گرما و روش خنک سازی چمن مصنوعی

خنک سازی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی را خیس کنید تا خنک شود

خنک سازی چمن مصنوعی

پیشتر درباره‌ گرمایش چمن مصنوعی صحبت کردیم، این‌بار بیشتر در این‌باره می‌گوییم.فرا رسیدن فصل گرما و نزدیک شدن روزهای داغ تابستان، این سوال را برای بسیاری از صاحبان و استفاده کنندگان چمن مصنوعی به وجود می آورد که آیا چمن مصنوعی، در اثر گرمای هوا و تابش نور آفتاب، گرم می‌شود؟ و سوال مهم‌تر اینکه آیا راهی برای کاهش دمای چمن مصنوعی و غلبه بر گرمایش چمن مصنوعی وجود دارد؟ پاسخ به هر دو سوال، مثبت است؛ باید توجه داشته باشید که اولا چمن مصنوعی، در اثر شرایط محیطی، گرم می‌شود و دوم این‌که راه حل کاملا مشخصی برای کاهش دما و خنک سازی چمن مصنوعی وجود دارد.

 

مواد تشکیل دهنده چمن مصنوعی را بشناسید

در گام نخست باید نیم نگاهی داشته باشیم به مواد تشکیل دهنده چمن مصنوعی تا از این طریق، رفتار این نوع کفپوش در برابر گرما و حرارت را راحت تر درک کنیم. تمام چمن های مصنوعی از پلی اتیلن، پلی پروپیلن یا نایلون ساخته می‌شوند. هر سه این مواد پلیمری، در اثر تابش مستقیم آفتاب، گرم خواهند شد. در واقع چمن مصنوعی گاهی یک تا دوازده درجه سانتی‌گراد بیشتر از چمن طبیعی در اثر تابش آفتاب گرم می‌شود.

چمن مصنوعی آتش می گیرد یا نسوز است؟

چمن مصنوعی که دچار گرمایش نشود، وجود ندارد

ادعای برخی نشان‌ها تجاری و تولیدکنندگان چمن مصنوعی در مورد استثنا بودن محصولات آنها، در خصوص گرمایش چمن مصنوعی را جدی نگیرید. شرکت‌هایی که مدعی‌اند از الیاف و بافت‌هایی استفاده کرده‌اند که اصطلاحا خنک است، اطلاعات صحیحی در اختیار شما نمی‌گذارند. اگر در مکانی زندگی می‌کنید که هوا به طور متوسط غالبا گرم است، قطعا گرمایش چمن مصنوعی حیاط یا فضای باز شما مساله‌ای است که باید به آن توجه کنید.

خنک سازی چمن مصنوعی
خنک سازی چمن مصنوعی

غلبه بر گرمایش چمن مصنوعی

برای غلبه بر گرمایش چمن مصنوعی برخی شرکت‌ها رنگدانه‌هایی را به الیاف و مواد این محصول اضافه می‌کنند تا گرمایش آن را تا حدودی تعدیل کنند. این راه‌حل‌ها تا حدی، مانع از جذب گرما به چمن مصنوعی می‌شود. این عمل با کمک فناوری خنک سازی تبخیری رخ می‌دهد و به کمک تبخیر، فرایند خنک سازی انجام می‌شود. جالب است بدانید که این روش، کاملا مطابق با محیط زیست است. به زبان ساده، مکانیسم عمل این فرآیند، مانند وقتی است که پوست ما خیس شده است.

در این حالت ما به دلیل تبخیر رطوبت روی پوست، اندکی سردمان می‌شود. چمن مصنوعی و موادی که چمن با آن ساخته شده است با این روش تا حدودی خنک می‌شوند. خنک کردن به کمک تبخیر آب، راه حلی برای غلبه بر گرمایش چمن مصنوعی است. طبق این روش امکان دارد دما از ده تا پانزده درجه فارنهات حدودا منفی نه ممیز چهار تا منفی هشت ممیز چهار درجه سانتی گراد کاهش پیدا کند.

 

لزوم توجه به مشخصات فنی چمن مصنوعی و شرایط اقلیمی محل نصب

در هرصورت شما باید توجه کنید که چمن مصنوعی به دلیل استفاده از مواد تشکیل‌دهنده آن در معرض گرمایش است. به این‌دلیل حتما درهنگام خرید به اطلاعات تخصصی چمن‌مصنوعی که توسط شرکت تولید یا توزیع‌کننده محصول ارائه می‌شود، توجه داشته‌باشید. همچنین، حتما به وضعیت اقلیمی و آب و هوای مکان مورد استفاده چمن خود دقت کنید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی فوتبال MN Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *