دکوراسیون داخلی

دکوراسیون

آیا روزی را که برای اولین بار به خانه خود نقل مکان کردید به یاد می آورید؟! همه جا خالی بود و شاید خانه زشت و نازیبا به نظر می آمد! ممکن است این موضوع حتی شما را نسبت به آن خانه دلزده کرده است! اما وقتی فرش های خود را در خانه بهتر کردید و وسایل خود را کنار هم قرار دادید، خانه ظاهری زیبا به خود گرفت و همین امر سبب شد دلبستگی شما نسبت به آن خانه بیشتر شود.

در واقع؛ وقتی شما به دکوراسیون داخلی منزل خود اهمیت دادید توانستید فضایی زیبا را برای زندگی خود به وجود بیاورید و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد. امروزه، دکوراسیون و یا تزیین فضا به علم مهمی تبدیل شده است که شناخت آن مستلزم دانش مورد نیاز در این حوزه است. وسایلی که شما می توانید با استفاده از آنها محیط اطراف خود را زیبا کنید به حدی گسترده هستند که شاید سالها باید در مورد آنها صحبت کنیم. چیزی که اکنون اهمیت دارد شناخت این وسایل نیست! بلکه شما باید بدانید که چگونه این وسایل را با یکدیگر ترکیب کنید تا بتوانید فضایی خاص را خلق کنید.

تاریخچه دکوراسیون داخلی

وقتی می خواهیم در مورد تزیین فضا صحبت کنیم، هیچ چیز بهتر از این نیست که به تاریخچه آن نگاهی بیاندازیم. اگر بخواهیم در مورد تاریخچه تزیین فضا صحبت کنیم شاید باید به دوران غار نشینی بازگردیم. انسان خردمند حتی در آن زمان که امکانات بسیار کمی در دسترس داشت، تلاش می کرد تا محیطی زیبا را در اطراف خود خلق کند و نقاشی هایی که از دوران غار نشینی انسان ها بدست آمده است دقیقا همین مطلب را نشان می دهد.

همچنین، دوره های شکوهمند پادشاهان مختلف نیز نشان دهنده اهمیت انسان ها به دکوراسیون هستند. به طور مثال اگر به تخت جمشید بروید و در میان آثار باقی مانده آن قدم بزنید می توانید به خوبی مشاهده کنید که چه هنری برای زیباسازی فضا به کار رفته است. مقبره های به جای مانده از مصر باستان نیز به خوبی نشان دهنده توجه انسان ها به ترکیب رنگ هاست.

اما اگر بخواهیم در مورد تاریخ معاصر صحبت کنیم باید بگوییک السی دو ولف اولین دکوراتور داخلی بود که در دنیا شناخته شد. او در سال ۱۹۱۳ اولین کتاب خود با نام «خانه ای با حسن سلیقه» را منتشر کرد و سپس شرکت طراحی داخلی خود را در سال ۱۹۲۳ راه انداخت. پس از آن افراد زیادی وارد این عرصه شدند و هر یک توانستند به برندی مهم در این زمینه تبدیل شوند.

دکوراسیون داخلی چیست؟

وقتی صحبت از دکوراسیون می شود یکی از سوالاتی که بلافاصله به ذهن خطور می کند در مورد دکوراسیون داخلی است. همانطور که می دانید امروزه دکوراسیون به یک علم بسیار مهم در سراسر دنیا تبدیل شده است. افرادی که وارد این رشته می شوند می آموزند که چگونه با استفاده از المان هایی که در دسترس دارند فضای زیبایی را  در محیط داخلی ساختمان ها خلق کنید. در واقع، افرادی که در این حیطه مشغول به کار هستند، به علم زیبایی شناختی تسلط کامل دارند و ترکیب رنگ ها را می شناسند. سپس در هر یک از فضاها این علوم را به کار می برند و محیطی امن، زیبا و منحصر به فرد را به وجود می آورند.

انواع دکوراسیون داخلی

اکنون بهتر است نگاهی تخصصی تر به این موضوع داشته باشیم. وقتی صحبت از تزیین فضا می شود باید بدانید که شما با دنیای پر پیچ و خم و رنگارنگی سر و کار دارید و هرگز نمی توان آن را در قالب چند کلمه توصیف کرد. پیچیدگی و گستردگی تزیین فضا به حدی زیاد است که امروزه در دانشگاه ها رشته ای به نام طراحی داخلی پایه گذاری شده است و افراد تلاش می کنند نگاهی تخصصی و علمی به این موضوع داشته باشند. اما اگر بخواهیم به روش های متفاوت تزیین فضا نگاهی داشته باشیم، باید بدانید که این روش ها در چند قالب دسته بندی می شوند:

  • دکوراسیون کلاسیک
  • دکوراسیون مدرن
  • دکوراسیون مینیمال
  • دکوراسیون متعلق به نواحی مختلف به طور مثال اسکاندیناوی، عربی، مدیترانه ای، شرقی و غیره

هر کدام از این موارد شامل سبک های بی شماری می شوند. اما در اینجا قبل از آنکه در مورد انواع روش های تزیین فضا به طور تخصصی صحبت کنیم باید بدانید روشی برای شما مناسب است که دل شما با آن خوش باشد. در نتیجه، روشی را انتخاب کنید، که از آن لذت می برید و هرگز هیجان زده و تحت تاثیر احساسات تصمیم گیری نکنید!!

دکوراسیون

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک سبکی است که تداعی کننده مدل قدیمی است. یکی از محصولاتی که جلوه خاصی به تزیین فضا می دهد مبلمان است. اما انتخاب نوع مبلمان در این نوع سبک اهمیت بسیار ویژه ای دارد. جنس مبلمانی که در این نوع سبک تزیین فضا به کار برده می شود کلاف، مخمل و جیر است و ساختار مبلمان از چوب های گردو و بلوط است. نشیمنگاه و پشتی این مبل بزرگ است و دسته های آن معمولا منبت کاری شده اند و در فضا بسیار با شکوه به نظر می رسند.

این مبلها معمولا دارای تاج بزرگی هستند که جلوه خاصی را به آنها بخشیده است. مبلمانی که در این سبک به کار برده می شوند معمولا در اشکال هندسی مکعب، مربع و نیم دایره هستند.

مسئله دیگری که در این نوع سبک مورد توجه قرار دارد رنگ قالب آن است. رنگ تزیین فضا به سبک کلاسیک قهوه ای سوخته و یا مشکی است که ابهت خاصی را به محیط می بخشد. در این سبک از تابلوهای بزرگ استفاده می شود که نشان دهنده برهه خاص و مهمی از تاریخ هستند. ستون و یا مجسمه نیز یکی دیگر از المان هایی هستند که در این مدل چیدمان به چشم می خورند.

در این روش از سنگ های مرمر برای پوشش کف استفاده می شود و شومینه، پیانو و آینه های بزرگ جلوه زیبایی را در محیط به وجود می آورند. زیبایی این سبک زمانی به چشم می آید که فضا بزرگ باشد. در نتیجه، بهتر است بدانید این سبک چیدمان مناسب فضاهای کوچک نیست!

آیا مبلمان کلاسیک مناسب تمامی فضاهاست؟

یکی از مواردی که در زمان چیدمان خانه و یا محل کار خود باید به آن توجه داشته باشید این موضوع است که مبلمان و وسایلی که در محیط به کار می روند باید متناسب با محیط انتخاب شوند. مبلمان سبک کلاسیک معمولا در اندازه های بسیار بزرگی تولید می شوند و بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که زیبایی این مبلمان به دلیل بزرگی آن است. در نتیجه، اگر شما در خانه و یا آپارتمان کوچک زندگی می کنید، استفاده از این مبلمان ایده مناسبی نیست. زیرا مبلمان کلاسیک فضای زیادی را در خانه و یا محل کار شما اشغال می کند و همین موضوع می تواند زیبایی محیط اطراف شما را تحت تاثیر قرار دهد.

دکوراسیون

دکوراسیون مدرن

این سبک چیدمان طرفداران بسیار زیادی دارد و تداعی کننده مدل زندگی امروزی است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از مدرن در این نوع چیدمان چیست؟! در این نوع چیدمان از وسایل مدرن برای تزیین فضا استفاده می شود و ترکیب رنگ ها به شیوه ای نوین به کار برده می شوند. به طور مثال استفاده از نقاشی های طرح کوبیسم یکی از آیتم هایی است که در چیدمان های مدرن دیده می شود. در نتیجه، همانطور که متوجه شده اید اگر شما تمایل دارید تا از وسایل مدرن برای چیدمان خانه و محیط اطراف خود استفاده کنید، شما به دکوراسیون مدرن علاقه مند هستید.

از دکوراسیون مدرن در چه محیط هایی می توان استفاده کرد؟

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که شما از این مدل چیدمان در چه فضاهایی می توانید استفاده کنید! بهتر است بدانید این نوع چیدمان در تمامی فضاها قابل استفاده است. شما می توانید اتاق نشیمن، اتاق خواب، اتاق کودک و حتی سرویس بهداشتی خانه خود را با استفاده از وسایل مدرن تزیین کنید. یکی از فضاهایی که نوع چیدمان سبک مدرن می تواند تغییرات شگرفی در آن به وجود بیاورد، اتاق پذیرایی است.

امروزه انواع وسایل مدرن در دسترس هستند که شما می توانید با استفاده از آنها خانه خود را بچینید. همانطور که می دانید میز ناهارخوری یکی از وسایلی است که جلوه خاصی را به اتاق پذیرایی می بخشد.

وسایل مدرن که برای دکوراسیون به کار برده می شوند چه شکلی دارند؟

در بالا دائما به این موضوع اشاره کردیم که در دکوراسیون مدرن باید از وسایل و تجهیزات مدرن استفاده کنید! اکنون ممکن است نظر شما به این امر معطوف شود که وسایل مدرن چه شکلی دارند! در پاسخ به این سوال باید بگوییم در این وسایل از خطوط به شیوه ای هنرمندانه استفاده می شود. به طور مثال مبلمان مدرن اشکال زیبایی دارند و از حجم ها به شیوه چشمگیری استفاده کرده اند. اگر شما به یک مبلمان مدرن نگاه کنید، ممکن است این مبلمان به شکل یک دایره و یا ترکیبی از دایره و مثلث به چشم بیاید. این ویژگی وسایل مدرن است که خطوط را با یکدیگر ترکیب می کند تا حجم هایی خاص و متفاوت با آنچه دیده ایم تولید کند.

در دکوراسیون مدرن از چه رنگ هایی استفاده می شود؟

یکی از مسائلی که در انتخاب نوع چیدمان خانه و یا محیط کار خود باید به آن توجه داشته باشید رنگ غالب دکوراسیون است. برخی از مدل های چیدمان مانند سبک چیدمان کلاسیک دارای رنگ غالب قهوه ای هستند، اما باید بدانید که سبک چیدمان مدرن از هیچ رنگ خاصی تبعیت نمی کند. در این روش معمولا رنگ هایی که با یکدیگر همخوانی دارند به شیوه ای خاص با هم ترکیب می شوند تا بتوانند فضایی آرام بخش و دل انگیز را تداعی کنند.

در سبک مدرن به نورپردازی اهمیت بدهید!

شاید بتوان گفت یکی از ویژگی هایی که سبب می شود دکوراسیون مدرن بیش از پیش به چشم بیاید و جلوه داشته باشد، استفاده هوشمندانه از نورپردازی است. امروزه انواع چراغ های نوری در دسترس هستند که می توانند نور مورد نیاز فضای اطراف شما را تامین کنند و فضایی خاص و منحصر به فرد را به وجود بیاورند. به طور مثال، اگر می خواهید حیاط خانه خود را به شیوه مدرن تزیین کنید، باید به چراغ بغل پله ای و زیر پله ای توجه داشته باشید. همچنین، چراغ ها باید به گونه ای در حیاط به کار برده شوند که نور را به شیوه ای خاص در محیط پخش کنند. بسیاری از طراحان داخلی نور پردازی را از ویژگی های مهم دکوراسیون مدرن می دانند.

در دکوراسیون مدرن پارتیشن های خلاقانه به وجود بیاروید!

اگر فضای اطراف شما به اندازه ای است که می توانید فضا را تقسیم بندی کنید، باید دست به کار شوید و با خلق پارتیشن های زیبا دکوراسیون مدرن خود را کامل کنید. امروزه انواع دیوارهای شیشه ای وجود دارند که می توانند محیط اطراف شما را تقسیم بندی کنند. همچنین، آجر هایی که به سبک مدرن تولید شده اند برای ایجاد پارتیشن به کار برده می شوند. این پارتیشن ها می تواند خانه و یا محل کار شما را به هزار توهای افسانه ای تبدیل کند و این چیزی است که تمامی افراد به دنبال آن هستند.

پرده ها نقش مهمی در سبک مدرن دارند!

پرده ها لباس خانه هستند، اگر می خواهید خانه خود را به سبک مدرن بچینید، باید از پرده هایی که به سبک مدرن طراحی شده اند استفاده کنید. این پرده ها می توانند به خانه شما جلوه خاصی ببخشند و ظاهر خانه شما را دگرگون سازند. به همین دلیل، در زمان چیدمان خانه باید به استفاده از پرده ها توجه داشته باشید و خانه خود را به شکلی خلاقانه طراحی کنید.

آیتم هایی که در سبک دکوراسیون به کار برده می شوند!

در پایان این بخش، بهتر است به آیتم هایی که در این سبک چیدمان به کار برده می شوند اشاره کنیم. این وسایل به شرح زیرند:

  • تلویزیون های بزرگ و مسطح که معمولا بر روی دیوار نصب می شوند
  • آباژورهای خاص و عجیب که به شیوه ای خاص طراحی شده اند و معمولا در گوشه پذیرایی به کار بدره می شوند
  • فرش هایی که دیزاین جدید دارند
  • میزهای پذیرایی خاص که به شیوه جدیدی طراحی شده اند

همچنین، شما می توانید با استفاده از این وسایل دیزاین خاصی را به وجود بیاورید که حس بسیار خوبی را در هر بیننده ای به وجود بیاورد. هیچ چیز زیباتر از این نیست وقتی به دکوراسیون داخلی منزل خود نگاه می کنید حس خوبی بگیرید. این امر باعث آرامش روح و روان شما می شود. به همین دلیل توجه به دیزاین خانه و یا محل کار یکی از کارهایی است که تمامی افراد در قرن بیست و یکم باید به آن توجه داشته باشند.

دکوراسیون

 

دکوراسیون مینیمال

قبل از آنکه به دکوراسیون مینیمال بپردازیم بهتر است به مفهوم واژه مینیمال نگاهی بیاندازیم. مینیمال در لغت به معنای کوچک و یا کمترین است. در نتیجه دکوراسیون مینیمال به معنای سبکی است که در آن از کمترین وسایل برای چینش محیط استفاده می گردد. به طور مثال، کسانی که از این سبک پیروی می کنند ممکن است اتاق پذیرایی خود را یک دست مبل کوچک و یک گلدان کوچک تزیین کنند. چیزی که در این نوع چیدمان بسیار چشم نواز است، نحوه قرار گیری وسایل به شیوه ای هنرمندانه است.

مدل قرار گیری وسایل می تواند تداعی کننده معنا و مفهوم خاصی باشد. معمولا کسانی که تمایل ندارند از وسایل تزیینی در اطراف خود استفاده کنند، سبک مینیمال را به سبک های دیگر ترجیح می دهند.

از سبک مینیمال در چه فضاهایی می توان استفاده کرد؟

اکنون که با این نوع سبک چیدمان آشنا شدید ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که از سبک مینیمال در چه فضاهایی استفاده می شود! بهتر است بدانید شما می توانید دکوراسیون مینیمال را برای اتاق پذیرایی، اتاق خواب و حتی سرویس بهداشتی خود بکار ببرید. در مورد اتاق کودک باید بگوییم که بهتر است از این سبک چیدمان استفاده نشود. زیرا شما باید چیدمان اتاق کودک خود را با توجه به سبک رفتاری و روحیات او انتخاب کنید.

سبک مینیمال آرام بخش است!

استفاده از این سبک به کسانی توصیه می شود که به دنبال فضایی آرام هستند. به طور مثال کسانی که نویسنده هستند و یا به کار تحقیقاتی مشغول هستند، بهتر است فضای اتاق کار خود را به سبک مینیمال بچینند. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند این دیزاین ذهن را باز می کند و سبب می شود فرد به آرامش برسد. حتی امروزه، به کسانی که از بیماری های شدید روحی آسیب دیده اند، توصیه می شود که از این سبک پیروی کنند. زیرا سبک مینیمال حس بسیار خوشی را در بیننده به وجود می آورد و این چیزی است که تمامی افراد به دنبال آن هستند.

رنگ غالب سبک مینیمال چیست؟

شاید اکنون شما نیز اغوا شده باشید که از دکوراسیون مینیمال در محیط اطراف خود استفاده کنید. در نتیجه اولین سوالی که به ذهن شما خطور می کند این است که رنگ غالب این دیزاین چیست! بهتر است بدانید که شما می توانید انواع رنگ ها را در این سبک به کار ببرید، اما امروزه رنگ غالب این دیزاین سفید و خاکستری است. در نتیجه، اگر شما به رنگ سفید و خاکستری علاقه مند هستید، استفاده از این دیزاین ایده آل است و به شما کمک می کند لحظات خوشی را تجربه کنید.

برای دکوراسیون مینیمال از چه پرده ای استفاده کنم؟

اگر خانه خود را به سبک مینیمال چیده اید و اکنون می خواهید برای این فضا پرده سفارش دهید، انتخاب پرده اهمیت بسیار زیادی دارد. بهتر است بدانید پرده ای که در این سبک چیدمان به کار برده می شود پرده بسیار ساده ای است که در آن از دیزاین خاصی استفاده نشده است. در حقیقت سادگی و بی آلایش بودن این نوع دکوراسیون سبب شده است که مورد توجه قرار گیرد. شما می توانید پرده را به صورت تور و یا پارچه ساده سفارش دهید و از زیبایی و سادگی آن لذت ببرید.

آیا آشپزخانه را می توان به سبک مینیمال چید؟

یکی از مهمترین سوالاتی که افراد علاقه مند به دکوراسیون مینیمال می پرسند این است که آیا می توان آشپزخانه را نیز به سبک مینیمال چید؟! پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. شما می توانید رنگ غالب آشپزخانه خود را سفید و یا خاکستری تغییر دهید و سپس وسایل اندکی را برای پوشش آن به کار ببرید. معمولا کسانی که مشغله زیادی دارند سبک مینیمال را به سبک های دیگر ترجیح می دهند. زیرا این افراد دوست دارند هر چه سریعتر وسایلی را که نیاز دارند پیدا کنند و خود را در میان انبوه وسایل در آشپزخانه قرار ندهند.

دکوراسیون بر اساس منطقه ای که زندگی می کنیم!

انواع دکوراسیون وجود دارند که بر اساس منطقه ای که از آن آمده اند نام گذاری می شوند. ممکن است شما در مورد دکوراسیون اسکاندیناوی، مدیترانه ای، استوایی و عربی شنیده باشید. در واقع، این سبک چیدمان یادآور فرهنگی است که از آن نشات گرفته است. به طور مثال وقتی محیط با استفاده از سبک استوایی چیده می شود، معمولا از المان های پر رنگ و پر انرژی در آن استفاده می شود. اما محیط به سبک مدیترانه ای چیده می شود، المان هایی آرام و دریایی مورد استفاده قرار می گیرند. سبک عربی نیز یکی از سبک های محبوبی است که بسیاری از افراد در سراسر دنیا به آن علاقه مند هستند.

وقتی شما به این دکوراسیون ها نگاه می کنید، ناخودآگاه به یاد زادگاه آنها می افتید و هدف این چیدمان ها نیز همین است! امروزه، سبک های جدیدی به نام سبک های یونانی، سبک ایران باستان ( سبک هخامنشی) و سبک مصری نیز به روش چیدمان و دکوراسیون خانه اضافه شده اند! اگر شما به سبک زندگی قدیمی علاقه مند هستید و می خواهید در اینگونه محیط ها زندگی کنید می توانید محیط اطراف خود را به این شیوه بچینید! این موضوع می تواند هیجان انگیز باشد!

دکوراسیون منزل ساده و شیک

بسیاری از افراد، به ویژه بانوان، به دنبال سبک خاصی از دکوراسیون نیستند و تنها می خواهند منزل خود را ساده و شیک بچینند. افرادی که تمایل دارند از سبک ساده و شیک پیروی کنند باید به انتخاب وسایلی مانند مبلمان توجه ویژه ای داشته باشند. توصیه می شود این افراد از رنگ های پر انرژی و چشم نواز استفاده کنند تا بتوانند محیط را تحت تاثیر قرار دهند. در این نوع چیدمان از رنگ های کمرنگ و یا مرده استفاده نکنید.

زیرا با توجه به این موضوع که نمی خواهید وسایل زیادی را به کار ببرید، اگر رنگ مبلمان شما بی روح باشد، باعث می شود محیط خسته و کسل کننده به نظر برسد. در این دکوراسیون از مجسمه و تابلو استفاده نکنید. تلویزیونی که بر روی دیوار نصب می شود و نورپردازی مناسب می توانند به محیط خانه شما جلوه بدهند. در واقع، شما باید از تلفیق دکوراسیون های مختلف استفاده کنید تا بتوانید به هدف خود که دکوراسیون ساده و شیک است برسید!

دکوراسیون منزل کوچک

امروزه، با گسترش شهرنشینی فضای خانه ها بسیار کوچک شده است و دیگر شما فضایی بزرگ را برای چیدن وسایل خود در دسترس ندارید. به همین دلیل بسیاری از افراد در مورد دکوراسیون منزل کوچک سوال می پرسند! اگر می خواهید دکوراسیون شیک و زیبایی را در منزل کوچک خود به کار ببرید، مهمترین چیزی که باید در نظر داشته باشید ابعاد وسایلی است که قرار است در این محیط به کار برده شود.

 به طور مثال اگر ابعاد مبل های شما بزرگ باشد، این مبل ها هرگز در محیط دلنشین نمی شوند و حتی ممکن است ظاهری زشت و نامتقارن در فضا به وجود بیاورند. همچنین، با توجه به این موضوع که فضا در خانه های کوچک کم است، شما نباید از وسایل تزیینی کوچک زیاد استفاده کنید. کارشناسان طراحی داخلی بر این عقیده هستند، دکوراسیون سبک مینیمال بهترین گزینه برای فضاهای کوچک است. با این وجود، شما می توانید به دلخواه تغییراتی را در دکوراسیون مینیمال به وجود بیاورید و فضایی خاص را خلق کنید.

دکوراسیون

برای تغییر دکوراسیون از چمن مصنوعی استفاده کنید!

شاید برای شما جالب باشد که بدانید شما می توانید از چمن مصنوعی در تمامی انواع دکوراسیون که در اینجا به آنها اشاره کردیم استفاده کنید. امروزه چمن مصنوعی به کالایی ارزشمند در دکوراسیون منازل تبدیل شده است و کسانی که علاقه مند هستند تا از ایده های نوین استفاده کنند، هرگز چمن مصنوعی را از دست نمی دهند!

با چمن مصنوعی دکوراسیون ویژه به تراس خود ببخشید!

ممکن است شما با چیدن باکس های گل و میز و صندلی در تراس این فضا را به فضایی زیبا و دلنشین تبدیل کنید. اما باید بدانید اگر برای پوشش تراس از چمن مصنوعی استفاده کنید، می توانید فضایی خاص را خلق کنید. چمن مصنوعی با رنگ آبی آسمان همخوانی دارد و وقتی که در این فضا نصب می شود حس آرامش خاصی را به وجود می آورد. هیچ چیز لذت بخش تر نیست که قهوه صبحگاهی خود را در جایی بنوشید که به سبک و دکوراسیون دلخواه شما تزیین شده است.

با چمن مصنوعی دکوراسیون پشت بام را تغییر دهید!

شما می توانید از چمن مصنوعی دکوراسیون پشت بام خود را متحول سازید. چمن مصنوعی با کفپوش ترکیب می شو و ظاهری بسیار زیبا و خاص را به وجود می آورد. در اغلب دکوراسیون ها به فضای پشت بام توجهی نمی شود، اما باید بدانید که شما می توانید با چمن مصنوعی پشت بام را به طور کلی دگرگون سازید و حسن سلیقه خود را به رخ دیگران بکشید.

از چمن مصنوعی در اتاق کودک خود استفاده کنید!

اگر به دنبال ایده ای جدید و خاص برای دکوراسیون اتاق کودک خود هستید، می توانید چمن مصنوعی را به این فضا ببرید. باید بدانید که چمن مصنوعی بسیار نرم و لطیف است و می تواند به عنوان پوششی برای کودک در نظر گرفته شود. اگر کودک بر روی چمن مصنوعی زمین بخورد، هرگز آسیب نمی بیند. از طرفی دیگر، الیاف چمن مصنوعی از مواد آنتی باکتریال ساخته شده اند و هرگز آلودگی های محیط را جذب نمی کنند.

 وقتی کودک شما در محیطی سبز رشد پیدا می کند، حس خوبی دارد و این موضوع اهمیت زیادی دارد. در کنار تمامی این موارد، چمن مصنوعی دکوراسیون اتاق کودک شما را دگرگون می سازد و باعث می شود فضایی خاص و منحصر به فرد به وجود بیاید. با توجه به این موضوع که چمن مصنوعی با طیف گسترده ای از رنگ ها همخوانی دارد، شما می توانید از المان های رنگی دیگر برای دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید.

دیوار سبز خودتان را خلق کنید!

یکی از ایده های جدیدی که در دکوراسیون های امروزی مورد توجه قرار دارد، استفاده از دیوار چمنی است. افرادی که به فضای سبز در دکوراسیون خانه خود اهمیت می دهند، این دیوار را یکی از المان های مهم در چیدمان خانه خود می دانند. شما می توانید، یک دیوار از خانه خود را به دیوار چمنی تبدیل کنید. برای اینکار شما می توانید سطح دیوار را با استفاده از چمن مصنوعی پوشش دهید.

در نتیجه این دیوار همیشه سبز است و نگاه کردن به آن حس بسیار خوبی را به وجود می آورد. استفاده از دیوار چمنی در دکوراسیون به کسانی پیشنهاد می شود که کارهای فکری زیادی انجام می دهند و نیاز به تمرکز زیاد دارند. به طور مثال نویسندگان در اتاق کار خود می توانند از دیوار چمنی استفاده کنند. همچنین، وجود دیوار چمنی در اتاق خواب سبب می شود خواب خوب و  با کیفیتی را تجربه کنید.

از چمن مصنوعی چه استفاده های دیگری می توان کرد؟

همانطور که می دانید در دکوراسیون و چیدمان خانه همیشه فضاهایی بی مصرف باقی می ماند. شما می توانید بخش هایی از خانه را که بی مصرف باقی مانده است با استفاده از چمن مصنوعی پوشش دهید و سپس المان هایی مانند باکس های گل را در آنجا به کار ببرید. این کار سبب می شود تا فضایی خلاقانه و هنرمندانه در محیط اطراف شما به وجود بیاید.

آیا به دنبال چمن مصنوعی با کیفیت هستید؟

ممکن است اکنون تصمیم گرفته باشید تا از چمن مصنوعی در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید. اگر می خواهید چمن مصنوعی را سفارش دهید، می توانید به شرکت چمنزار مراجعه کنید. همچنین، انواع چمن مصنوعی با ویژگی های آنها در فروشگاه چمن مصنوعی موجود است. مشاورانی که در شرکت چمنزار مشغول به فعالیت هستند، انواع مشاوره های رایگان را در مورد استفاده از چمن مصنوعی و دکوراسیون فضا در اختیار شما قرار می دهند.

تماس با شرکت چمنزار

گفتنی است که رعایت اصول نگهداری از چمن، استفاده از بکینگ چمن مصنوعی مناسب و کنترل میزان رفت و آمد روزانه، عواملی هستند که طول عمر چمن مصنوعی را به مراتب افزایش میدهند. شرکت چمنزار محصولاتی با بکینگ مقاوم را به مشتریانش عرضه می دهد. برای خرید چمن مصنوعی و دریافت مشاوره های رایگان خرید چمن مصنوعی می توانید با شماره های ۰۲۱۵۷۷۳۲، ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۴۰ و ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۷۰ در تماس باشید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

زمین‌های گلف و مینی گلف

پرچم گلف

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

تماس بگیرید

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

183,000 تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چاله گلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.