چمن مصنوعی مدرسه پسرانه پیشتازان کامپیوتر ایران

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی سپیدار

ویژگی های مثبت مدل سپیدار برای این کاربری:

۱-ارتفاع الیاف مناسب

۲- پوشش حجمی

۳- تامین نرمی و ضربه گیری در کنار سختی و ویژگی های رفتاری مناسب برای ورزش تنیس


ویژگی های منفی مدل سپیدار برای این کاربری:

۱-‏نیاز به نگهداری در بازه های زمانی مشخص ‏

۲-لزوم استفاده از متریال پرکننده (شن سیلیس) ‏

تعویض چمن مصنوعی مدرسه پسرانه پیشتازان کامپیوتر ایران


ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: فیبریلیت

کارفرما: مدرسه پسرانه پیشتازان کامپیوتر ایران

اجرای تعویض چمن مصنوعی مدرسه پسرانه پیشتازان کامپیوتر ایران

استفاده از چمن مصنوعی در حیاط پیش دبستانی پسرانه کامپیوتر ایران، یکی از اقدامات هوشمندانه مدیر این مدرسه برای حفظ ایمنی کودکان و کاربردی تر کردن فضای حیاط مدرسه بود. در این پروژه شرکت چمنزار مسئول تعویض چمن مصنوعی قدیمی و آسیب دیده و نصب چمن جدید برای حیاط مدرسه بود. به دلیل پر تردد بودن فضای مدرسه، سعی شد تا از چمن مصنوعی استفاده شود که مقاومت و انعطاف پذیری بالایی داشته باشد. شرکت چمنزار در این پروژه از چمن مصنوعی سپیدار استفاده کرد که پس از اتمام کار، فضای حیاط مدرسه پسرانه پیشتازان کامپیوتر ایران، بسیار زیباتر و تمیز تر از گذشته شد.

ویژگی چمن مصنوعی سپیدار نصب شده در حیاط مدرسه پیشتازان

همانطور که گفته شد، محیط مدرسه به دلیل پر تردد بودن، نیازمند چمن مصنوعی است که مقاومت و انعطاف بالایی داشته باشد. چمن سپیدار با داشتن الیاف فیبریلیت و همچنین تراکم بالا، دارای مقاومت بسیار خوبی است که این چمن را به چمن ایده آل و تخصصی برای فضای های پرترددی همچون مدرسه و زمین های ورزشی تبدیل کرده است. ارتفاع الیاف چمن مصنوعی سپیدار به ۱۵ میلی متر می رسد و جزو چمن مصنوعی با الیاف متوسط محسوب می شود. در کنار تمام مزایای گفته شده، این چمن قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارد که نظر صاحب پروژه را بیشتر به خود جلب کرد. در کل، ویژگی اصلی این چمن شامل موارد زیر است:

  • تراکم بالا
  • مقاومت و انعطاف پذیری بالا
  • ضربه پذیر بودن
  • قیمت مناسب
  • طول عمر بالا

روش شستشو و نگهداری از چمن سپیدار نصب شده در حیاط مدرسه پیشتازان

به دلیل حضور دانش آموزان و اهمیت تمیز بودن فضای مدرسه و رعایت بهداشت، نحوه شستشوی چمن مصنوعی سپیدار، برای مدیر این مدرسه بسیار دارای اهمیت بود. چمن سپیدار دارای الیاف آنتی باکتریال است که تنها با فشار آب، شسته و تمیز می شود. شرکت چمنزار برای سهولت در شستن چمن مدرسه، استفاده از دستگاه واتر جت را پیشنهاد داد.

نکاتی که طول عمر چمن مصنوعی سپیدار در حیاط مدرسه پیشتازان را افزایش می دهد

از ویژگی های قابل توجه چمن سپیدار این است که طول عمر بالایی دارد و تقریبا بین ۷ تا ۸ سال قابل استفاده است. البته در صورت استفاده و نگه داری صحیح، این مدت به ۱۰ سال هم افزایش پیدا می کند. شرکت چمنزار برای نگه داری صحیح چمن مصنوعی سپیدار و در نتیجه  افزایش طول عمر آن ، پروتکل های مربوط به نگه داری از چمن مصنوعی را به صاحب پروژه اعلام کرد که شامل موارد زیر است:

  • در فصل تابستان و روزهای گرم سال، سطح چمن آب پاشی شود تا گرما از داخل الیاف خارج شود.
  • حداقل هر دو هفته یک بار، چمن شسته شود.
  • حداقل ماهی یک بار، سطح چمن فرچه زده شود.
  • در فصل زمستان و روزهای برفی، بهتر است سطح چمن پوشانده شود.
  • در صورت نشستن برف بر چمن، بهتر است پس از اتمام بارش، برف از روی چمن پاک شود.

رعایت تمامی موارد بالا، به حفظ بهتر و دوام بیشتر چمن مصنوعی کمک خواهد کرد.

آیا چمن سپیدار، قابلیت ترمیم را دارد؟

تردد زیاد دانش آموزان در حیاط مدرسه و نوع بازی های کودکانه،  ممکن است باعث آسیب رساندن به چمن مصنوعی شود. یکی از پرسش های صاحب این پروژه این بود که آیا در صورت آسیب دیدن چمن مصنوعی، قابلیت ترمیم دارد؟ پاسخ به این پرسش مثبت است. در صورت آسیب دیدن چمن مصنوعی، کافی است تنها قسمت آسیب دیده را جدا کرد و با نوار مخصوص، تکه جدید را چسباند و جایگزین کرد.

گارانتی چمن مصنوعی مدرسه پسرانه پیشتازان کامپیوتر

شرکت چمنزار، به حرفه ای بودن کار و رضایت مشتریان اهمیت ویژه ای می دهد. به همین دلیل، تمامی محصولات با گارانتی ارائه می شوند. در این پروژه، چمن مصنوعی سپیدار با ۲۴ ماه گارانتی ارائه شد.