چمن مصنوعی حیاط مدرسه احسان تهرانپارس

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل صحرا

ویژگی های مثبت مدل صحرا برای این کاربری:

۱-‏‏ استفاده از الیاف تنکاته هلند

۲- تناسب فوق العاده بین ارتفاع و تراکم الیاف

۳- ضربه‌پذیری بالا

چمن مصنوعی صحرا


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: فیبریلیت

چمن مصنوعی حیاط مدرسه احسان تهرانپارس

این اجرا در تابستان سال ۹۸ در یکی از مدارس شرق تهران به نام احسان انجام گرفته که لقب کوچک­ترین زمین فوتبال مدرسه­‌ای را به آن اختصاص دادیم، یعنی زمین با ابعاد حدود ۱۲ × ۸ متر برای بازی کردن کودکان دبستانی البته نمی‌­توان گفت این ابعاد استاندارد است اما همان‌طور که در تصاویر می‌بینید تناسب ابعاد مناسبی برای فوتبال ۳ به ۳ در این زمین چمن مصنوعی کوچک حدود ۸ در ۱۲ متر وجود دارد. یک نکته جالب این زمین چمن مصنوعی فوتبال ۱۰۰ برابر کوچک­تر از پروژه زمین فوتبال دبیرستان علی ابن موسی الرضا شهر رباط کریم است که در سال ۱۳۸۶ توسط گروه چمنزار به اجرا در آمد. نکته جالب توجه در این اجرا امکان به کار بردن چمن مصنوعی در قالب زمین فوتبال در هر ابعادی که مدیران مدارس بخواهند می­‌باشد به این معنی که مدیران مکان‌­های آموزشی به اقتضای فضایی که دارند می‌­توانند کف حیاط مدرسه­‌شان را تبدیل به یک زمین چمن مصنوعی ورزشی هیجان انگیز کنند.

 

شرکت چمنزار کدام مدل چمن مصنوعی را به مدیران مدرسه احسان پیشنهاد داده است؟

یک مدل و یک نام را به خاطر بسپارید: چمن مصنوعی مدل صحرا

چرا چمن مصنوعی مدل صحرا برای مدارس مناسب است؟

  • مقاومت کوبشی بالا و عملکرد مناسب در برابر ترددهای بالا
  • رنگ سبز یک دست و با ثبات در برابر شستشو با نور خورشید
  • بادفت شده از الیاف شرکت تنکاته هلند

این سه مورد دلیل اصلی پیشنهاد چمن مصنوعی حیاط مدرسه احسان تهرانپارس و همین‌طور مدرسه فارابی در منطقه تهرانپارس بوده است. بعضی از مدارسی که از چمن مصنوعی فوتبال مدل صحرا بهره برده‌­اند:

  • مدرسه صالح خیابان دولت
  • مدرسه نیکان
  • مدرسه مصباح قیطریه
  • مدرسه اتحاد نوین خیابان خرمشهر (آپادانا)
  • مجتمع آموزشی دستواره
  • مجموعه آموزشی علامه طباطبایی
  • مدارس مجموعه آموزشی پالایشگاه نفت آبادان

ساختار چمن مصنوعی مدل صحرا چگونه است؟

این مدل چمن مصنوعی ساختاری پرتراکم با ارتفاع الیاف ۲۵ میل دارد که اصطلاحاً به آن noninfill  (بدون نیاز به متریال پر کننده) می‌­گویند این مدل چمن مصنوعی می­‌تواند برای کاربری­‌های چند­منظوره ورزشی در حیاط مدارس و ویلاهای شخصی مناسب باشد حیاط مدرسه­‌ای که چمن مصنوعی صحرا را اجرا می­‌کند امکان بازی فوتبال، والیبال و بسکتبال در آن وجود دارد.

چمن مصنوعی حیاط مدرسه احسان تهرانپارس این اجرا در تابستان سال ۹۸ در یکی از مدارس شرق تهران به نام احسان انجام گرفته که لقب کوچک­ترین زمین فوتبال مدرسه­‌ای را به آن اختصاص دادیم، یعنی زمین با ابعاد حدود ۱۲ × ۸ متر برای بازی کردن کودکان دبستانی البته نمی‌­توان گفت این ابعاد استاندارد است […]