چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج

اطلاعات پروژه

نام مدلی که در این پروژه کار شده:

چمن مصنوعی مدل سیلک ۳۵

ویژگی های مثبت مدل سیلک ۳۵ برای این کاربری:

۱- دیتکس (وزن الیاف) بالا ‏

۲-‏ تراکم مناسب و ساختار ‏V‏ شکل الیاف ‏

۳-‏کیفیت بالای الیاف و بکینگ ‏


ویژگی های منفی مدل سیلک ۳۵ برای این کاربری:

۱-‏چمن های دو منظوره گزینه های بهتری برای مدارس خواهند بود.‏

پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج


ارتفاع چمن: ۳۵ میلی متر

الیاف چمن: V با آوند مرکزی و MINT

نصب و اجرای پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج

پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج یکی از پروژه های شرکت چمنزار است که توانسته است به خوبی این شعار را که «فضای تفریحاتت را خلق کند» بازنمایی کند. در این مدرسه بخشی از زمین آسفالت بود که دانش آموزان در زنگ های تفریح و یا ورزش در آنجا ورزش می کردند. مدیر این مدرسه تصمیم گرفت تا با استفاده از چمن مصنوعی فضای این مدرسه را متحول سازد و محیطی امن را برای دانش آموزان به وجود بیاورد. در پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج از چمن مصنوعی مدل سیلک ۳۵ استفاده شد.

اهمیت استفاده از چمن مصنوعی در مدرسه

قبل از آنکه بخواهیم به توضیح ویژگی های پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج بپردازیم، بهتر است فواید چمن مصنوعی در مدرسه را ذکر کنیم. این چمن فواید بسیار زیادی دارد و همین امر سبب شده است که استفاده از آن مورد توجه قرار گیرد. فواید این چمن به شرح زیر هستند:

  • این چمن انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد.
  • این چمن نیروی کوبشی پای دانش آموزان را به زمین انتقال می دهد.
  • این موضوع از آسیب به عضلات پا جلوگیری می کند.
  • رنگ سبز چمن مصنوعی استرس را کاهش می دهد.
  • کاهش استرس با افزایش یادگیری دانش آموزان ارتباط دارد.
  • این چمن به بهبود رشد شناختی دانش آموزان کمک می کند.

چرا چمن مصنوعی مدل سیلک ۳۵؟

شاید بتوان گفت یکی از دلایلی که سبب شد چمن مصنوعی مدل سیلک ۳۵ در پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج انتخاب شود ساختار چمن است. این چمن الیاف v شکل دارد و نیروی کوبشی را به زمین انتقال می دهد. با توجه به این موضوع که قرار بود دانش آموزان بر روی این چمن بدوند و بازی کنند این امر اهمیت بسیار زیادی دارد.

الیاف نرم

یکی دیگر از مواردی که چمن مصنوعی سیلک را به گزینه ای مناسب برای پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج تبدیل کرد نرمی الیاف این چمن است. اگر دانش آموزان بر روی این چمن زمین بخورند، هرگز پوست بدنشان خراشیده نمی شود و این موضوع به حفظ سلامت دانش آموزان در محیط مدرسه کمک می کند.

لایه زیرین مقاوم

چمن مصنوعی سیلک لایه زیرین مقاومی دارد و همین امر بر طول عمر چمن مصنوعی اثر می گذارد. دویدن و فشار ناشی از پا به الیاف چمن مصنوعی آسیب وارد نمی کند و باعث پارگی و خرابی چمن نمی گردد.

نحوه شستشو در پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج

یکی از دغدغه های مدیران مدرسه در مورد نحوه شستشو چمن مصنوعی است. با توجه به این موضوع که دانش آموزان با این زمین تعامل زیادی دارند، باید حتما سطح چمن تمیز باشد. بهتر است بدانید چمن مصنوعی از الیاف آنتی باکتریال ساخته شده است و امکان رشد باکتری ها در میان برگ های چمن وجود ندارد.

با اینکه سطح چمن با آبشویی تمیز می شود و نیاز به مواد شوینده ندارد، اما شرکت چمنزار به صاحب پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج پیشنهاد داد که از دستگاه واتر جت استفاده کند. دستگاه واتر جت آب را با هوا ترکیب می کند و به صورت پودری بر روی سطح چمن می ریزد. از طرف دیگر، از این وسیله می توان برای تمیز کردن آیتم های دیگر در مدرسه استفاده کرد و همین امر سبب شده است چمن مصنوعی به کالایی خاص برای استفاده در محیط مدرسه تبدیل شود.

رضایت صاحب پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج

یکی از افتخارات شرکت چمنزار این است که صاحب پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج رضایت کاملی از نحوه انجام کار داشت و با رضایت پروژه را تحویل گرفت.

نصب و اجرای پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج پروژه چمن مصنوعی مدرسه تابان کرج یکی از پروژه های شرکت چمنزار است که توانسته است به خوبی این شعار را که «فضای تفریحاتت را خلق کند» بازنمایی کند. در این مدرسه بخشی از زمین آسفالت بود که دانش آموزان در زنگ های تفریح و یا […]