چمن مصنوعی دست دوم را میتوان استفاده کرد؟

چمن مصنوعی دست دوم

چمن مصنوعی دست دوم را می‌توان دوباره استفاده کرد؟

در این مقاله به بررسی ویژگی های کلی چمن مصنوعی دست دوم می پردازیم. چمن هایی که طرفداران بی شماری را ‏به خود اختصاص داده است. چمن دست دوم و یا کارکرده عموماً چمن‌های فوتبالی هستند چرا که؛ در پروژه‌های فوتبالی پس از چند سال ‏نیاز به تعویض کامل چمن غیرقابل‌انکار است.‏ چمن های فوتبالی با توجه به نوع استفاده ای که از آن ها صورت می گیرد به صورت یکنواخت مستهلک نمی شوند به ‏گونه ای که همیشه جلوی دروازه‌ها و وسط زمین بیشترین فشار را متحمل می شوند؛ در نتیجه دچار پوسیدگی ‏بیشتری نیز خواهند شد. از این‌رو فروشندگان این نوع چمن‌ها، قیمت‌های مختلفی را بسته به سلامتی و ظاهر چمن‌ها درنظر می‌گیرند. نکته قابل توجه دیگر، نحوه‌ی جمع کردن چمن های مصنوعی دسته دوم است.

در صورتی که چمن به صورت کامل از مواد ‏و متریال‌های پرکننده (سیلیس و گرانول) تخلیه نشود؛ و یا در برش و کندن نوارهای اتصال دقت کافی نگردد برای استفاده ‏ی مجدد مشکلاتی پدید خواهد آمد. باید توجه داشت که چمن مصنوعی دست دوم برای فضای اول برش داده شده ‏بنابراین برای تغییر به ابعاد جدید پروژه شما، نیاز به برش و دست کاری بیشتری دارد.

قیمت چمن مصنوعی دست دوم

قیمت چمن مصنوعی دست دوم به میزان وجود ساییدگی در سطح آن بستگی دارد. همان‌طور که در ابتدای این متن توضیح داده شد، چمن‌های مصنوعی دست دوم برداشت شده از سطوح ورزشی فوتبال مستهلک شده هستند، که به طور یکنواخت آسیب ندیده‌اند. به همین دلیل فروشندگان چمن دست دوم برای تکه‌های مختلف این محصول بر اساس میزان ساییدگی و کوبیدگی آن قیمت گذاری می‌کنند. به طور معمول قیمت چمن مصنوعی دست دوم چیزی بین ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ تومان می باشد. این در صورتی است که قیمت این محصول در سال ۹۷ یک سوم این مبالغ بوده است. توجه داشته باشید که در بین چمن‌های مصنوعی دست دوم تکه‌های پوسیده هم وجود دارد که باید از بقیه قسمت‌ها جدا شود. این تکه‌ها به هیچ‌عنوان قابل‌استفاده نیستند و شما را دچار چالش‌های متعددی می‌کنند (از جمله چالش مالی و تلف شدن وقت).

چه زمانی از چمن دست دوم استفاده نکنیم؟

چمن دست‌دوم بیشتر برای مواردی به‌کار می‌رود که کارفرما می‌خواهد از ویژگی ضربه‌پذیری چمن‌های ‏مصنوعی با هزینه‌ی کم استفاده کند. پس اگر ویژگی ظاهری برای شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد، چمن‌های ‏دست دوم برای شما گزینه‌ی مناسبی نخواهد بود. همچنین چمن دست دوم به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در فضای باز و در بین آلودگی‌های محیطی حاوی مقادیری از مواد عالی مانند سرب و فتالات هستند که تولید آسم و آلرژی می‌کنند. این مواد را به سختی می‌توان با شستشو دادن پاک کرد. به همین دلایل چمن‌های مصنوعی دست دوم برای اماکن سربسته و یا محل حضور کودکان مانند مدارس و مهدهای کودکان به هیچ عنوان گزینه مناسبی نیست.

یک نکته اگر برای شما موردی پیش آمد که یک مدرسه یا مهدکودک به دلیل تغییر مکان یا تغییر شغل اقدام به فروش چمن مصنوعی اجرا شده در حیاطش را کرده، بدانید در این لحظه می‌توان یک خرید خوب انجام داد. زیرا این مدل چمن مصنوعی دست دوم به دلیل نداشتن آلودگی و قرار گرفتن در محیط سالم، مورد تایید ما نیز می‌باشد (البته پس از دیدن نمونه آن).

همچنین پیشنهاد می‌کنیم از بخش چمن مصنوعی مدارس و چمن مصنوعی مهدکودک در سایت چمنزار دیدن فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *