چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل آرژانتینی (زبرا)

ویژگی های مثبت مدل زبرا برای این کاربری:

۱- ظاهر بسیار زیبا

۲- تراکم الیاف مناسب

چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی


ارتفاع چمن: ۲۰ میلی متر

الیاف چمن: فیبریلیت

محل پروژه: منطقه ۱ تهران

سال پروژه: ۱۳۹۶

صاحب پروژه: خانم جهانبانی

نصب و اجرای پروژه چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین

پروژه چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین یکی از پروژه های مهم شرکت چمنزار در زمینه نصب چمن مصنوعی مدارس است. خانم جهانبانی، به عنوان مدیریت مدرسه مهر آیین، تلاش کردند تا فضای حیاط مدرسه و روف گاردن مدرسه مهر آیین را تغییر دهند و محیطی امن را برای دانش آموزان به وجود بیاورند.

مجموعه مدرسه های مهر آیین در منطقه ۱ تهران واقع شده اند و مدیریت این مجموعه اهمیت می دهد همواره یکی از مدارس پیشرو و به نام در ایران باشد. متراژ پروژه چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین حدود ۱۰۰ متر بود که چمن مصنوعی در حیاط و روف گاردن این مدرسه به کار برده شد.

چمن مصنوعی سپیدار

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید در پروژه چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین از چمن مصنوعی سپیدار استفاده گردید. این چمن ویژگی های بسیار زیادی دارد و مقاومت بالا مهمترین ویژگی این چمن است. با توجه به این موضوع که دانش آموزان بر روی سطح چمن می دوند، اگر چمن مقاومت بالایی نداشته باشد به زودی از بین می برد. چمن مصنوعی سپیدار رنگ سبز و خوشرنگی دارد و می تواند از نظر روحی بر دانش آموزان اثر بگذارد.

چرا باید از چمن مصنوعی در مدارس استفاده کنیم؟

چمن مصنوعی مدارس یکی کالاهایی است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است، به ویژه در مناطقی که امکان پرورش چمن طبیعی وجود ندارد چمن مصنوعی می تواند به ایجاد فضای سبز کمک کند. فواید چمن مصنوعی مدارس به شرح زیر هستند:

  • چمن مصنوعی مدرسه انعطاف پذیر است.
  • چمن مصنوعی نیروی کوبشی را جذب می کند.
  • چمن مصنوعی از آسیب به پا جلوگیری می کند.
  • چمن مصنوعی الیاف نرم و لطیفی دارد.

نحوه شستشو چمن مصنوعی در پروژه چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین

یکی از دغدغه های کسانی که می خواهند برای خرید چمن مصنوعی مدرسه اقدام کنند در مورد نحوه شستشو این چمن است. صاحب پروژه چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین، خانم جهانبانی، نیز در این مورد سوال داشتند. شرکت چمنزار به خانم جهانبانی اطمینان داد که با استفاده از آبشویی می تواند سطح چمن را تمیز کند. الیاف چمن مصنوعی از مواد آنتی باکتریال هستند و امکان رشد باکتری ها روی آن وجود ندارد. همچنین، برای شستشو این چمن می توان از دستگاه واتر جت استفاده کرد.

نحوه نصب چمن مصنوعی مدرسه

نحوه نصب چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین به صورت زیر بود:

  • ابتدا لایه ژئوتکس بر روی زمین نصب گردید.
  • این لایه انعطاف پذیری چمن مصنوعی را بالا می برد.
  • این لایه تماس چمن مصنوعی با سطح زمین را از بین می برد.
  • سپس چمن مصنوعی با نوار چسب به سطح ژئوتکس نصب شد.

در واقع، این روش روشی اصولی در کل دنیاست که برای نصب چمن مصنوعی مدارس به کار برده می شود. شرکت چمنزار از روش های استانداردی در نصب چمن مصنوعی استفاده می کند و این استانداردها در پروژه چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین به خوبی رعایت شدند.

رضایت صاحب پروژه چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین

در پایان پروژه چمن مصنوعی دبیرستان دخترانه مهر آیین، خانم جهانبانی از روش انجام کار رضایت زیادی داشتند و چمن به خوبی در این پروژه نصب گردید.  شرکت چمنزار به این پروژه گارانتی ۲۴ ماه گارانتی ارائه داد و همین امر کیفیت بسیار بالای کار شرکت چمنزار را در نصب و اجرای چمن مصنوعی می رساند. هدف اصلی شرکت چمنزار ایجاد فضای سبز برای کسانی است که به زیبایی محیط اطراف خود اهمیت می دهند و می خواهند فضایی خاص را تداعی کنند.