اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل صحرا

ویژگی های مثبت مدل صحرا برای این کاربری:

۱-‏‏ استفاده از الیاف تنکاته هلند

۲- تناسب فوق العاده بین ارتفاع و تراکم الیاف

۳- ضربه‌پذیری بالا

ارتفاع چمن: ۲۵ میلی متر

الیاف چمن: فیبریلیت

چمن مصنوعی صحرا


کارفرمای پروژه: دانشگاه فنی و حرفه‌­ای کردکوی

محل اجرای پروژه: شهرستان کردکوی استان گلستان

متراژ پروژه: ۹۶۰ متر مربع

اجرای چمن مصنوعی فوتبال در حیاط مدرسه نیکان پس از سه سال با خیر و خوشی به پایان رسید!

بله تعجب نکنید، تصاویری که می‌بینید حاصل سه سال رفت و آمدهای کارشناسان فروش چمنزار و حساسیت‌های دلسوزانه مدیر این مدرسه بود که دوست داشت دانش‌آموزانش روی مناسب‌ترین پوشش ورزشی فوتبال بازی کنند. چرا سه سال؟!

کمی از خاطرات و اتفاقات این مدت برای شما می‌گوییم که اگر روزی قصد اجرای چمن مصنوعی فوتبال را داشتید، بدانید چه چیزهایی در اولویت هستند. در سال ۱۳۹۴ گروه چمنزار موفق به اجرای چمن مصنوعی در یکی از شعبات مدرسه نیکان شد بود که این اجرا به دل مدیران شعبات دیگر این مجموعه آموزشی علی الخصوص آقای کرباسچی، مدیر بخش دبیرستان این مجموعه، خوش نشسته بود، ولی باز هم کافی نبود تا نظر ایشان برای اجرای این پوشش ورزشی در زمینی که به این منظور تدارک دیده بود، جلب شود. اما یکسال بعد این ماجرا از سوی ایشان جهت مشاوره تلفنی و بازدید حضوری با ما تماس گرفته شد.

جالب است بدانید این پروژه و مشاوره‌هایش به قدری طول کشید که فروشندگان و مدیران چمنزار سهمی از این اتفاق به نحوه‌های گوناگون برده بودند. به این معنی که همه ما حداقل یک یا دو بار با آقای کرباسچی حرف زده بودیم.

دغدغه‌های یک مدیر مدرسه برای اجرای چمن مصنوعی چیست؟

به قول آقای کرباسچی هرکاری نیاز به یک زمان بلوغ دارد. زمان به بلوغ رسیدن اجرای چمن مصنوعی مدرسه ایشان هم سه ساله بود.

– مدیران مدارس به قیمت و طول عمر چمن مصنوعی به عنوان دو ملاک اصلی در کنار هم  اهمیت می‌دهند، این به حق است زیرا هزینه‌ها بالاست و تنها زمان بهره بری بالای چمن مصنوعی حیاط مدرسه است می‌تواند کمک کند که در اجرای چمن مصنوعی حیاط مدرسه صرفه اقتصادی وجود داشته باشد.

یعنی هر مدیری توقع دارد که چمن اجرا شده در حیاط مدرسه‌اش حداقل تا سه سال بدون هزینه نگهداری باشد و تا ۷ سال هم بتواند از آن بهره برداری کند. این توقع برآورده شدنی است. به این موضوع توجه داشته باشید که استفاده از محصولات  استاندارد و ساخته شده از الیاف با کیفیت می‌تواند صرفه اقتصادی داشته باشد.

چمن مصنوعی مدل صحرا پیشنهاد چمنزار به اقای کرباسچی

چمن مصنوعی مدل صحرا در حیاط مدرسه نیکان اجرا شد تا آرامش بهره برداری از یک پوشش ورزشی استاندار به مسئولین این مکان آموزشی هدیه داده شود. چمن مصنوعی مدل صحرا از الیاف مقاوم ساخته شده. این محصول تنها پوشش ورزشی چند منظوره با ارتفاع ۲۵ میل است که گروه چمنزار در اولویت به مدیران مدارس پیشنهاد می‌دهد.

در نهایت این خاطره پایان خوشی داشت چمن مصنوعی حیاط مدرسه نیکان در روز تولد امام رضا (ع) در تابستان سال ۱۳۹۸ به افتتاح درآمد. این یعنی شروع یک فوتبال دلچسب در این مدرسه و پایان یافتن دغدغه‌های یک مدیر در این خصوص.