چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل مگنولیا

ویژگی های مثبت مدل مگنولیا برای این کاربری:

۱-مقاومت بالا در برابر کوبش

۲-بدون نیاز به متریال پرکننده

۳-ضربه گیری بالا


ویژگی های منفی مدل مگنولیا برای این کاربری:

۱- درجه نرمی کم ‏

۲- رنگ نسبتاً تیره

چمن مصنوعی مگنولیا


ارتفاع چمن: ۸ ، ۱۰ و ۱۳ میلی متر

الیاف چمن: فیبریلِیت

اجرای پروژه چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج

پروژه چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج یکی کار خلاقانه از شرکت چمنزار است که تلاش کرد چمن مصنوعی زمین بازی یا پلی گرس را در این مدرسه به کار ببرد. در این پروژه، حیاط مدرسه نیما یوشیج با چمن مصنوعی مگنولیا پوشش داده شد تا دانش آموزان بتوانند در این فضا به بازی، تفریح و ورزش بپردازند. این چمن مقاومت بسیار بالایی دارد و گزینه ای ایده آب برای استفاده در فضاهای پر تردد مانند حیاط مدارس است.

چرا چمن مصنوعی مگنولیا؟!

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم در پروژه چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج از چمن مصنوعی مگنولیا استفاده شد. این چمن پهن برگ از الیاف فیبریلیت درست شده است و تراکم بسیار بالایی دارد. تراکم بالا اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا میزان تردد و کوبش در حیاط مدرسه بسیار زیاد است و اگر چمن مصنوعی متراکم نباشد به زودی آسیب می بیند. همچنین، باید بدانید رنگ چمن مصنوعی مگنولیا سبز تیره است و در زیر نور خورشید درخشش خاصی پیدا می کند.

نگهداری از چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج

شاید بتوان گفت یکی از دغدغه های اصلی صاحب پروژه چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج در مورد نحوه نگهداری از این چمن بود. باید بدانید چمن مصنوعی مدل مگنولیا به دلیل تراکم بالا اجازه ورود خرده ریزها و آلودگی ها را به داخل بافت خود نمی دهد. به همین دلیل زدودن گرد و غبار آلودگی و همچنین پاکیزه نگه داشتن این محصول کار بسیار آسانی است. با این حال، آبشوری یکی از بهترین روش ها برای نظافت چمن مصنوعی است و دیگر به هیچ شوینده ای نیاز ندارد.

همچنین، برای تمیز کردن چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج می توان از دستگاه واتر جت استفاده کرد. واتر جت دستگاهی است که آب را با هوا ترکیب می کند و به صورت پودری بر روی چمن مصنوعی می ریزد. در نتیجه، دیگر آلودگی در میان برگ های چمن مصنوعی باقی نمی ماند و این امر برای حفظ سلامت دانش آموزان بسیار مهم است.

نکات دیگر در نگهداری از چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج

مگنولیا شامل کمترین اقدام و هزینه برای نگهداری در بین انواع چمن مصنوعی است! حتی این محصول، به دلیل تراکم بسیار بالا، نیازی به متریال پرکننده ندارد ( اگر در بین برگ های این چمن از سیلیس و گرانول استفاده می شد، سالیانه سیلیس و گرانول باید شارژ می شد). تنها چند نکته در این جا ذکر می گردد که نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر چمن مصنوعی دارد:

  • برف زدایی چمن مصنوعی مگنولیا باید با پاروی پلاستیکی و در جهت خواب الیاف چمن انجام شود.
  • مایعات شیرین و شیره درختان با شوینده‌ های معمولی مانند شامپوی فرش از سطح چمن پاک می شود.
  • فرچه‌های دستی یا جاروهای پلاستیکی به خوبی می‌توانند گرد و غبار را از روی چمن مصنوعی مگنولیا پاک کنند.

معایب چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج

 چمن مصنوعی مدل مگنولیا کمی زبر است و ممکن است برای پوست بدن دانش ‌آموزان که در سنین پایینی هستند، کمی آزار دهنده باشد. همچنین گاهی ممکن است روی چمن موج یا ناهمواری ایجاد شود که گروه اجرائی شرکت چمنزار برای برطرف کردن آن تا یک هفته حاشیه چمن را چسب نمی ‌زند تا موج ‌ها و ناهمواری ‌ها از کناره ‌ها تخلیه شوند.

مسئله دیگر این است که رنگ چمن مصنوعی مدل مگنولیا کمی تیره ‌تر از چمن ‌های دیگر است که بعضی از افراد این رنگ را نمی پسندند، مگر این ‌که این محصول را در نمونه کارها ملاحظه کرده باشند و یا این چمن با مکمل خود یعنی چمن مصنوعی اخرایی رنگ اجرا شود.  بهتر است بدانید در پایان چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج، صاحب پروژه رضایت کاملی داشت.

اجرای پروژه چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج پروژه چمن مصنوعی مدرسه نیما یوشیج یکی کار خلاقانه از شرکت چمنزار است که تلاش کرد چمن مصنوعی زمین بازی یا پلی گرس را در این مدرسه به کار ببرد. در این پروژه، حیاط مدرسه نیما یوشیج با چمن مصنوعی مگنولیا پوشش داده شد تا دانش آموزان بتوانند […]