کاربردهای ورزشی چمن مصنوعی بدون مادّه پرکننده

چمن مصنوعی بدون مادّه پرکننده

چمن مصنوعی بدون مادّه پرکننده تحولی نو در زمینه چمن مصنوعی زمین های ورزشی

نسل جدید چمن‌های مصنوعی مورد استفاده در ورزشگاه‌ها و به ویژه در زمین‌های فوتبال، به طور خاص، فاقد مواد پرکننده همچون شن حاوی سیلیکا هستند. این نسل، همچون نسل سنّتی این نوع چمن، قابلیت‌های مختلف دارد اما مزایایی دارد که آن را از نسل قبلی خود متمایز می‌سازد. علاوه بر سرعت بالای عملکرد بازیکنان روی چمن مصنوعی بدون مادّه پرکننده یا نان-اینفیل (non-infill)، نصب آسان و سریع، نظافت راحت و نگهداری با امکانات و هزینه حدّاقلی، از دیگر مزایای این محصول به شمار می‌رود.

 

تحولی نو در عرصه تولید چمن مصنوعی

در تولید چمن مصنوعی بدون مادّه پرکننده، از جدیدترین و با کیفیت‌ترین الیاف و انقلابی‌ترین و به روزترین طرح‌ها استفاده شده است. این ویژگی‌ها در عین اینکه شما را به حداقل میزان نگهداری نیازمند می‌کند، شامل استانداردهای زمین‌های ورزشی نیز هست. نکته قابل توجه اینکه روکش آن بر روی یک تشک یا بالشتک ضد شوک یا ارتجاعی قرار می‌گیرد. البته استفاده از این بالشتک ارتجاعی و فنری، در حد پیشنهاد است و استفاده از آن اجباری نیست. درواقع لزومی ندارد زیر آن شن و مواد پرکننده بریزید و از این نظر دیگر نیاز نخواهید داشت تا مرتب زیر این بالشتک را برای عوض کردن مواد پرکننده بررسی کنید. تیغه‌های علف چمن مصنوعی نان-اینفیل (non-infill) کوتاه است و از این نظر برای زمین‌های ورزشی غیر از فوتبال نیز کارایی لازم را دارد.

همچنین می‌توانید از این محصول در زمین‌های تمرین و زمین‌های مینی فوتبال ۵ نفره نیز استفاده کنید.

چمن مصنوعی مینی فوتبال در ویلای شخصی
چمن مصنوعی مدل صحرا در مدرسه امیر کبیر

مزیت چمن مصنوعی بدون مادّه پرکننده نسبت به نسل قبل چمن مصنوعی

نکته قابل توجه دیگر این است که در تست‌های انجام شده درباره میزان فرسودگی، حالت ارتجاعی یا فنری چمن مصنوعی فاقد مادّه پرکننده، نتایج مثبتی به دست آمده و این مدل چمن مصنوعی، نمرات بالاتری را نسبت به نسل‌های قبل کسب کرده است. نگهداری چمن مصنوعی فاقد مادّه پرکننده بسیار ساده و نیازمند حداقل‌هاست. فقط کافی است که زمین بازی را اسپری کنید و گه‌گاه چمن مصنوعی را بُرس بکشید. ناگفته پیداست که چه‌قدر در هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود و دیگر لازم نیست پوشش رویی چمن مصنوعی را بردارید و مواد پرکننده را تعویض کنید. بدون داشتن مواد پرکننده، ضربات و حرکات پرفشار بازیکنان، شن و بقیه مواد را از زیر زمین به روی آن نمی‌آورد و از این نظر سطح زمین تمیزتر خواهد ماند.

چمن مصنوعی با مادّه پرکننده یا بدون مادّه پرکننده

مطابقت با ملاحظات زیست محیطی

فقدان چسب مخصوص مواد پرکننده، عامل دیگری است که از چمن مصنوعی بدون مادّه پرکننده محصولی موافق و همسو با محیط زیست می‌سازد. به علاوه اگر قرار بر تعویض چمن مصنوعی باشد، هزینه‌ها محدود و کم خواهند شد. نصب سریع و آسان چمن مصنوعی non-infill از دیگر مزایای این محصول است و شما می‌توانید زمینی در ابعاد بزرگتر را سریعتر راه اندازی کنید چراکه دیگر به شن سیلیکا و چسب نیاز ندارید. اگر زمان برایتان اهمیتی حیاتی دارد و از سوی دیگر، استاندارد و سطح کیفی در زمان بهره برداری و نیز صرفه جویی اقتصادی (چمن مصنوعی ارزان)، برایتان مهم است، پیشنهاد می‌شود این نوع چمن مصنوعی را دست کم نگیرید!

چمن مصنوعی تنیس فوتبال
چمن مصنوعی
چمن مصنوعی تنیس فوتبال

اجرای چمن مصنوعی بدون ماده پرکننده در ساختمان PEC تیم ملی فوتبال توسط رویال چمن

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *