چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ۵۷۷۳۲-٠٢١

ایده‌هایی برای ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش های متفاوت

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش

تنوع را به کف خانه هم ببرید

لید: ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش های متفاوت چالش بر انگیز است. اما خارج از چالش‌های نصب آن و باید و نباید هایی که در نظر گرفته می‌شود ما در اینجا از موارد کاربردی و ترکیبات متفاوتی صحبت می‌کنیم که می‌تواند برای شما مفید باشد.

گاهی پیش می‌آید که ما به غیر از چمن مصنوعی به کفپوش دیگری نیز علاقه داریم. یا حتی مشتاق هستیم که کفپوش قبلی خود را حفظ کنیم اما دوست داریم با تغییراتی کوچک تنوعی در حیاط یا محیط اطراف خود ایجاد کنیم. یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای این دسته از افراد، ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش است.

آیا امکان ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش های دیگر وجود دارد؟

اما در ابتدا این سوال ایجاد می شود که آیا ما می توانیم ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش متفاوت را بدون دردسر برای خودمان فراهم کنیم؟ برای پاسخ به این سوال دو حالت وجود دارد. اول آنکه ما از ابتدا بخواهیم محیط خود را به شکل ترکیبی تزیین کنیم و حالت دوم آنکه بخواهیم کفپوش یکدست فعلی را ترکیبی کنیم. یعنی بعد از مدتی بخواهیم آن را با چمن مصنوعی ترکیب و متنوع کنیم.

پاسخ سوال برای هر دو حالت مثبت است. چه در حالت اول و چه در حالت دوم شما می‌توانید کف محیط خود را با ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش تغییر دهید. اما نکته قابل تامل در اینجا این است که موارد بسیاری را باید در موقع نصب در نظر داشته باشید تا هزینه بیهوده‌ای را متحمل نشوید. بحث درباره نصب به خصوص اگر می‌خواهید از ابتدا محیط اطراف را ترکیبی بچینید بسیار مفصل است و در موقعیت دیگری به آن می‌پردازیم. تنها نکته مهم اینکه نصب در حالت دوم و وقتی که شما می‌خواهید چمن را روی محصول دیگر خود و در همجواری آن به کار ببرید به مطلب مربوط به نصب چمن بر روی آسفالت و محصولات دیگر باز می‌گردد. با این مقدمه در مطلب پیش رو سعی می‌کنیم به چند نکته زیبایی شناسانه و مفید برای بهتر و زیباتر کردن محیط به شما پیشنهاد دهیم.

تنوع رنگ و عمق با ترکیب محصولات

ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش‌های متفاوت می‌تواند تنوع بسیار زیادی داشته باشد. به علاوه شما می‌توانید هم نگاهی کاربردی به آن داشته باشید و هم نگاهی زیبایی شناسانه. چمن مصنوعی را می‌توانید در کنار کفپوش‌های دیگر همچون سنگ، آجر، سرامیک، کاشی و حتی چوب بر روی زمین یا دیوارهای خود نصب کنید. چون برای نظافت چمن مصنوعی صرفا مجبور نیسیتید از آب استفاده کنید. از سوی دگیر این محصولات همیشه سبز نیاز به آبیاری ندارند پس نیازی نیست نگران ترکیب آن با کفپوش هایی همچون پارکت یا لمینیت باشید.

تنوع گسترده در الگوهای چیدمان

ترکیب آجر، سنگ و کاشی نیز بسیار زیبنده است و رنگ و عمق بیشتری برای محیط شما ایجاد می‌کند. مخصوصا اگر در محیطی هستید که در بسیاری از فصول سال سبزی کمتری بر روی درختان و اطراف خود می‌بینید. برای این چیدمان مجبور نیستید حتما از الگوی خاصی پیروی کنید. شما می‌توانید مدل زمین شطرنج فضای خود را به صورت ترکیبی بیارایید و به طور هم اندازه از هر دو کفپوش استفاده کنید یا می‌توانید به شکل نامنظم و اشکال انتزاعی چمن را در میان کفپوش‌های دیگر به کارببرید.

استفاده کاربردی ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش های متفاوت

در برخی از مکان‌ها حتی می‌توانید از ترکیب چمن مصنوعی و کفپوشی متفاوت سود ببرید و  یک انتخاب مفید داشته باشید. برای مثال برای جلوی گاراژ یا پارکینگ یا هر مکان دیگری که عبور وسایل سنگین می‌تواند سبب فشار زیاد و شکستن آجر یا سنگ شود، استفاده ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش‌های دیگر  انتخابی هوشمندانه است. این ترکیب هم زیبایی متفاوتی به محیط هدیه می‌کند و هم از فشار صد در صدی وسایل سنگین بر روی کفپوش قبلی می‌کاهد.

چالش با کفش و ریشه

ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش های متفاوت برای مکان‌هایی که کفپوشی از سنگ، آجر، کاشی و سرامیک دارند و ممکن است در اثر نفوذ ریشه گیاهان یا نفوذ آب و یخ زدگی و در کل در اثر منبسط و منقبض شدن شکسته شوند، جزو بهترین گزینه ها به حساب می‌آید. در این مکان‌ها وجود لایه‌های باریک چمن مصنوعی میان سنگ‌ها یا سرامیک می‌تواند از فشار بسیار زیاد به محصولات و شکسته شدن آنها جلوگیری کند. همچنین استفاده ترکیبی از کفپوش‌ها برای مکان‌هایی که باید تمیز و به دور از آلودگی بمانند نیز می تواند مفید باشد. برای فضاهایی همچون ورودی خانه یا فروشگاه و در میان باغچه می‌توانید از سنگ، سرامیک یا چوب به عنوان محل گذر استفاده کنید.

حرف آخر اینکه ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش‌های متفاوت به سلیقه شما بستگی دارد. اما حتما نکات قابل ملاحظه را در مورد نصب آنها در نظر بگیرید تا بیشترین استفاده را از انتخاب خود ببرید. پیشنهاد می‌کنیم با ما و مشاوران ما صحبت کنید و مطالب مرتبط به نصب چمن مصنوعی را نیز از نظر بگذرانید.

 

نویسنده: ندا گرجی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

WhatsApp chat