بازسازی چمن مصنوعی کوبیده شده

چمن مصنوعی کوبیده شده

چمن مصنوعی، نو مثل روز اول! 

دوام و استقامت چمن مصنوعی یکی از اصلی‌ترین گزینه‌هایی است که افراد را ترغیب به استفاده از آن می‌کند. هرچند باید گفت که چمن مصنوعی درست مانند هر محصول دیگری به مراقبت و نگهداری نیاز دارد. اگر از مشتریان قدیمی چمن مصنوعی هستید، ممکن است با مشکلاتی شبیه به مشکلات مربوط به چمن طبیعی روبرو شده باشید. مثلا، گاهی چمن مصنوعی پس از سال‌ها استفاده و تردد زیاد و یا عدم نگهداری و مراقبت صحیح، یا جنس نامرغوب الیاف چمن، ممکن است شکل و ظاهر اولیه خود را از دست بدهد و به اصطلاح، شما بمانید و یک چمن مصنوعی کوبیده شده و بدشکل و قیافه! هرچند در طراحی چمن‌های مصنوعی نسل جدید، ارتفاع تارهای چمن به گونه ای در نظر گرفته شده که این مشکل بسیار کاهش یابد.

در اینجا قصد داریم به کسانی کمک کنیم که به هر دلیلی با این مسئله رو به رو شده‌اند، تا بدانند چگونه می‌توان ظاهر چمن مصنوعی کوبیده شده خود را دوباره بازیابی کنند. راهکارهایی ساده وجود دارد تا ظاهر چمن مصنوعی کوبیده شده به حالت اولیه بازگردد که در ادامه با آنها آشنا می‌شوید.

تاثیر چمن مصنوعی کوبیده شده، در بافت زیرین

اگر از بابت اینکه کوبیده شدن سطح چمن می‌تواند به بافت اصلی و لایه زیرین آن آسیب برساند، نگران هستید، باید گفت خیالتان از این بابت راحت باشد، چنین اتفاقی معمولا رخ نمی‌دهد. در عوض باید توجه داشته باشید که مسئله مهم‌تر، زیبایی چمن مصنوعی است؛ همان موضوعی که نمی‌توان آن را نادیده گرفت و باید به آن توجه کرد. قطعا یکی از دلایل اصلی استفاده از چمن مصنوعی، طبیعی بودن ظاهر آن است که با کوبیده شدن سطح چمن، این ویژگی مهم از بین می‌رود. چمنی که سطح آن کوبیده شده طبیعی به نظر نمی‌رسد و بیشتر، شما را به یاد یک موکت سبز می اندازد تا چمن! وقتی چمن مصنوعی کوبیده می‌شود، هرچند که به لایه های زیرین آسیب نمی‌رساند، اما می‌تواند بر شدت ساییدگی و پارگی بیفزاید.

نگهداری از چمن مصنوعی

چگونه چمن مصنوعی کوبیده شده را ترمیم کنیم

بازیابی ظاهر کوبیده شده چمن به شکل اولیه، تقریبا آسان است و به زحمت زیادی نیاز ندارد. این روند به سه مرحله تقسیم می‌شود. بسته به اینکه میزان قدمت چمن مصنوعی چه قدر است و به چه میزان سطح آن کوبیده شده است، برای ترمیم آن به یکی از این روش‌ها یا اجرای هر سه مورد نیاز پیدا می‌کنید. با هم روش‌های ترمیم چمن مصنوعی کوبیده شده را مرور می‌کنیم:

فرچه زنی چمن مصنوعی کوبیده شده

فرچه زنی چمن مصنوعی، باعث می‌شود تا تارها و الیافی که به حالت خوابیده و کوبیده هستند، به حالت عمودی برگردند و صاف بایستند. البته باید این کار به نحوه صحیح انجام گیرد. برای این منظور تارهای چمن مصنوعی را باید برخلاف جهت خواب آن فرچه بزنید. در انجام این کار باید دقت کافی داشته باشید تا تارها به علت استفاده زیاد از چمن مصنوعی و پایین بودن استقامت آن آسیب نبینند. پس حتما دقت و حوصله به خرج دهید.

چمن مصنوعی کوبیده شده

نجات چمن مصنوعی از فشار اجسام سنگین

چنانچه چمن مصنوعی، زیر بار اجسام سنگین مانند مبلمان، کمد و وسایل بازی قرار گرفته باشد، این مسئله، می‌تواند بعد از مدتی باعث کوبیده شدن سطح آن شود. این یکی از عوامل مخربی است که در مورد چمن مصنوعی نادیده گرفته می‌شود. بهتر است هر جسم بزرگی مثل مبلمان را، از روی سطح چمن بردارید. وجود این اجسام سنگین می‌تواند به الیاف چمن مصنوعی آسیب بزند و باعث صاف شدن تارهای چمن شود.

نکته مهم دیگر که حتما باید به آن دقت کنید این است که این اجسام سنگین را در هنگام جابجایی روی سطح چمن مصنوعی نکشید، مخصوصا اگر لبه یا بافت تیز و خشنی دارند، زیرا این کار باعث می‌شود سطح کار یا لایه زیرین آن آسیب ببیند و پاره شود.

چمن مصنوعی کوبیده شده

پر کردن کف چمن مصنوعی کوبیده شده با شن یا ماسه

گاهی کوبیده شدن چمن مصنوعی، ناشی از حجم زیاد رفت و آمد بر روی سطح آن است. مثلا در زمین‌های بازی یا ورزشی، این مورد زیاد دیده می‌شود. اگر چمن مصنوعی در معرض تردد بالا قرار دارد، بهتر است لا به لای آن را با موادی همچون شن یا ماسه پر کنید. معمولا چمن مصنوعی زمین‌های تنیس و زمین های تفریحی با ماسه پر می‌شوند. وجود ماسه‌ها، تارهای چمن را احاطه می‌کند و آن‌ها را صاف نگاه می‌دارد.

چمن مصنوعی کوبیده شده

این کار علاوه بر کمک به دوام تارها، شکل اصلی و طبیعی چمن مصنوعی را هم حفظ می‌کند. حفظ زیبایی چمن مصنوعی، کار دشواری نیست، فقط کمی به مراقبت و نگاه داری اولیه نیاز دارد و اگر به موقع و درست انجام شود برای بازگرداندن آن به حالت عادی، هزینه و وقت کمتری مورد نیاز خواهد بود.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *