چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی
تلفن تماس : ٥٧٧٣٢-٠٢١

چمن مصنوعی تنیس چه ویژگی باید داشته باشد؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
چمن مصنوعی تنیس

چمن مصنوعی تنیس

چمن مصنوعی تنیس در ۳ گونه اصلی طبقه بندی می‌شود:
۱ – چمن های با الیاف فیبریلِیت صاف
۲- چمن های با الیاف فیبریلِیت مجعّد و پیچیده
۳- چمن های با الیاف مونوی مجعّد و متراکم

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی تنیس با الیاف فیبریلِیت صاف

دارای تراکم بالایی می‌باشد و همین تراکم بالا از کوبیده شدن و جهت گرفتن الیاف جلوگیری می‌کند. این مساله در ورزش تنیس بسیار حائز اهمیت و حیاتی است، زیرا هر گونه تغییر جهت در مسیر حرکت توپ، باعث تاثیر گذاشتن در رَوَند بازی و کاهش کیفیت فنّی مسابقه می‌گردد. چمن تنیس در انواع متنوعی با ارتفاع فیلامِنت ۸ تا ۲۰ میلیمتر تولید و عرضه میگردد. انواع با ارتفاع بیشتر فیلامنت ها، میزان نرمی و جذب ضربه بیشتری دارند و واکنش ملایم تری به برخورد توپ تنیس از خود نشان داده و در نتیجه توپ با سرعت کمتری پرِش میکند. اما انواع کوتاه تر احساسِ سختی و استحکام بیشتری در لمس از خود نشان داده ضربه پذیری کمتری داشته و پَرِش توپ بر روی آن با شدت بیشتری میباشد.

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی تنیس با الیاف فیبریلِیت مجعّد و پیچیده

از فیلامنت های فِردار، پیچیده و به هم تنیده تشکیل شده و بافت و ساختار بسیار متراکمی دارد. مهمترین ویژگی فیلامنت مجعّد این است که هیچ گونه سمت و سو و جهتگیری (خواب) مشخصی نداشته و در نتیجه با گذشت زمان و استفاده از چمن، هیچ نیازی به شانه زنی و اصلاح شکل ظاهری ندارد. همچنین این گونه چمن ها کمترین انحراف را در مسیر حرکت و جهِش توپ ایجاد میکنند و گزینه ای ایده آل برای ورزش هایی چون گلف، هاکی، کریکِت و تنیس هستند.

چمن مصنوعی تنیس با الیاف مونوی مجعّد و متراکم

این نوع موارد استفاده کمتری داشته و در موارد خاصی که اولویت اصلی، شباهت ظاهری به چمن طبیعی میباشد به کار می‌رود. به منظور افزایش سختی و استحکام زمین، افزایش عملکرد بازیکنان و پرشِ بیشتر توپ، توصیه میشود میزان مشخصی از ماسه سیلیس در سطح چمن مصنوعی پخش شود. مقدار ماسه سیلیس مصرفی،مستقیماً با ارتفاع ،تراکم فیلامنت های چمن و همچنین شرایط دلخواه کاربَران زمین تنیس در ارتباط است.

گزینه پیشنهادی گروه چمنزار برای چمن مصنوعی تنیس

۱ – چمن مصنوعی سپیدار محصول آسیا چمن از گونه تراکم ۲۰۰ به همراه ۱۲ کیلوگرم شن سیلیس در هر مترمربع. این مدل، استقامت و طول عمر بسیار بالایی دارد و شن سیلیس باعث ایستایی، پایداری و ثابت نگه داشتن حالت فیلامنت ها میگردد. همچنین همان گونه که پیشتر اشاره شد سطح زمین را سخت نموده و جهش توپ افزایش میابد.

۲ – چمن تنیس با ارتفاع ۱۴ میل ایده آل ترین گزینه برای زمین های حرفه ای چمن مصنوعی تنیس می‌باشد. این چمن نیازی به ماسه سیلیس نداشته و بافتی بسیار متراکم و زیبا دارد.

۳ – چمن مصنوعی مگنولیا محصول آسیا چمن، چمنی تخصصی برای ورزش گلف که کاربری تنیس نیز داشته و از اسحکام بسیار مناسبی برخوردار است.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.