چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

چطور کیفیت چمن مصنوعی خود را بسنجیم؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
چمن مصنوعی باغ تالار سورینو

بررسی عوامل تعیین سطح کیفی چمن مصنوعی

مرغوبیت و کیفیت چمن مصنوعی به موارد بسیاری بستگی دارد. طبیعتا شرکت‌ها و برندهای نام‌آور، اجناس خوبی تولید می‌کنند اما حتی در این شرایط هم میان محصولات شرکت‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد. صرف نظر از اینکه در کجا و تحت چه شرایط و آب و هوایی مایل به استفاده از محصولات چمن مصنوعی هستید دانستن نکاتی کلی در مورد کیفیت چمن مصنوعی، در هر شرایط محیطی و آب و هوایی، به شما در انتخاب بهترین چمن مصنوعی کمک خواهد کرد. به‌ طورکلی باید توجه داشته باشید که سه عامل ضخامت، لایه زیرین و غشا در تعیین سطح کیفی چمن مصنوعی موثرند. آنچه می‌خوانید، توضیحاتی در همین مورد است.

 

زیبایی و مقاومت، دو فاکتور مهم در کیفیت چمن مصنوعی

بیشتر مشتریان چمن مصنوعی ترجیح می‌دهند که این محصول از نظر ظاهری، شباهت حداکثری به چمن طبیعی داشته باشد. بنابراین شرکت‌ها می‌دانند که ظاهر چمن مصنوعی، فاکتور پراهمیتی است و مشتریان بسیاری بر این اساس، محصول خود را انتخاب می‌کنند. در این میان نیز آنچه ظاهر چمن مصنوعی را شکل می‌دهد سه خصوصیت رنگ، ضخامت الیاف و بلندی آنهاست.  هر سه این موارد نقش تعیین کننده‌ای در زیبایی و طبیعی جلوه دادن چمن دارند.

حتما درباره‌ی  حفظ زیبایی چمن مصنوعی بخوانید. 

 

بالا بودن کیفیت چمن مصنوعی، در گرو میزان دوام آن است

برای مشتریان، علاوه بر ظاهر چمن مصنوعی، دوام آن نیز اهمیت فوق العاده‌ای دارد. کیفیت چمن مصنوعی به مدت زمانی‌که چمن، زیبا و سرحال باقی می‌ماند بستگی دارد. طول مدتی که چمن، همچنان همان ظاهر روز اول خود را حفظ کند، موضوعی است که در درجه نخست به شکل و ضخامت الیاف آن بستگی دارد. فیبر و الیاف صاف در ابتدا نرم و زیبا هستند ولی مقاومت کمتری دارند و زودتر و بیشتر حالت خوابیده پیدا می‌کنند. چنین منظره‌ای مانند چمن طبیعی زمین هاکی یا گلف می‌شود. برخی شرکت‌ها با تکنولوژی خاص، چمن هایی به شکل حرف «وی» انگلیسی یا هفت فارسی درست می کنند که ظاهر آنها طبیعی‌تر شده و مقاوم‌تر خواهد بود.

کیفیت چمن مصنوعی

رابطه کیفیت چمن مصنوعی با ضخامت آن

ضخامت چمن مصنوعی با دیتکس بیان می‌شود. دیتکس، نسبت وزن فیبر به واحد مشخصی از طول است. به طور کلی هرچه الیاف یا فیبر چمن ضخیم‌تر باشد، قدرت و کیفیت چمن مصنوعی بیشتر می‌شود. چمن‌هایی که به شکل وی انگلیسی یا هفت فارسی هستند نیز چمن‌های مقاوم و باکیفیتی هستند. در واقع این‌ها هم‌شکل همان چمن‌های طبیعی در محیط زیستند.

 

سطح زیرین چمن و کیفیت چمن مصنوعی

این همان قسمتی است که الیاف شبیه چمن به آن دوخته می‌شوند. توجه داشته باشید که این سطح زیرین با زیرسازیی که در هنگام نصب صورت می‌گیرد، متفاوت است. بسیاری از محصولات ارزان قیمت تنها یک لایه زیرین دارند که الیاف به آن دوخته شده‌اند. شاید این محصول، ظاهری زیبا داشته باشد اما استحکام کمی دارد. در نتیجه در طولانی مدت، دوام چمن کمتر شده و ممکن است ظاهر آن سایش پیدا کند. بهتر است از محصولی استفاده کنید که دو لایه زیرین دارد چراکه این امر سبب بالا رفتن کیفیت چمن مصنوعی می‌شود.

 

بخش غشایی چمن مصنوعی

لایه پوششی و غشا، عامل مهمی در تعیین کیفیت چمن مصنوعی است. این لایه در واقع لایه محافظ محصول. این لایه تضمینی برای چسبیدن محکم الیاف و فیبرها به لایه زیرین است و میزان دوام چمن مصنوعی را مشخص می‌کند.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
*