حفظ زیبایی چمن مصنوعی

حفظ زیبایی چمن مصنوعی

برای حفظ زیبایی چمن مصنوعی چه کارهایی باید انجام داد؟

چمن مصنوعی عضو تازه‌ای از فضای سبز است که ویژگی‌های منحصر به فرد آن مانند سهولت در نگهداری و تداعی حس طبیعت در محیط سبب شده‌اند که این چمن به بسیاری از فضاها راه پیدا کند و به عنوان المانی مهم در طراحی فضا در نظر گرفته شود. با توجه به این موضوع که امروزه تمامی افراد به اثرات مثبت وجود فضای سبز بر سلامت روح و روان پی برده‌اند و مطالعات متعدد و پی در پی این موضوع را مورد تایید قرار داده‌اند، طراحان داخلی در قرن بیست و یکم استفاده از چمن مصنوعی در فضاهای مختلف از جمله حیاط، روف گاردن و تراس را ایده‌ای هوشمندانه می‌پندارند. شما به راحتی با انجام برخی از کارهای ساده می‌توانید به حفظ زیبایی چمن مصنوعی کمک کنید.

گروه چمنزار این بخش را برای شما فراهم کرده است تا شما را با روشهای حفظ زیبایی چمن مصنوعی آشنا کند. در پایان این مقاله، به سادگی و لذت بخشی این امور برای ایجاد فضایی دلنشین‌تر پی خواهید برد.

 

آبیاری چمن مصنوعی

ایجاد حس طراوت در محیط یکی از ویژگی‌های برجسته چمن مصنوعی است. اگر شما از این چمن در روف گاردن، تراس و یا حیاط استفاده می‌کنید، بهتر است قبل از استفاده از این فضا آن را آبیاری کنید. اهمیت این موضوع در فصل تابستان دوچندان می‌شود. زیرا اینکار سبب می‌شود تا گرمای محبوس شده در میان الیاف چمن مصنوعی آزاد گردد. پس از آبیاری، خنکای چمن به طراوت هر چه بیشتر محیط کمک می‌کند.

همچنین شما می‌توانید مهمانی‌های خانوادگی خود را در این فضا برگزار کنید. زیرا الیاف چمن مصنوعی انعطاف پذیری بالایی دارند و پایه میز و صندلی آسیبی به آن وارد نمی‌کند. شما به راحتی می‌توانید میز و صندلی مهمانان خود را بر روی این چمن قرار دهید و با آبیاری سطحی آن، در کنار حفظ زیبایی چمن مصنوعی، شبی خاطره انگیز را برای دوستان و خانواده خود رقم بزنید.

 

شست و شوی چمن مصنوعی

شستشوی آسان چمن مصنوعی یکی از ویژگی‌هایی است که سبب شده است این محصول به گزینه اول و آخر بسیاری از افراد در دیزاین و طراحی فضا تبدیل شود. بهتر است بدانید که شامپو فرش همان کار شامپوی شستشوی چمن را انجام می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از این شامپو گرد و غبار را از روی سطح چمن پاک کنید. همچنین اینکار سبب می‌شود که الیاف چمن شفاف شوند و این امر تاثیر فوق‌العاده‌ای در حفظ زیبایی چمن مصنوعی دارد.

نیاز نیست که این کار را به صورت هفتگی و یا ماهیانه انجام دهید. گروه چمنزار به شما پیشنهاد می‌دهد که بهتر است بعد از تغییر هر فصل سطح چمن مصنوعی را با شامپو فرش بشویید، مخصوصا پس از فصول پر بارش که ممکن است باران گل و لای را به سطح چمن آورده باشد. اینکار به زدودن آلودگی‌ها از سطح چمن کمک می‌کند و سبب می‌شود الیاف چمن مصنوعی از درهم تنیدگی خارج شوند و زیبایی چشمگیری در سطح چمن مصنوعی به وجود آید.

برای انجام اینکار به روش زیر عمل کنید:

  • یک استکان شامپو فرش را در ۴ لیتر آب بریزید، سپس سطح چمن مصنوعی را خیس کنید و پس از آنکه سطح چمن به خوبی خیس شد، آن را با استفاده از جاروی پی وی سی و محلول آب و شامپو فرش بشویید.
  • به این نکته توجه داشته باشید که جاروی پی وی سی باید بر خلاف جهت الیاف کشیده شود، اینکار سبب می‌شود که الیاف فرچه بخورند و حالت ایستایی خود را بازیابند.

