ساختار چمن مصنوعی

سیستم چمن مصنوعی و طراحی و ساخت آن

ساختار چمن مصنوعی، طراحی و ساخت آن

چمن مصنوعی زمانی می تواند به طور دقیق عمل کند و کارآیی خود را نشان دهد که سطوح زیرین و بالایی آن با یکدیگر هماهنگ شده باشند. به همین دلیل توجه به تمامی مسائل در طراحی ساختار چمن مصنوعی اهمیت بسیار ویژه ای دارد. در واقع؛ اگر این ساختار به خوبی طراحی گردد می تواند محیط را تحت تاثیر قرار دهد و با ویژگی های منحصر به فردی که دارد تحولی در زیبا سازی فضا به وجود بیاورد. لایه سطحی چمن مصنوعی معمولا از مواد فیبری مانند ساخته می شود.

این مواد نقش بسیار مهمی در افزایش مقاومت چمن در برابر کوبش و اصطکاک دارند. گاهی در چمن مصنوعی باید از متریال های پرکننده مانند سیلیس و گرانول استفاده شود. این مواد برای جذب ضربه و بلند شدن توپ بسیار مهم هستند. شاید شما کم و بیش در مورد استفاده از متریال پرکننده در ساختار چمن مصنوعی آگاهی داشته باشید، اما گروه چمنزار این بخش را برای شما تنظیم کرده است تا شما را به طور کامل با ساختار چمن مصنوعی و مسائل مرتبط با آن آشنا کند.

نگهداری از چمن مصنوعی در اماکن پرتردد

نقش متریال های پرکننده در جذب ضربات بازیکنان

متریال‌های پرکننده بستری مناسب و امن در ساختار چمن مصنوعی برای بازیکنان ایجاد می کنند و ویژگی ضربه گیری چمن مصنوعی را به طرز قابل توجهی افزایش می دهند. اهمیت استفاده از متریال های پرکننده که از سوی سازمان های ورزشی مانند فیفا مشخص می گردد، به قدری مهم است که می تواند توانایی ورزشکاران را در طی ورزشهای سخت و طولانی مدت افزایش دهد. در واقع، نیروی کوبشی پا در سطح زمین پخش می گردد و دیگر به پای ورزشکاران بازگردانده نمی شود و همین موضوع از خستگی ورزشکاران پیشگیری می کند. شرکت چمنزار تضمین می دهد که در پروژه های ورزشی خود به میزان مناسب از متریال های پرکننده در ساختار چمن مصنوعی استفاده می کند.

نقش سیلیس و گرانول در ساختار چمن مصنوعی

سیلیس و گرانول دو متریال مهمی هستند که در ساختار چمن مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. سیلیس نقش پرکنندگی فضای خالی در میان برگ‌های چمن مصنوعی را دارد و از آسیب به آنها پیشگیری می کند و گرانول ویژگی انعطاف پذیری چمن مصنوعی را افزایش می دهد. به طور کلی، در زمین‌های ورزشی باید از  ۶ کیلوگرم سیلیس و ۲۲ کیلوگرم گرانول در هر متر مربع از زمین ورزشی استفاده گردد. از ویژگی های دیگر سیلیس و گرانول که در بین برگ‌های چمن مصنوعی اضافه می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • متریال های پرکننده سیلیس و گرانول تضمین می‌کنند که بازیکن به طور کنترل شده بتواند مانور بدهد و روی زمین بلغزد.
  • کاربرد این مواد در ساختار چمن مصنوعی چرخش خوب توپ و لیز خوردن بازیکنان را تضمین می کند.
  • این متریال ها ظاهری طبیعی به چمن مصنوعی می بخشند.

چمن مصنوعی مدل MG Pro

متریال‌های پر کننده در ساختار چمن مصنوعی با الیاف مونوفیلامنت

الیاف مونوفیلامنت از استاندارد ترین الیاف چمن مصنوعی به شمار می روند. بسیار از چمن های مصنوعی فوتبالی و ورزشی مانند مدل Mg pro با استفاده از الیاف مونوفیلامنت بافته می شوند و از جدیدترین الیاف چمن مصنوعی هستند. این الیاف دارای یک ستون فقرات مرکزی هستند و برگشت پذیری الیاف چمن مصنوعی را در هنگام کوبش افزایش می دهند. میزان متریال پرکننده در ساختار چمن مصنوعی مونوفیلامنت ۶ کیلوگرم سیلیس و ۲۲ کیلوگرم گرانول در هر مترمربع است.

ویژگی که ترکیب الیاف مونوفیلامنت همراه با سیلیس و گرانول ایجاد می کنند ایجاد سطحی کاملا سبز، زیبا و پرتوده است. پیشنهاد می دهیم که برای آشنایی با نسل جدید چمن مصنوعی به صفحه فروشگاه چمنزار مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

متریال های پرکننده در ساختار چمن مصنوعی الیاف فیبریلیت

الیاف فیبریلیت نسل اول الیاف چمن مصنوعی هستند. لایه های این چمن لوزی شکل هستند و همین امر انعطاف پذیری الیاف را افزایش می دهد. الیاف مونوفیلامنت الیاف پهن برگی هستند و خود این الیاف میزان پرکنندگی بالایی دارند. شرکت چمنزار در بین الیاف و ساختار چمن مصنوعی فیبریلیت از همان متریال پر کننده استفاده می کند، اما باید گفت که می توان از مقدار کمتری از مواد پرکننده در میان ساختار چمن مصنوعی بافته شده از الیاف فیبریلیت استفاده کرد.

امروزه، الیاف چمن مصنوعی مونوفیلامنت طرفداران بیشتری دارند زیرا این چمن ها نسل جدید چمن مصنوعی به شمار می روند و تا به امروز حدودا یک میلیون مترمربع از چمن مصنوعی مونوفیلامنت از سوی شرکت چمنزار در سراسر کشور نصب گردیده اند.

لایه زیرین در ساختار چمن مصنوعی

لایه زیرین در ساختار چمن مصنوعی از جنس لاتکس است و به حالت شبکه ای قرار گرفته است. این بافت‌های شبکه ای انعطاف پذیری چمن مصنوعی را بالا می برند. اگر صاحب یک زمین ورزشی با ابعاد کوچک هستید، باید لایه زیرین چمن مصنوعی سه لایه باشد تا بتواند نیروی کوبشی را بهتر جذب کند. در زمین‌های ورزشی کوچک نیروی کوبشی بیشتری به سطح زمین وارد می شود و سه لایه بودن صفحه زیرین چمن مصنوعی نقش بسیار مهمی در جذب این نیروها دارد.

انواع چمن مصنوعی ورزشی را از گروه چمنزار بخواهید!

تابدین‌جا به موضوع استفاده از متریال های پرکننده در میان برگ‌های چمن مصنوعی پرداختیم. گروه چمنزار گروهی تخصصی و حرفه‌ای است که در زمینه فروش و نصب چمن مصنوعی در فضاهای مختلف تزیینی و ورزشی فعالیت دارد. شما می‌توانید با مشاورین چمنزار در ارتباط باشید و از  مشاوره‌های رایگان این مرکز در خصوص انواع و قیمت چمن مصنوعی، نصب آنها و طراحی فضا بهره ببرید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *