چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

سیستم چمن مصنوعی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
سیستم چمن مصنوعی و طراحی و ساخت آن

سیستم چمن مصنوعی و طراحی و ساخت آن

ما سیستم محور هستیم. یعنی یک سیستم چمن مصنوعی مد نظر ماست و  زمین چمن مصنوعی را سیستم دقیقی در نظر می‌گیریم که لایه سطحی و لایه‌های زیرین آن باید باهم درست کار کنند تا ویژگی‌های یک زمین بازی فوق العاده را ایجاد کنند. هر مکان به شیوه خاصی نیاز دارد. علاوه بر آن هر سطح از تأمین بازی نیازهای ویژه‌ای را از سیستم توقع دارد. به همین دلیل است که ما همیشه با همکاران قدیمی کار می‌کنیم، آن‌ها بهترین موقعیت‌های محلی را تشخیص می‌دهند. به همین دلیل همیشه می‌توانیم یک سیستم متناسب تحویل دهیم که در آن خواسته‌های مشتری و شرایط محلی هر دو در نظر گرفته شده‌اند. توجه به نیاز مشتری و موقعیت محل به طور همزمان نقطه قوت ماست.

سیستم چمن مصنوعی

یک سیستم چمن مصنوعی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. ترکیب صحیح این اجزا، کارایی فوق العاده زمین را تضمین می‌کند. تفاوتی میان لایه سطحی و مواد زیربنایی وجود دارد. لایه سطحی یک سیستم چمن مصنوعی از فیبر، مواد اینفیل و لایه پشت چمن تشکیل می‌شوند. این مواد بسیاری از ویژگی‌های مورد نیاز بازی مانند مقاومت اصطکاک، چرخش توپ و مقاومت کششی کم را تأمین می‌کنند. مواد زیربنایی اساس سیستم هستند. مواد زیربنایی هم بر ویژگی‌های بازی موثرند. این مواد باعث جذب ضربه، بلند شدن توپ، حرکت تغییر دهنده و بازیابی انرژی می‌شوند.

 

متریال‌های پر کننده

  • متریال‌های پر کننده سیلیس و گرانول بخشی از سیستم چمن مصنوعی هستند که بازیکن با آن در تماس است.
  • این متریال‌ها تضمین می‌کنند که بازیکن به طور کنترل شده بتواند مانور بدهد و روی زمین بلغزد.
  • چرخش خوب توپ و لیز خوردن ویژگی‌هایی هستند که به طور گسترده به متریال‌ها مرتبطند.
  • بنابراین متریال‌ پر کننده در فراهم کردن ویژگی‌های مناسب بازی در زمین مؤثر است.
  • علاوه بر آن باید به زمین ظاهر و احساسی طبیعی بدهد.

متریال‌های پر کننده ما از شرکت‌های معتبر تهیه می‌شوند. در بازار چمن مصنوعی دو نوع متریال‌ پر کننده دیده می‌شود:

 

متریال‌های پر کننده با الیاف مونوفیلامنت

رشته‌های چمن مونوفیلامنت از یک نخ ریس بیرون می‌آید. سوراخ دستگاه نخ ریس میزان پهنی رشته‌های چمن را تعیین می‌کند. طراحی رشته‌های چمن نقش مهمی در کارکرد زمین چمن مصنوعی دارد.

 

متریال‌های پر کننده با الیاف فیبریلاتد

محصولات نوع فیبریلاتد از ورق‌های نازک ساخته می‌شوند. ورق‌ها رشته رشته می‌شود و رشته‌ها با الگوی خاصی فیبریلاتد می‌شوند. این رشته کردن ظاهر زمین را طبیعی جلوه می‌دهد.

 

لایه پشت چمن مصنوعی

لایه پشت چمن تضمین می‌کند که فیبر در جای خود بماند. فیبر به لایه پشتی متصل می‌شود. سه مزیت کلیدی لایه پشت چمن عبارتند از:

  1. ایجاد استحکام برای سیستم چمن مصنوعی
  2. ثبات ابعاد (مانع از انبساط و انقباض چمن مصنوعی بر اثر تغییرات جوی می‌شود.)
  3. اتصال محکم (تضمین اتصال)

میان لایه پشتی اول و دوم تفاوت وجود دارد. لایه پشتی اولیه به عنوان سطح اتصال هم شناخته می‌شود. فیبرها برای ایجاد سطح رویی چمن مصنوعی در این لایه قرار می‌گیرند. لایه پشتی اول از پلی پروپیلن و مواد قدیمی باثبات ساخته شده است. در مرحله بعد لایه پشتی دوم فیبرها را نگه می‌دارد. این لایه اتصال فیبرها را تضمین می‌کند. از میان لایه پشتی لاتکس و لایه استحکامی پلی استر یا فایبرگلاس یکی را انتخاب کرد. پلی استر و فایبرگلاس در سیستم غیر اینفیل به کار می‌روند، زیرا این سیستم‌ها نسبت به تغییرات دما و هوا حساس‌تر هستند. سیستم‌های اینفیل به اندازه کافی سنگین هستند و محکم در جای خود باقی می‌مانند. لایه پشتی لاتکسی نیز به تنهایی کافی است. ترکیب درست لایه پشتی اول و دوم استحکام نهایی لایه رویی چمن مصنوعی را تعیین می‌کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
*