 

شانه زدن برگ‌های چمن مصنوعی

یکی از کارهایی که نقش مهمی در حفظ زیبایی چمن مصنوعی دارد، شانه زدن برگهای چمن مصنوعی است. برای اینکار متراژ چمن مصنوعی بسیار مهم است. اگر متراژ چمن بیش از ۳۰۰ متر است، باید سطح چمن را با استفاده از دستگاه فرچه زنی فرچه بزنید. دستگاه فرچه زنی دستگاهی مشابه به دستگاه چمن زنی است. در این دستگاه غلتک فرچه‌ای در جلوی دستگاه وجود دارد که با حرکت بر روی سطح چمن مصنوعی الیاف آن را به حالت ایستا در می‌آورد. این کار به حفظ زیبایی چمن مصنوعی و افزایش طول عمر آن کمک می‌کند.

اگر متراژ چمن مصنوعی پایین است، به طور مثال از این چمن در تراس یا روف گاردن قرار دارد، می‌توانید برگهای چمن مصنوعی را با استفاده از جارو پی وی سی شانه بزنید و زیبایی این چمن را در محیط دو چندان کنید.

 

برای حفظ زیبایی چمن مصنوعی، بگذارید بر روی سطح چمن مصنوعی برف ببارد!

اگر می‌خواهید به حفظ زیبایی چمن مصنوعی کمک کنید، اجازه دهید برف بر روی سطح چمن مصنوعی ببارد. بارش برف بر روی سطح چمن مصنوعی همیشه باعث یخ زدگی سطح چمن نمی‌شود. بارش برف بر روی چمن مصنوعی سبب می‌شود که آلودگی‌هایی که در فضای باز وجود دارند و ممکن است بر روی سطح چمن مصنوعی نیز وجود داشته باشند، به طور کامل از بین بروند. اینکار به میکروب زدایی و گندزدایی چمن مصنوعی کمک می‌کند و موضوع بسیار مهمی در حفظ سلامت افرادی است که این چمن استفاده می‌کنند. در پایان، اگر افراد تمایل داشتند تا برف را از روی سطح چمن پاک کنند، می‌توانند سطح چمن را در جهت الیاف چمن مصنوعی پارو بزنند.

 

برای حفظ زیبایی چمن مصنوعی، بگذارید آب باران بر روی سطح چمن مصنوعی ببارد!

آب باران آبی مقطر است. در نتیجه وقتی بر روی سطح چمن مصنوعی قرار می‌گیرد به شستشوی چمن مصنوعی کمک می‌کند. پس از بارش باران وقتی بر روی این چمن راه می‌روید، احساس می‌کنید که در جنگل باران زده‌ای هستید که باران تازه در آنجا باریده است و خنکای آن را بر روی صورت خود احساس می‌کنید و این یکی از قابلیتهای ویژه چمن مصنوعی است. همچنین، این کار نقش مهمی در حفظ زیبایی چمن مصنوعی دارد. بهتر است بدانید آب باران به چمن مصنوعی آسیبی وارد نمی‌کند.

 

خرید و نصب انواع چمن مصنوعی را از گروه چمنزار بخواهید!

تا بدنیجا در مورد روش‌های مناسب برای حفظ زیبایی چمن مصنوعی صحبت کردیم. اگر می‌خواهید چمن مصنوعی را خریداری کنید، می‌توانید انواع چمن مصنوعی را در سایت چمنزار مشاهده کنید.

گروه چمنزار گروهی تخصصی و حرفه‌ای در زمینه نصب انواع چمن مصنوعی در تراس، روف گاردن، باغ ویلا و زمینهای ورزشی است. شما می‌توانید به بخش نمونه کارهای سایت چمنزار مراجعه کنید و پروژه‌های اجرایی این گروه را مشاهده کنید.

در صورت تمایل به خرید چمن مصنوعی می‌توانید با تیم چمنزار در ارتباط باشید و از مشاوره‌های رایگان این مرکز در خصوص نصب و اجرای انواع چمن مصنوعی بهره ببرید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

زمین‌های گلف و مینی گلف

پرچم گلف

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *