مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز

چمن مصنوعی در برابر علف هرز

علف‌های هرز، میهمان ناخوانده چمن مصنوعی

مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز؛ چنین عبارتی، بسیاری از مردم را متحیر می‌کند چراکه فکر می‌کنند با خرید چمن مصنوعی، دیگر خبری از علف‌های هرز نخواهد بود. ولی این واقعیت ندارد! درواقع، سوراخ‌های زه کش و لایه شنی چمن مصنوعی، محیط مناسبی را برای رشد علف‌های هرز فراهم می سازد و علف‌های هرز از این طریق به چمن مصنوعی رخنه می‌کنند.

شناخت روش‌های مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز

طبعا مبارزه با هر نوع آفتی، قبل از هرچیز، نیازمند شناخت دقیق نسبت به آن است. مراقبت از چمن مصنوعی مقابل علف هرز، در وهله اول مستلزم آن است که به عنوان بهره‌بردار چمن مصنوعی، انواع علف‌های هرز مزاحم را در اطراف چمن مصنوعی بشناسید و راه‌های مقابله با آن را یاد بگیرید.

کراگراس، مزاحمی با نامی عجیب!

کراگراس ابتدا در محیط‌های چمنی، رشد و به سرعت به نقاط دیگر پیشرفت می‌کند. کراگراس معمولا در محل‌های آفتابی و سایه‌دار، اواخر بهار و اوایل تابستان جوانه می‌زند و تا ارتفاع ۱۲اینچ رشد می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم از نام کراگراس نترسید، برای مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز، باید دشمنان چمن مصنوعی محبوبتان را خوب بشناسید و به جنگ آنها بروید!

پهن برگ، دشمنی که به راحتی شناسایی می شود

علف‌های هرز پهن برگ، در خاک خشک یا مرطوب و تا ارتفاع بیشتر از یک فوت رشد می‌کند. به خاطر تفاوت ظاهری پهن برگ نسبت به چمن طبیعی، تشخیص آن در مناظر طبیعی واضح است. زمانی‌که به این پهن برگ ها توجهی نشود، محکم و پرپُشت می‌شوند و به سرعت گسترش می‌یابند.

علف بلند، قد بلندتر از چمن طبیعی

علف بلند، برگ‌های نازک بلند و درخشانی دارد که تا ارتفاع ۲ فوت رشد می‌کنند. این علف‌ها مزاحم هستند، قدرت رشد زیادی دارند و بعضا تا ۲ برابر چمن طبیعی هم به رشد خود ادامه‌ می‌دهند. مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز، در واقع از یک قانون کلی تبعیت می‌کند و آن شناخت علف‌های هرز در گام نخست و نابود کردن آنها در گام بعدی است.

چمن مصنوعی در برابر علف هرز
چمن مصنوعی در برابر علف هرز

استفاده از مواد و سموم «علف هرز کش»

اما مبارزه با معضل علف های هرز، این مهمان‌های ناخوانده، چندان هم بدون راه حل نیست. خوشبختانه، استفاده فصلی یا سالانه از اسپری علف هرزکُش برای از بین‌بردن آنها و نگهداری چمن مصنوعی موثر واقع می‌شود.

از بین بردن زمینه های رشد و تکثیر علف هرز

نکته مهمی که پیش از مبارزه مستقیم با علف‌های هرز باید مورد توجه قرار بگیرد، جلوگیری از فراهم آمدن زمینه‌ها و مقدمات جوانه زدن و رویش علف های هرز است. در واقع اطمینان از نصب قابل قبول و کامل چمن مصنوعی، نکته مهم و قابل توجهی در مبارزه با این آفت محسوب می‌شود. همچنین استفاده از «هربیسید» یا هر علف کُش دیگری برای خاک، برای کُشتن علف‌هایی که از پیش وجود داشته اند همیشه گزینه خوبی به شمار می‌رفته است.

پارچه مخصوص زیر چمن مصنوعی

برای ساکنینی که در حیاط پشتی یا جلویی خود، حیوان خانگی نگاه نمی‌دارند، استفاده از پارچه علف هرز در زیر چمن مصنوعی، گزینه مناسبی است. پارچه علف هرز، یک سرکوب کننده علف هرز است که برای جلوگیری از نفوذ علف‌های هرز به چمن مصنوعی طراحی شده و یک لایه اضافه حمایتی، ایجاد می کند. این محصول برای فضای خانه هایی که در آنها حیوان نگهداری می شود مناسب نیست. زیرا فاقد سیستم مناسبی برای دفع و شستشوی ادرار حیوان است و باعث ایجاد بوی بد و ناخوشایند می شود.

پیشنهاد می‌کنیم درباره‌ی چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی در بخش مقالات چمن مصنوعی بخوانید.

مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز در مناطق مرطوب

مسئله مقابله چمن مصنوعی مقابل علف هرز، به یک عامل مهم دیگر هم بستگی دارد و آن مسئله اقلیم و شرایط آب و هوایی است. شاید برایتان جالب باشد بدانید چمن مصنوعی هم مانند چمن طبیعی، در شرایط آب و هوایی متفاوت، فرمول های نگهداری متفاوتی دارد. برای مثال، نگهداری چمن مصنوعی در آب و هوای مرطوب، شرایطی متفاوت از مناطق خشک دارد. در کشور ما، به دلیل تنوع آب و هوایی، دانستن اینکه چمن مصنوعی را چگونه می توان در بهترین شرایط و متناسب با آب و هوای همان منطقه ای که نصب در آن انجام شده، نگهداری کرد، مسئله ای مهم به شمار می رود.

برای مثال، در مناطق بسیار خشک کویری، به دلیل مستعد نبودن آب و هوا برای رشد و رویش گیاهان، معضلی به نام جوانه زدن و رشد علف های هرز، چندان معضل مهمی به شمار نمی‌رود. در حالی‌که مصون نگه داشتن چمن مصنوعی از گزند علف های هرز، یک توصیه مهم برای نگهداری چمن مصنوعی در آب و هوای مرطوب به شمار می‌رود. در مناطق شمالی و حاشیه دریای خزر و نیز برخی مناطق جنوبی که آب و هوایی شرجی و مرطوب دارند، زمینه‌ای مناسب برای همجواری علف‌های هرز با بافت های تو در تو و به هم تنیده چمن مصنوعی فراهم می‌آید.

در مجموع، برای نگهداری از چمن مصنوعی در برابر علف هرز، علاوه بر شناسایی ماهیت و مشخصات علف هرز، باید شناخت کافی از شرایط محیطی که باعث بروز چنین پدیده ای می شود نیز داشته باشید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *