چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

بررسی روش‌های تمیز کردن چمن مصنوعی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
تمیز کردن چمن مصنوعی 

 راز ماندگاری چمن مصنوعی در تمیز نگه داشتن همیشگی آن

تمیز کردن چمن مصنوعی

مزایای چمن مصنوعی بر کسی پوشیده نیست. شما یک بار چمن مصنوعی را نصب می‌کنید اما چمن مصنوعی بارها و بارها و برای مدت‌ها، شادابی و طراوت را به شما هدیه می‌دهد. این نوع چمن، تغییر رنگ نمی‌دهد و در طول سال، سبزی و نشاط را برایتان به نمایش می‌گذارد. نه به گرفتن علف‌های هرز نیاز دارید و نه لازم است که چمن خود را کوتاه کنید چرا که چمن مصنوعی مثل چمن طبیعی رشد نمی‌کند؛ حتی نیاز ندارید به آن کود بدهید یا آن را آبیاری کنید. پس می‌بینید که چقدر در هزینه نگهداری و زمان صرفه جویی می‌کنید؛ نصب چمن مصنوعی راحت است ولی با این وجود یک نکته کلیدی را نباید از نظر دور داشت:

برای رهایی از لکّه‌هایی که ناخواسته روی چمن مصنوعی بر جای می‌ماند و موادی که روی آن ریخته می‌شود و یا برای تمیز کردن ادرار حیوان خانگی، همیشه لازم است راه های تمیز کردن چمن مصنوعی را بیاموزید. تمیز کردن چمن مصنوعی را می توان از سه منظر مورد بررسی قرار داد: تمیز کردن چمن مصنوعی به طور مرتّب و معمول، پاک کردن کثیفی‌ها و لکّه‌ها و دست آخر پاک کردن چمن مصنوعی از یخ و برف.

 

تمیز کردن چمن مصنوعی به طور مرتّب و معمول

برای تمیز کردن متداول چمن مصنوعی مثل هر چیز دیگر می‌توان این مراحل را دنبال کرد: با استفاده از جارو یا چنگک، چمن مصنوعی خود را بُرس بکشید. چمن مصنوعی را از هر برگ و خرده آشغال پاک کنید. هر علفی که در سطح چمن مصنوعی می‌بینید را جدا کنید. بافت چمن مصنوعی را با شن سیلیکا پر کنید.

 

پاک کردن کثیفی‌ها و لکّه‌ها

چمن مصنوعی کاور موبایل

برای تمیز کردن چمن مصنوعی که به خاطر وجود لکّه ها کثیف شده، به این موارد توجّه کنید: استفاده از حوله کاغذی برای پاک کردن لکّه‌ها، استفاده از ترکیب پاک کننده و آب، استفاده از بُرس یا حتی مسواک برای از بین بردن لکّه های باقی مانده. برای این کار به سطل، حوله کاغذی، اسفنج یا پارچه نرم نیاز دارید و باید از ترکیب پاک کننده و آب استفاده کنید. فراموش نکنید که بهترین روش، گذاشتن و برداشتن حوله کاغذی نم دار، روی لکّه‌هاست. این روش، کارایی بهتری نسبت به مالیدن محکم حوله روی چمن مصنوعی است.

پیشنهاد می‌کنیم حتما درباره‌ی مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز بخوانید.

برای از میان برداشتن لکّه‌های قهوه یا بستنی بهترین راه این است که یک قاشق چای خوری مایع پاک کننده را در یک پیمانه آب بریزید و با اسفنج یا پارچه‌ای نم دار روی سطح لکّه دار بکشید. پس از آن شیلنگ آب را روی چمن گرفته و آن قدر آب پاشی کنید که مایع پاک کننده شسته شود. برای از میان برداشتن لکّه‌های ناشی از ادرار و فضولات حیوانات خانگی از آب ولرم استفاده کنید و همان ترکیب پاک کننده و آب را با همان نسبتی که در بالا به آن اشاره شد استفاده کنید. و بلافاصله روی ناحیه مورد نظر را آبکشی کنید و مایع پاک کننده را بشویید.

 

پاک کردن چمن مصنوعی از یخ و برف

چمن مصنوعی کاور موبایل

اوّلین کار برای برف روبی سطح چمن مصنوعی، استفاده از جارو است؛ این کار را با استفاده از پاروی پلاستیکی انجام دهید. بگذارید تا یخ به طور طبیعی آب شود. پس ابزار لازم برای این کار جارو و پاروی پلاستیکی است.به طور طبیعی، منافذ مخصوصی در چمن مصنوعی تعبیه شده که رطوبت و آب را از سطح چمن مصنوعی خارج می کند، اما شاید خواسته باشید برف و یخ روی سطح چمن مصنوعی را زودتر از زمان آب شدن آن از روی چمن پاک کنید. برای این کار می توانید با استفاده از بُرس، برف را به گوشه‌ای ببرید و بعد با پاروی پلاستیکی آن را جمع آوری کنید. می‌توانید چند اینچ برف روی چمن مصنوعی را با پاروی پلاستیکی جمع کنید. دقت کنید که از پاروی فلزی استفاده نکنید چرا که به چمن مصنوعی آسیب می‌رساند.

نباید از نمک برای آب کردن برف استفاده کرد چرا که به چمن مصنوعی آسیب می‌رساند.

در عوض صبر کنید تا یخ به طور طبیعی آب شود. چمن مصنوعی برای آن ساخته شده که بتوان به راحتی با آن زندگی کرد؛ پس لکّه دار و کثیف شدن آن امری است اجتناب ناپذیر. همین روش های ساده که در بالا به آنها اشاره شد برای تمیز کردن چمن مصنوعی کارآمد هستند. به هر حال برای آنکه چمن مصنوعی، سالیان سال پابرجا باشد، باید مرتّب تمیز شود.

 

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
*