چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

انواع چمن فوتبال و زمین فوتبال

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
انواع چمن فوتبال

 زمین فوتبال از نقطه نظر جنس چمن

به جرات می‌توان فوتبال را پر طرفدارترین ورزش دنیا دانست. از جام جهانی فوتبال گرفته تا مسابقات قاره‌های مختلف، همگی با خود شور و هیجان خاصی برای اکثر مردم دنیا به ارمغان می‌آورند. این ورزش همچنین پیشتاز است و در سطح جهان به پیشروی خود ادامه می‌دهد و افراد مختلف از هر گروه سنّی‌ای که باشند به این ورزش علاقه دارند. به همین دلیل هم است که می‌بینیم در سطح شهرها تعداد زمین‌های فوتبال در اندازه های مختلف، اعم از زمین چمن، فوتبال سالنی و غیره رو به افزایش است.

فوتبال را می‌توان از نقطه نظرات مختلف به انواع گوناگونی تقسیم کرد. می‌توان این ورزش محبوب را از نظر تعداد بازیکنان، نوع زمینی که در آن بازی انجام می‌شود (چمن، سالنی، ساحلی) و حتی از نقطه نظر انواع چمن فوتبال هم تقسیم کرد.

در اینجا می‌خواهیم نگاهی گذرا به زمین فوتبال از نقطه نظر نوع چمن یا همان انواع چمن فوتبال بیندازیم.

چمن طبیعی، سنّتی ترین شکل زمین فوتبال

سنّتی‌ترین شکل زمین فوتبال همانی است که از چمن طبیعی ساخته شده است. این اوّلین فناوری به کار رفته در کف زمین‌های فوتبال به شکل سنّتی از نقطه نظر چمن سبز بوده است. تا اوایل دهه ۷۰ میلادی این چمن مورد استقبال بود و در زمین های فوتبال به کار می‌رفت. وقتی صحبت از بازی‌های حرفه‌ای می شود، چمن طبیعی یا واقعی گزینه بهتری است. چمن طبیعی میزان صدمات را کمتر می‌کند و بیشتر زمین‌های فوتبال مسابقات جام جهانی از چمن طبیعی ساخته شده‌اند.

چمن مصنوعی، اولویت فعلی وزرشگاه‌های فوتبال

از دیگر انواع چمن فوتبال، چمن مصنوعی است که از رزین‌های مصنوعی همراه با چمن پلاستیکی و مصنوعی ساخته شده است. مسائل و مشکلات مختلفی در رابطه با این نوع چمن مطرح است. در گذشته شکایت های زیادی از مواد سرطان زای به کار رفته در این چمن می‌شد اما در حال حاضر استانداردهایی برای چمن مصنوعی تعریف و به بازار عرضه شده که سلامت و امنیت این محصول را تضمین می‌کند. نکته دیگر اینکه آسیب‌های ورزشی ممکن است در این نوع چمن بیشتر از چمن طبیعی باشد. با این وجود چمن مصنوعی نزد برخی افراد اولویت دارد.

چمن هیبریدی ترکیبی از چمن طبیعی و مصنوعی

زمین های ورزشی می‌توانند ترکیبی از هر دوی چمن‌های طبیعی و مصنوعی باشند. اگرچه این نوع چمن می‌تواند بهتر از چمن مصنوعی باشد، ولی مسائل خاص خود را دارد. زمین های فوتبال ساخته شده از چمن ترکیبی هیبرید سخت تر از زمین‌های طبیعی هستند و احتمال صدمه ورزشکاران در این نوع نیز وجود دارد.

به هر حال، انواع چمن فوتبال موضوعی است که استادیوم های مختلف فوتبال و دست اندرکاران و متخصصان این حوزه همواره مورد توجه قرار داده و بسته به نیاز خود از آنها بهره می برند.

 

مترجم: بهنام رشیدی

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.