نگهداری از چمن مصنوعی

نگهداری از چمن مصنوعی

نگهداری از چمن مصنوعی

استفاده از چمن مصنوعی با کیفیت نیمی از داستان است. برای یک کار با دوام و مستحکم نگهداری از چمن مصنوعی هم ضروری است.

  • چمن مصنوعی به نگهداری کمی نیاز دارد اما نمی توان گفت مطلقا نیازی به نگهداری ندارد.
  • اتصالاتی که امروزه برای چمن‌های مصنوعی به کار می‌روند بسیار محکم هستند و سال‌ها دربرابر پارگی و ساییدگی مقاوم هستند.
  • چمن مصنوعی در برابر کثیفی بسیار حساس است.
  • اگر چمن کثیف رها شود، برگ ها، زباله ها و جلبک ها روی آن رشد می کنند.
  • خزه ها ممکن است باعث لیز شدن سطح چمن مصنوعی یا نشت آب از آن شوند.
  • اگر می‌خواهید زمین چمن مصنوعی شما خراب نشوند و چمن در مطلوب ترین کیفیت خود باقی بماند، «باید» از آن خوب نگهداری کنید.

نگهداری چمن مصنوعی

نگهداری تخصصی گسترده و نگهداری روزانه با هم متفاوت هستند. انجام هر دو نوع نگهداری با دقت و به طور مرتب باعث افزایش طول عمر، بهبود کارایی و دوام زمین چمن مصنوعی می‌شود.

حتما درباره‌ی حفظ زیبایی چمن مصنوعی بخوانید.

در نهایت می توان گفت نگهداری برابر است با حفظ زمین چمن مصنوعی!

تجهیزات نگهداری

تمیز کننده سطوح ATC

نگهداری از چمن مصنوعی

تمیز کننده سطوح ATC باید فقط برای تمیز کردن زمین‌های مسطح به کار رود. این دستگاه برای تمیز کردن بخش‌های کوچک پوشیده از چمن مصنوعی هم مفید است. دستگاه تمیز کننده سطوح ATC مخصوص نگهداری ساده و موثر چمن‌های مصنوعی در محیط‌های باز و سرپوشیده طراحی شده است.‌ استفاده از تمیز کننده سطوح ATC باعث می‌شود سطحی تمیز و مرتب، بدون ذرات یا دیگر مواد زائد، نرم و یکنواخت و با اتصالات محکم داشته باشیم.

تمیز کننده سطوح ATC چمن مصنوعی را تمیز می کند، هوادهی می کند و شانه می کشد

تمیز کننده سطوح ATC دو متر سطح را پوشش می‌دهد و می تواند با یک ماشین چمن زنی کوچک، یک ATV یا ماشین های مشابه کشیده شود. تمیز کننده سطوح ATC از مواد کم نگهدارنده ساخته شده است. این مواد آلومینیوم با پوشش پودری، استیل ضد زنگ و پلی کربنات هستند. از هیچ اتصال مکانیکی یا هیدرولیکی استفاده نشده است. دستگاه سه ابزار دارد که هرکدام برای انجام وظیفه جداگانه ای به طور مخصوص طراحی شده اند: تمیز کردن، هوادهی، شانه کشیدن

تمیز کننده سطوح

نگهداری از چمن مصنوعی

 

این کار ذرات ریز و زباله‌ها را از سطح زمین پاک می‌کند. تمیز کننده سطوح ATC یک کار ساده می‌کند: یک دستگاه ثابت ساخته شده از پلی کربنات بر چمن مصنوعی فشرده می‌شود و به علت نرمی و انعطاف‌پذیری سطح، بخش لاستیکی گرانول، ذرات و دانه ها را به یک غربال پرتاب می‌کند.

این غربال به یک چرخ لرزاننده مجهز است که حرکت های سریع از این سو به آن سوی غربال را ایجاد می‌کند. غربال سوراخی به اندازه تقریبا ۶ در ۱۴ میلی‌متر دارد. سطح لاستیکی گرانول‌ها و دانه‌ها را داخل غربال می‌ریزد و سپس به زمین باز می‌گرداند. بقیه مواد زائد در سوراخ غربال باقی می‌مانند. تنظیم فشار دستگاه بی‌نهایت متغیر است و می‌تواند متناسب با تعداد گرانول‌هایی که در یک چمن مصنوعی به کار رفته‌اند، تنظیم شود. کاغذ، سنگ ریزه، ته سیگار، تارهای پاره شده چمن مصنوعی، نوار، تکه‌های بستنی، آدامس و … چیزهایی هستند که دستگاه تمیز کننده سطوح ATC به داخل غربال می‌اندازد.

هوادهی

نگهداری از چمن مصنوعی

همچنین نگهداری از چمن مصنوعی شامل مرحله هوادهی هم می‌شود. دستگاه تمیز کننده سطوح ATC مجهز به ابزار خاصی است که به یک چنگک فولادی ۶۰ در ۳ میلی متری متصل است. کار آن نرم کردن گرانول های سطح لاستیکی در بالاترین سطح (۱۰- ۱۵ میلی متری) است. این کار تضمین می کند که لایه های سطحی و گرانول های لاستیکی نرم و هوادهی شده باقی بمانند. این دستگاه نیز بی نهایت قابل تنظیم است و شدت آن می‌تواند متناسب با نیاز کاهش یا افزایش یابد. همچنین اگر نیازی به آن نباشد، می‌تواند در حالت خنثی تنظیم شود تا ابزار هیچ کاری نکند. نباید در بخش‌های آسیب دیده یا اتصالات از این ابزار استفاده شود.

شانه زدن

نگهداری از چمن مصنوعی

تمیز کننده سطوح ATC به شانه های مخصوص چمن مصنوعی مجهز است. طراحی و کیفیت شانه ها تضمین کننده‌اند که تارهای کنده شده چمن مصنوعی بین درزهای آن‌ها قرار نگیرند. ابزار شانه زدن می‌تواند متناسب با نیاز به کوتاه یا بلند بودن بی نهایت تنظیم شود. شانه زدن یا فرچه زنی چمن مصنوعی می تواند مراقبت از سطح چمن را هم تضمین کند.

 مشخصات فنی

طول ۱۶۴۰ میلی متر
 عرض  ۲۱۰۰ میلی متر
 ارتفاع  ۲۹۰ میلی متر
 وزن ۷۶ کیلوگرم

 

 متخصص نگهداری

نگهداری از چمن مصنوعی به طور تخصصی گسترده دوبار در سال انجام می‌شود. پرسنل متخصص با استفاده از ابزار خاص زمین را بررسی می‌کنند. نگهداری تخصصی با بررسی درزها و خطوط نشانه آغاز می‌شود. بخش های سست و پاره شده تعمیر می‌شوند. علف های هرز جمع آوری شده (نگهداری از چمن مصنوعی در برابر علف هرز) و حصارها و دیگر تجهیزات زمین نیز در صورت نیاز تعمیر می‌شوند.(تعمیر چمن مصنوعی)

نگهداری از چمن مصنوعیسپس از یک ماشین نگهداری برای تمیز کردن زمین استفاده می شود. اینفیل ها پاک می‎شوند. در طول این فرایند بعضی جلبک‌ها و خزه‌ها را هم می‌کنند. درنهایت زمین دوباره مرتب شده و شانه زده می‌شود تا ویژگی‌های ظاهری خود را بازیابد. سطوح سخت اطراف زمین شانه خورده و تمیز می‌شود و تکه‌های آب گیر اطراف چمن کوبیده می‌شوند.

نگهداری از چمن مصنوعی به طور روزانه

نگهداری از چمن مصنوعی به طور روزانه شامل کارهایی است که شرکت های نگهداری از چمن مصنوعی و یا خود شخص دارنده چمن انجام می‌دهند. نگهداری منظم باعث افزایش طول عمر چمن مصنوعی می‌شود. نگهداری روزانه با جمع آوری زباله های از روی سطح زمین آغاز می‌شود. زباله‌ها، برگ‌ها و سوزن های کاج باید از روی زمین جمع شوند. زباله‌ها باید ابتدا در یک گوشه انباشته شوند و سپس با کمک یک چنگک پلاستیکی برداشته شوند. شانه زدن نیز برای صاف نگه داشتن زمین لازم است. شانه زدن باعث کاهش فشردن تکه‌های آب گیر اطراف چمن، جدا کردن خزه‌های و رشد علف های هرز می‌شود. شانه زدن در حد استفاده از سموم ازبین برنده علف موثر است.

طی نگهداری از چمن مصنوعی به طور روزانه زمین، درزها، خطوط نشانه و تاسیسات آب پاشی باید بررسی شوند و عیوب آن ها مشخص شود. درصورت تشخیص هرگونه عیب و نقصی باید بلافاصله تهیه کننده را مطلع کرد تا مشکل رفع شود. هنگامی که یک زمین چمن مصنوعی تحویل داده می‌شود، به باشگاه ورزشی یا مالک زمین دستورالعمل‌های جزئی نگهداری همراه با دفترچه نگهداری روزانه ارائه می‌شود. هرگاه مشتری مشکلی داشته باشد می‌تواند با تهیه کننده تماس بگیرد و راهنمایی شود.

5/5 - (1 امتیاز)

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *