چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

رشد چمن مصنوعی ایرانی پس از ممنوعیت واردات این محصول

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: اخبار چمن مصنوعی
373
چمن مصنوعی ایرانی

معرفی برخی از شرکت‌های تولید کننده چمن مصنوعی ایرانی و مقایسه کالاها/

 

بسیاری از کسانی که به استفاده از چمن مصنوعی در دکوراسیون داخلی یا پوشاندن زمین های ورزشی علاقه دارند، بر این تصورند که تمام انواع چمن مصنوعی به کشور وارد می‌شود. در حالی‌که کشورمان، ایران سال‌هاست در این حوزه وارد شده و این کالا را تولید می‌کند. بد نیست چمن مصنوعی ایرانی و برخی تولیدکنندگان آنها را بشناسید، مقایسه کنید و اطلاعات کاملی از ویژگی‌ها و کیفیت این محصول به‌دست آورید تا بتوانید آگاهانه‌تر و با رضایت بیشتری خرید کنید.

 

چمن مصنوعی کالایی که به تولیدات داخلی پیوست

از سال ۱۳۹۷ که دولت مانع از واردات ۱۴۰۰ قلم کالا به کشور شد، تولیدکنندگان برخی از کالاها در کشور جان تازه‌ای گرفتند و با افزایش تولیدات خود سعی کردند خلاء بازارهای خارجی را پر کنند. یکی از این کالاها چمن مصنوعی ایرانی است که تولیدکنندگان قدرتمندی همچون شرکت آسیا چمن، هاتکو (یارا پویش ایرانیان)، شرکت دنیای بازی و شرکت ظریف مصور اصفهان مشغول به تولید و عرضه آن در داخل کشور هستند.

 

تفاوت دیدگاه شرکت‌های تولید کننده

تولیدکنندگان چمن مصنوعی ایرانی تفاوت دیدگا‌ه و رویکردهای زیادی با هم دارند. برای نمونه آسیا چمن بیش از هر چیز هدف خود را کیفیت و تنوع تولید قرار داده است چون قدمت بیشتری نسبت به دیگر تولیدکنندگان دارد. هاتکو غالبا تک محصول است و بیشتر در زمینه‌های چمن مصنوعی ورزشی و چمن مصنوعی فوتبال فعالیت دارد و محصولات آن به عنوان یک کالای باکیفیت شناخته می شود. شرکت ظریف مصور نیز حدود  دو سال است که با دو نوع محصول وارد بازار چمن مصنوعی ایرانی شده و تا حدودی توانسته مشتریان خودش را پیدا کند. در این بین، دنیای بازی نگاهی اقتصادی به بازار چمن مصنوعی ایرانی دارد و محصولاتی به اصطلاح بازاری پسند در رنج قیمتی و کیفیتی متوسط روانه بازار می‌کند. با این حال هر چهار شرکت‌، محصولات قابل قبولی نیز از نظر کیفیت و تنوع محصول برای مصرف کنندگان ایرانی دارند.

 

تولید چمن مصنوعی ایرانی با توجه به کاربری آن

در هنگام خرید چمن مصنوعی باید به کاربری آن توجه داشته باشید. شرکت‌هایی که نام برده شد نیز غالبا چمن‌های مصنوعی خود را با دو کاربری مجزا یعنی ورزشی و تزیینی عرضه می‌کنند. پس لازم است که از خود بپرسید که چمن مصنوعی ایرانی را دقیقا برای چه منظور و هدفی نیاز دارید؟

و اگر جزو کسانی هستید که قصد دارید چمن مصنوعی ایرانی را برای تزیین فضای مورد نظرتان تهیه کنید، باید بگوییم که حدودا ۱۰ محصول متنوع وجود دارد که گزینه‌های‌تان را برای انتخاب گسترش می‌دهد. قطعاً در میان این محصولات، مدل‌های باکیفیت و زیبایی که متناسب با نیاز شما هم باشد، وجود دارد.

معرفی و مقایسه چند محصول با کاربری تزیینی

یکی از این محصولات، چمن مصنوعی ماهونیا است. چمن مصنوعی مدل ماهونیا یک محصول صد در صد ایرانی است، که آن را برای تزیین فضاهایی مانند تراس، حیاط، روف‌گاردن و حتی باغ تالارها معرفی می‌کنیم. جالب است بدانید چمن مصنوعی ایرانی مدل ماهونیا که با تراکم طولی ۲۳۰ تولید می‌شود توان استفاده در فضاهای پرترددتر مانند مدارس غیرانتفاعی و مهدهای کودک را نیزتا حدودی دارد. تصاویر چمن مصنوعی مدل ماهونیا را در عکس بعدی مشاهده کنید.

دومین محصول پیشنهادی ما از اصفهان می‌آید، از بزرگ‌ترین کارخانه تولیدی و نساجی کشور، یعنی ظریف مصور که در شرکت چمنزار به نام چمن مصنوعی مدل وندا شناخته می‌شود. این محصول در اصطلاح پاییزه نامیده می‌شود زیرا در بافت آن برگ‌های مجعد زرد دیده می‌شود (این برگ‌ها تداعی کننده چرخه زندگی چمن طبیعی هستند). اما به دلیل درخشندگی رنگ آن و همچنین غالب بودن رنگ سبز در آن به چمن‌های سری بهاره شباهت دارد. از این چمن مصنوعی ایرانی هم می‌توان در بسیاری از کاربری‌های مسکونی مانند تراس و روف گاردن و باغ تالارها و آموزشی کم تردد مانند مهدهای کودک استفاده کرد. تصاویر چمن مصنوعی مدل وندا را در زیر ببیند.

 

مقایسه محصول وندا و ماهونیا

در ادامه بد نیست نگاهی اجمالی به ویژگی‌ها و تفاوت‌های چمن وندا و ماهونیا بیندازید:

چمن مصنوعی پاپیروس ۲۵ میل:

پروژه چمن مصنوعی روف گاردن زاهدی

رنگ زیبایی دارد.

الیافش توان مقاومت در کاربری‌های پرتردد را ندارد.

الیاف آن پس از اجرا نور را بازتاب می‌دهند.

میانگین قیمت بین ۱۰۰ تا ۱۱۵ تومان در هر متر

چمن مصنوعی ترمه ۲۵ میل:

پروژه چمن مصنوعی روف گاردن زاهدی

 

غالبا رنگ آن مورد علاقه ایرانی‌ها نیست.

الیاف آن در برابر کوبش مقاومند.

الیافت تنکاته هلند.

پس از اجرا بسیار زیبا دیده می‌شود.

میانگین قیمت بین ۱۳۵ تا ۱۴۰ هزار تومان در هر متر

 

مقایسه دو محصول متفاوت 

در ادامه دو مدل چمن مصنوعی ایرانی از دو کارخانه متفاوت را با هم مقایسه می‌کنیم. این محصولات، چمن پاپیروس ۲۵ میل و چمن ترمه ۲۵ میل هستند که رقابت جذابی با هم دارند. یکی از این دو محصول بسیار باکیفیت اما کم‌فروش و دیگری باکیفیت حداقلی اما پرفروش است. به نظر شما کدام مدل پرفروش است؟ چمن مصنوعی پاپیروس جواب سؤال ماست.

چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵ میل

پروژه چمن مصنوعی روف گاردن زاهدیامکانات مثبت:

الیاف با کیفیت تولید داخل

قیمت مناسب

تنوع کاربری

 

نکات قابل تأمل:

انعطاف‌پذیری کم

کدر بودن الیاف

لایه زیره نازک

 

 

چمن مصنوعی وندا ۲۵ میل:

پروژه چمن مصنوعی روف گاردن زاهدیامکانات مثبت:

تراکم و انعطاف‌پذیری بالا

لایه زیر بسیار مقاوم

رنگ مناسب و طبیعی

 

امکانات قابل تأمل:        

بی‌نظمی در بافت

عدم توانایی بالا در کاربری پرتردد

الیاف چینی

 

با این مقایسه‌ها می‌توان فهمید چمن مصنوعی مدل ترمه با این‌که امتیازهای بالاتری دارد اما رنگش ایرانی پسند نیست و مشتریان چمنزار را جذب نمی‌کند.

یک سوال

چرا رنگ چمن مصنوعی سبز تیره مهم است؟

به نظر من به عنوان یک کارشناس فروش در قدم اول انتخاب چمن مصنوعی دو مورد رنگ و لطافت الیاف اولین گزینه‌های مهم هستند که در کشور ما رنگ‌های تیره‌تر( البته تا حدی تیره) بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند شاید دلیل این است که سبز تیره یک رنگ جدی از لحاظ روانشناسی به حساب می‌آید اما به نظر دیگر ما ایرانی‌ها هر چیزی را با آب و تاب بالاتری می‌پسندیم.

 

دو محصول استاندارد و باکیفیت با قیمت مناسب

حال می‌خواهیم چمن مصنوعی ایرانی با نام‌های وندا و ماهونیا را مقایسه کنیم. اما این بار در کلاس و وزن ۱۵ میل با میانگین قیمت ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان. جالب است بدانید هر دو این محصولات برای کاربری‌هایی مانند تراس، روف‌گاردن، نمایشگاه‌های تجاری و در آخر برای کسانی که به دنبال چمن ارزان قیمت اما باکیفیت هستند، بسیار مناسب است. این دو مدل چمن مصنوعی ایرانی مورد تأیید شرکت چمنزار به‌عنوان یک محصول ارزان ولی باکیفیت و استاندارد است.

فیروزه و آنا را بشناسیم و مقایسه کنیم

تعداد بسیار زیادی از مصرف کنندگان در هنگام خرید و انتخاب محصول مورد نظرشان، می‌خواهند چمن‌های ارزان قیمت‌تر را هم بشناسند. چمن مصنوعی مدل فیروزه یکی از این ارزان قیمت‌ترهاست. حدودا ۱۵ سال از عمر حضور چمن مصنوعی مدل فیروزه در بازار چمن ایران می‌گذرد و تا به حال حدود ۳ میلیون متر از این محصول در کشور خریداری و نصب شده است. اما فیروزه را با کدام چمن مصنوعی ایرانی می‌توان مقایسه کرد؟

پاسخ این سوال را باید در میان محصولات کارخانه دنیای بازی جستجو کرد. نزدیک به یک سال است که کارخانه دنیای بازی، محصولی مشابه فیروزه را به بازار معرفی کرده است. بد نیست در ادامه نگاهی به این دو محصول بیندازید و آنها را با هم مقایسه کنید.

 

 

چمن مصنوعی مدل آنا:

پروژه چمن مصنوعی روف گاردن زاهدی

ارتفاع ۱۰ میلی

الیاف خوابیده ( به دلیل تراکم کم)

رنگ تیره ناهمخوان با چمن

غیرقابل استفاده در فضاهای دارای پر رفت‌وآمد

دارای الیاف ایرانی

 

 

چمن مصنوعی مدل فیروزه:

پروژه چمن مصنوعی روف گاردن زاهدی

 

ارتفاع ۱۱ میلی.

ایستایی کامل الیاف.

رنگ واضح و نزدیک به چمن.

مقاومت کوبشی بالا.

دارای الیاف هلندی.

کیفیت استاندارد در کنار قیمت مناسب

اینکه چمن مصنوعی مدل آنا با الیاف ایرانی تولید می‌شود یک افتخار است اما باید در نظر داشت که پاسخگویی به سلیقه ایرانی و تولید محصول باکیفیت نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی است. به همین روی ما به تولیدکنندگان چمن مصنوعی ایرانی توصیه می‌کنیم که از تولید محصولات کم دوام جلوگیری کنند تا همواره اطمینان مشتریان این محصول حفظ شود.

 

یک نکته و نتیجه گیری:

به مشتریان چمن مصنوعی ایرانی این که اگر محصول با کیفیت خرید کنند مطمئنا از عمر طولانی و زیبایی بلند مدت آن بهره مند خواهند شد به همین منظور ما چمنزاری‌ها آماده گفنگو بی‌طرفانه با شما هستیم.

هدف این مطلب آشنایی بیشتر مخاطبان چمن مصنوعی با برخی کالاهای ایرانی و شرکت‌های تولید کننده آنها بود. از طرف شرکت چمنزار امیدواریم با مقایسه برخی کالاها و معرفی آنها بتوانیم بیش از پیش نیاز مصرف کنندگان داخلی کشور را با کالایی ایرانی پاسخ دهیم.

 

نویسنده: ندا گرجی

نظرات کاربران

۱ دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.