چمن مصنوعی مدرسه حکیم

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل سپیدار

ویژگی های مثبت مدل سپیدار برای این کاربری:

۱-دیتکس ( وزن الیاف ) بالا

۲- مقاومت بالا در برابر تردد


ویژگی های منفی مدل سپیدار برای این کاربری:

۱- ساختار جاذب گرد و غبار

پروژه چمن مصنوعی مدرسه حکیم


ارتفاع چمن: ۲۰ میلی متر

الیاف چمن: فیبریلیت

محل پروژه: مدرسه حکیم تهران

درباره مدرسه حکیم

مدرسه حکیم یکی از مدرسه های بسیار موفقی است که در زمینه آموزش بین المللی فعالیت دارد. این مدرسه دانش آموزان را از ملیت های مختلف می پذیرد و تلاش می کند تا با ارائه آموزه های استاندارد به آنها کمک کند دانش را بیاموزند و برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی آماده شوند. مدرسه حکیم در تلاش است تا فضای آموزشی را به فضای مورد تایید در دنیا نزدیک کند و آرامش را برای درک بهتر فراهم سازد. امروزه، چمن مصنوعی در بسیاری از مدارس در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد تا فضایی خاص را برای یادگیری دانش آموزان فراهم سازد. به همین دلیل، مدیر مدرسه حکیم تلاش کرد تا با اجرای چمن مصنوعی در این مدرسه فضایی دلچسب را برای دانش آموزان به وجود بیاورد.

اجرای پروژه چمن مصنوعی مدرسه حکیم

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید پروژه چمن مصنوعی مدرسه حکیم پروژه ای بسیار زیبا و چشم نواز است. در این پروژه چمن مصنوعی با درختان و گیاهان ترکیب شده است و همین امر جلوه خاصی را به چمن مصنوعی بخشیده است. در این پروژه از چمن مصنوعی مدل سپیدار استفاده گردید. یکی از ویژگی هایی که سبب شده است چمن مصنوعی سپیدار در این پروژه به چشم بیاید ظاهر طبیعی آن است.

چمن مصنوعی سپیدار و ویژگی های آن در پروژه چمن مصنوعی مدرسه حکیم

اولین و مهمترین دلیلی که سبب شد چمن مصنوعی سپیدار در پروژه چمن مصنوعی مدرسه حکیم انتخاب گردد، ظاهر آن است که به چمن طبیعی شباهت دارد. ارتفاع الیاف این چمن ۱۵ میل است و وقتی بر روی زمین پهن می گردد پرتوده و متراکم به نظر می رسد. این چمن در برابر کوبش و ضربه مقاومت بالایی دارد، به همین دلیل گزینه مناسبی برای استفاده به عنوان چمن مصنوعی مدرسه است.

 قدرت ضربه گیری این چمن بسیار بالاست و اجازه نمی دهد نیروی کوبشی پای دانش آموزان دوباره به پای آنها بازگردد. بلکه این چمن نیروی کوبشی را به خوبی جذب می کند و به زمین انتقال می دهد. اگر بخواهیم به ویژگی های چمن مصنوعی سپیدار در یک نگاه اشاره کنیم، می توانیم موارد زیر را مد نظر قرار دهیم:

 • این چمن تراکم بالایی دارد.
 • این چمن دوام زیادی دارد.
 • ضربه پذیری این چمن بالاست.
 • طول عمر این چمن بالاست.
 • قیمت این چمن مناسب است.

چمن مصنوعی و رابطه آن با ایمنی حیاط مدرسه حکیم 

استفاده از چمن مصنوعی در مدرسه مزایای زیادی برای دانش آموزان دارد و شرکت چمنزار به صاحب پروژه چمن مصنوعی مدرسه حکیم به دلیل انتخاب هوشمندانه اش تبریک گفت! چمن مصنوعی دارای فواید زیر است:

 • چمن مصنوعی از مفاصل پای دانش آموزان محافظت می کند.
 • چمن مصنوعی سطحی نرم انعطاف پذیر دارد.
 • چمن مصنوعی استرس دانش آموزان را پایین می آورد.
 • چمن مصنوعی به ارتقا روحیه دانش آموزان کمک می کند.
 • چمن مصنوعی باعث افزایش تمرکز دانش آموزان می شود.

چمن مصنوعی فضایی امن و یکپارچه را برای دانش آموزان تداعی می کند و این چیزی است که تمامی افراد در قرن بیست و یکم به دنبال آن هستند.

چگونگی نگهداری چمن مصنوعی در مدرسه حکیم 

بله! شستشو چمن مصنوعی مدرسه ساده است. شرکت چمنزار به صاحب پروژه چمن مصنوعی مدرسه حکیم پیشنهاد داد برای شستشو چمن به شیوه زیر عمل کند:

 • می توان با آبشوری سطح چمن را تمیز کرد و نیازی به مواد شوینده نیست.
 • می توان برای شستشو چمن از دستگاه واتر جت استفاده نمود.

دستگاه واتر جت را می توان برای تمیز کردن وسایل دیگر نیز به کار برد و با توجه به این موضوع که این دستگاه مصرف آب را کاهش می دهد وسیله ای مهم در مدارس است. این دستگاه آب را با هوا ترکیب می کند و به صورت پودری بر روی سطح چمن مصنوعی می ریزد. همچنین، شاید برایتان جالب باشد که بدانید الیاف چمن مصنوعی سپیدار آنتی باکتریال است و اجازه نمی دهد باکتری ها بر روی آن رشد کنند.

گارانتی شرکت چمنزار

یکی از دغدغه های صاحب پروژه چمن مصنوعی مدرسه حکیم در مورد طول عمر چمن مصنوعی بود. شرکت چمنزار به صاحب این پروژه اعلام کرد که طول عمرش بین ۴ تا ۶ سال است و اگر به خوبی از آن نگهداری شود طول عمر چمن مصنوعی به ۱۰ سال نیز می رسد. همچنین، شرکت چمنزار به پروژه چمن مصنوعی مدرسه حکیم ۲ ماه گارانتی ارائه داد. در پایان صاحب این پروژه رضایت کاملی از نحوه انجام کار داشت.

درباره مدرسه حکیم مدرسه حکیم یکی از مدرسه های بسیار موفقی است که در زمینه آموزش بین المللی فعالیت دارد. این مدرسه دانش آموزان را از ملیت های مختلف می پذیرد و تلاش می کند تا با ارائه آموزه های استاندارد به آنها کمک کند دانش را بیاموزند و برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی […]