چمن مصنوعی و وسواس

چمن مصنوعی و وسواس

چه چمن مصنوعی برای خانم‌های وسواسی مناسب است؟

شاید نباید برای تعریف این گروه از خانم‌ها از کلمه وسواسی استفاده کنیم، شاید خانم‌های منظّم، دقیق و … اسم‌های مناسب‌تری باشند. امّا واقعیت این است که برخی از خانم‌ها مشکل جدی و شاید حل نشدنی با چمن مصنوعی دارند و معتقدند چمن مصنوعی قابلیت شست و شو به دفعات را ندارد و اگر هم داشته باشد باتوجّه با ساختاری که دارد هیچ گاه آنطور که باید تمیز نمی‌شود.

در پاسخ به این گروه از مخاطبان باید گفت که بله اگر به دنبال تمیزی مطلق هستید تنها و تنها به دنبال پوشش‌هایی مثل سنگ و موزائیک بروید و از گزینه‌هایی مانند فرش،‌ حصیر و چمن استفاده نکنید، امّا اگر به این موضوع واقف هستید که چمن مصنوعی می‌تواند یک گزینه ایده‌آل برای افزایش طراوات، نشاط و زیبایی در فضای تراس و یا روف گاردن باشد و تنها سوال شما انتخاب چمن مصنوعی است که بتوان آن را به راحتی شست و شو و نظافت کرد، ما شما را در ادامه‌ی مطلب راهنمایی خواهیم کرد.

همچنین می‌توانید درباره‌ی چمن مصنوعی، حساسیت زا نیست بخوانید.

چمن مصنوعی مناسب برای شست و شو باید جزو دسته‌بندی‌های ذیل باشد:

۱-ارتفاع الیاف چمن نباید بیشتر از ۲۵ میلیمتر باشد

چمن‌های مصنوعی بلندتر از ۲۵ میلیمتر علاوه بر اینکه کار شست و شو را دشوار می‌کنند میزان آشغال‌گیری را افزایش داده و هنگام برس‌زنی و شست و شو دسترسی به بخش‌های زیرین الیاف با دشواری همراه می‌شود.

۲-چمنی را انتخاب کنید که دارای ساختار تک بافت باشد

چمن‌هایی که دارای فیلر (بافت دوم) هستند امکان شست و شوی کامل را به حداقل می‌رساند. بنابراین تا حد امکان از چمن‌های چندبافت استفاده نکنید.

۳- الیاف فیبریلیت (چندرشته‌ای) ممنوع:‌

الیاف فیبریلیت چند رشته‌ای همان‌طور که از نام آن پیداست از چند رشته‌ی الیاف نازک‌تر تشکیل شده است به مرور زمان و در دراز مدّت فواصل بین این رشته‌ها محلی برای جمع شدن رسوبات مختلف خواهد بود این ویژگی موجب می‌شود که شستن الیاف فیبریلیت غیر ممکن شود بنابراین تنها گزینه چمن‌های مونوفیلامنت (تک رشته‌ای) هستند که شست و شوی آنها به مراتب راحت‌تر است.

۴- تا حد امکان از چمن‌های مونوفیلامنت با مقطع ساده استفاده کنید:

شکل قطع الیاف یکی از عوامل تاثیرگذار بر میزان جرم‌گیری و جذب رسوبات ساختار الیاف چمن مصنوعی است به گونه‌ای که چمن‌های دارای ساختار V و C و W شکل به نسبت الیاف دایمند و تخت دارای گوشه‌های بیشتر و درنتیجه جرم‌گیری بیشتر خواهد بود. بنابراین هنگام انتخاب چمن مصنوعی الیاف آن را با دقت بررسی کنید و سعی کنید مدل‌های تخت و یا لوزی شکل را انتخاب کنید.

سخن پایانی:

باید توجّه داشت که عموماً از چمن مصنوعی در کاربری فضای بیرونی (outdoor) استفاده می‌شود و اگر غیر از چمن مصنوعی از هر محصول دیگری استفاده شود، احتمال جرم‌گیری و کثیف شدن محصول وجود دارد و در صورتی که با مطالب گفته شده به یک انتخاب مناسب دست پیدا کنید می‌توانید علاوه بر بهره‌مندی از زیبایی و طراوت چمن‌های مصنوعی از تمیزی همیشگی آنها نیز لذّت ببرید(تمیز کردن چمن مصنوعی). برای رسیدن به هر دو هدف فاصله‌ی زیادی باقی نمانده است.

مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *