لوازم محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال

لوازم محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال

لوازمی که برای محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال به آنها نیاز داریم؟

فوتبال ورزشی پرهیجان است. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که این ورزش پرطرفدارترین ورزش دنیاست و بیش از ۴ میلیارد هوادار دارد. این ورزش اولین بار در انگلستان، به شکلی که امروزه شاهد آن هستیم، بازی شد و سپس به سرعت طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرد. در دهه ۷۰ میلادی استفاده از چمن مصنوعی فوتبال رایج گردید. زیرا این چمن مشکلات نگهداری از چمن طبیعی را ندارد و در تمای شرایط آب و هوایی قابل استفاده است. پس از نصب و اجرای چمن مصنوعی، لوازمی برای محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال ضروری هستند.

در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع لوازمی بپردازیم که پس از نصب چمن برای محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال مورد نیاز هستند. در پایان این مقاله دید بازتری به این موضوع خواهید داشت و بهتر می‌توانید برای محافظت از چمن مصنوعی فوتبال تصمیم‌گیری کنید.

واترجت

اولین دستگاهی از سری لوازم محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال بدان نیاز دارید بی‌شک دستگاه واترجت است. واترجت دستگاهی شبیه به دستگاه جاروی برقی است که آب را با فشار زیاد بر روی چمن مصنوعی می‌ریزد و آلودگی و گردو غبار را از روی سطح چمن مصنوعی پاک می‌کند. برای کارآیی بیشتر این محصول بهتر است دستگاه واترجت را در زاویه ۳۰ درجه با زمین نگه دارید تا آب با فشار زیاد و مستقیم به الیاف برخورد نکند.

زیرا اگر آب با فشار بالا و مستقیم به سطح چمن مصنوعی فوتبالی برخورد کند ممکن است سیلیس و گرانولی که در بین الیاف آن قرار دارد، آسیب ببیند. در واقع، شستشوی چمن با یک زاویه مناسب طول عمر چمن مصنوعی را افزایش می‌دهد.

لوازم محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال

مزایای استفاده از دستگاه واترجت

اولین مزیت این دستگاه تمیز کردن چمن مصنوعی است. تمیز کردن چمن مصنوعی فوتبالی به تعداد استفاده از چمن و میزان کثیفی آن بستگی دارد. معمولا قبل از برگزاری مسابقات با استفاده از این دستگاه سطح چمن مصنوعی را تمیز می‌کنند. اما بهتر است بدانید از دستگاه واترجت تنها برای تمیز کردن چمن مصنوعی استفاده نمی‌شود. برای افزایش طول عمر چمن مصنوعی باید هر ۴۵ روز یکبار با دستگاه واترجت بر روی چمن مصنوعی فوتبالی آب بپاشیم تا گرمای موجود در الیاف آن خارج شود. همین امر سبب می‌شود که به ساختار چمن مصنوعی آسیب وارد نشود و طول عمر آن افزایش پیدا کند.

دستگاه خط‌کشی

یکی دیگر از لوازمی که برای محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال بدان نیاز دارید دستگاه خط‌کشی زمین فوتبال چمن است. خط‌کشی زمین فوتبال اهمیت زیادی دارد و اگر اینکار به درستی صورت نگیرد بازیکنان نمی‌توانند به خوبی بر روی زمین فوتبال بازی کنند. این دستگاه دارای یک مخزن است که ۱۵ تا ۲۰ لیتر رنگ درون آن قرار می‌گیرد. در قسمت جلویی این دستگاه غلتکی وجود دارد و با حرکت دسته این دستگاه این غلتک می‌چرخد و خط کشی بر روی زمین صورت می‌گیرد. در این دستگاه می‌توان از رنگ پلی‌اورتان استفاده کرد. این رنگ ماندگاری بیشتری دارد و دیرتر رنگ خود را بر روی چمن مصنوعی فوتبال از دست می‌دهد.

دستگاه خط کشی زمین چمن فوتبال

دستگاه فرچه‌زنی

یکی از مهم‌ترین لوازمی که وجود آن برای محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال ضروری است، دستگاه فرچه‌زنی است. این دستگاه به افزایش استقامت الیاف و طول عمر چمن مصنوعی کمک می‌کند. بهتر است ماهی یکبار این چمن فرچه خورده شود. فرچه‌زنی الیاف چمن مصنوعی به گونه‌ای است که دستگاه بر خلاف جهت الیاف حرکت می‌کند و اینکار سبب می‌شود که الیاف حالت ایستا به خود بگیرند. اگر اینکار انجام نشود الیاف در هم تنیده و کوبیده می‌شوند و همین امر عمر چمن مصنوعی فوتبالی را کاهش می‌دهد.

لوازم محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال

چمنزار، گروهی تخصصی در زمینه اجرای زمین های ورزشی

گروه چمنزار با سالیان زیاد تجربه در زمینه نصب و اجرای چمن مصنوعی در خدمت شماست تا مشاوره‌های لازم را برای خرید و نصب این کالا را در اختیار شما قرار دهد. این گروه، پس از فروش و نصب چمن مصنوعی، آموزشهای لازم را در مورد نگهداری و تمیز کردن چمن مصنوعی به طور رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین چمنزار انواع لوازم ضروری برای محافظت از زمین چمن مصنوعی فوتبال را با ارایه تخفیفات ویژه در اختیار کسانی قرار می‌دهد که چمن خود را نیز از این شرکت خریداری می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با شماره ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۳۰ تماس بگیرید. 

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *