دیوار سبز در محیط کاری

دیوار سبز در محیط کاری

با استفاده از دیوار سبز در محیط کاری تحولی عظیم در کسب و کار خود به وجود بیاورید!

استرس یکی از فاکتورهای جدانشدنی از محیط کاری است. در واقع به جرات می‌توان گفت تصور محیط کاری بدون استرس غیر ممکن است. به همین دلیل استفاده از روشهای کنترل استرس نقش بسیاری زیادی در افزایش کارآیی کارمندان دارد. هر شخصی که تا به حال در محیط کاری پا گذاشته است، سطوحی از استرس را درک کرده است. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند با شروع استرس سریعا محیط را ترک کنند. اما بهتر است بدانید این راه هرگز راهی ایده‌آل برای موفقیت در کار نیست.

مطالعه‌ای بر روی جامعه کاری آمریکا نشان می‌دهد که استرس بزرگترین عاملی است که سبب می‌شود بسیاری از کارمندان کار خود را ترک کنند. شما نمی‌توانید از به وجود آمدن استرس در محیط کاری جلوگیری به عمل آورید، اما می‌توانید با استفاده از راهکارهای ساده به خوبی استرس را مدیریت کنید.

دیوار سبز در محیط کاری

چرا کارمندان در محل کار دچار استرس می‌شوند؟

دلایل متنوعی وجود دارند که  سبب بروز استرس و اضطراب در میان کارمندان می‌شوند. مهم‌ترین دلایل استرس در کارمندان به شرح زیرند:

 • حقوق کم
 • فشار کاری زیاد
 • عدم توجه کارفرما به کارمندان
 • انتظارات غیرواقعی در طول کار
 • محیط نامناسب کاری

به همین دلیل کارشناسان به کارفرمایان پیشنهاد می‌دهند که اگر می‌خواهند استرس و اضطراب را از محیط کاری دور کنند و کارآیی کارمندان خود را افزایش دهند، باید به اموری که در بالا ذکر گردید، توجه داشته باشند و برای رفع این مشکلات در محیط کاری کوشش کنند.

دیوار سبز یا دیوار زنده روشی ایده‌آل برای ایجاد تحرک و نشاط در محیط کاری

همگی ما تاکنون در مورد اثرات گیاهان سبز بر کارآیی کارمندان شنیده‌ایم. از لحاظ روانشناسی رنگ سبز رنگی است که نیاز به تمرکز زیاد ندارد و خستگی ذهن را بر طرف می‌کند. همچنین مطالعات نشان داده‌اند قرار گیری در محیطی که با گیاهان سبز پوشیده شده است فشار خون بالا را پایین می‌آورد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. روش‌های متعددی برای استفاده از گیاهان در محیط کاری وجود دارد. اما یکی از بهترین روش‌ها استفاده از دیوار سبز در محیط کاری است. دیوار سبز به دیواری گفته می‌شود که گل‌های مصنوعی و یا طبیعی زیادی با استفاده از روش خاص بر روی دیوار قرار می‌گیرند و محیطی زیبا و منحصر به فرد به وجود می‌آورند.

استفاده از این دیوار در محیط‌های شلوغ اداری پیشنهاد می‌شود زیرا گیاهان قدرت بالایی در جذب آلودگی‌های صوتی دارند و همین امر به ایجاد آرامش در محیط کاری کمک می‌کند. وجود دیوار سبز در محیط کاری سبب می‌شود هر لحظه که کارمندان در طول کار ناخودآگاه به این دیوار نگاه کنند احساس خوشایندی داشته باشند و با انگیزه بیشتری به کار خود ادامه دهند.

دیوار سبز در محیط کاری

دیوار سبز در محیط کاری انسان را به سبک زندگی اصلی‌اش نزدیک می‌کند!

در قرن بیست و یکم ژن‌های انسان‌ها همان ژن‌های انسانهای اولیه هستند، اما سبک زندگی انسان‌ها به میزان زیادی تغییر کرده است. پیشرفت تکنولوژی سبب شده است که نوع زندگی انسان در خانه و خارج از خانه تغییرات زیادی کند. مطالعه‌ای در قسمت تجاری بریتانیا انجام شد و به بررسی نقش فضای سبز در محیط اداری پرداخت. نتایج این مطالعه حاکی از آن بودند که وجود گیاهان سبز اثرات مثبتی بر سلامتی فیزیکی و روانی کارمندان دارد و به حفظ آرامش آنها کمک می‌کند. به همین دلیل جای تعجب نیست که از رنگ سبز در محیط‌های درمانی استفاده می‌شود. این مطالعه نشان می‌داد که وجود فضای سبز مانند دیوار سبز در محیط کاری دارای مزایای زیر است:

 • کاهش استرس
 • ایجاد محیطی دوستانه
 • کاهش افسردگی و عصبانیت در فشار کاری
 • کاهش خستگی جسمی و روحی
 • ایجاد فضایی بازتر (این دیوار سبب می‌شود فضای اتاق وسیع‌تر به نظر برسد)
 • افزایش اعتماد به نفس

این امور به افزایش خلاقیت کارمندان کمک می‌کنند و همین امر بر بهره‌وری و افزایش سود و درآمد کارمندان اثر می‌گذارد. در واقع، این مطالعه به تمامی صاحبان کسب و کارها پیشنهاد می‌دهد که بهتر است بر ایجاد فضای سبز مانند دیوار سبز در محیط کاری سرمایه گذاری کنند تا بتوانند محیطی خارق العاده برای کارمندان خود به وجود بیاورند و  به ارتقا کسب و کار خود کمک کنند.

به چند دیوار سبز در محیط کاری نیاز داریم؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می‌توانید از دیوار سبز در محیط کاری خود استفاده کنید. پیشنهاد کارشناسان این است که بهتر از هر چهار دیوار در اتاق یک دیوار پوشیده از گیاهان باشد. همچنین به جای استفاده از پارتیشن برای جداسازی اتاق‌ها می‌توان از دیوار سبز در محیط کاری استفاده کرد.

دیوار سبز در محیط کاری

کدام گیاهان برای استفاده در دیوار سبز در محیط کاری مناسب هستند؟

راحت‌ترین پاسخ به این سوال این است که تمامی گیاهان برای استفاده در دیوار سبز در محیط کاری مناسب هستند. اما با توجه به این نکته که ممکن است نگهداری از گیاهان طبیعی برای بسیاری از افراد دشوار باشد، می‌توان به جای گیاهان طبیعی از گیاهان مصنوعی در دیوار سبز استفاده کرد. اگر از گیاهان مصنوعی در این دیوار استفاده شود، این دیوار نیاز به مراقبت خاصی ندارد و هموار محیط را در هر شرایطی سبز و زیبا نگاه می‌دارد. همچنین برای ایجاد فضایی دل‌نشین‌تر در فضای اداری می‌توانید از چمن مصنوعی برای پوشش سطوح استفاده کنید. استفاده از دیوار چمن مصنوعی در محیط اداری فضایی منحصر به فرد و خارق العاده به وجود می‌آورد که چشم هر بیننده‌ای را نوازش می‌دهد.

چمن مصنوعی و دیوار سبز در محیط اداری را از کجا تهیه کنیم؟

اگر شما صاحب کسب و کاری هستید و با خواندن این مقاله به اثرات مثبت استفاده از دیوار سبز در محیط اداری پی برده‌اید، حتما تصمیم به خرید و تهیه این دیوار در محیط کار خود کرده‌اید. برای خرید دیوار سبز همراه با چمن مصنوعی می‌توانید وارد سایت چمنزار شوید. تمامی محصولات همراه با قیمت در این سایت موجود هستند. همچنین طراحان چمنزار در خدمت شما هستند تا مشاوره‌های رایگان در مورد ایجاد فضای سبز در محیط کاری را در اختیار شما قرار دهند.

اگر به فکر تحولی عظیم در کسب و کار خود هستید، استفاده از دیوار سبز در محیط کاری یکی از بزرگترین تحولاتی است که می‌توانید ایجاد کنید!

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

پرچم گلف

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی فوتبال MN Pro

تماس بگیرید

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *