیت بالاتر خواهد شد.

مشاورین بخش ورزشی چمن­زار می‌­توانند شما را به بهترین شکل ممکن همراهی کنند تا الگوی اجرای چمن مصنوعی فوتبال را به طور کامل درک کنید.