قرار دادن اجسام سنگین روی چمن مصنوعی

اجسام سنگین روی چمن مصنوعی

چمن مصنوعی مقاوم در برابر فشار اجسام سنگین

قرار گرفتن اجسام سنگین روی چمن مصنوعی، در چه صورت باعث تخریب آن نخواهد شد؟ این سوالی است که با معرفی روش‌های فنی و کارشناسی مناسب، به آن پاسخ داده‌ایم.

اجسام سنگین روی چمن مصنوعی، واقعا آسیب رسان هستند؟

هر کسی که باغ یا فضای سبز کوچکی دارد مایل است فضاهای خالی آن را با وسایلی مثل میز، صندلی و وسایل سرگرم کننده، پر کند تا محیط، برایش زیباتر و جذابتر شود، اما وقتی فضای سبز، با استفاده از چمن مصنوعی ایجاد شده باشد، یک سوال مهم پیش می‌آید: «آیا قرار گرفتن اجسام سنگین، روی چمن مصنوعی، به آن آسیب نمی‌زند؟» شاید چنین دغدغه‌ای برای شما هم وجود داشته باشد. مطالعه این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم چون راه‌های برطرف شدن این دلنگرانی را آموزش داده است.

اجسام سنگینی که معمولا بر روی چمن مصنوعی قرار می دهیم

فرض را بر این می‌گذاریم که باغ کوچکی برای خود فراهم آورده‌اید و ترجیح داده‌اید، بخشی از آن را با چمن مصنوعی پوشش دهید یا اینکه فضای محصوری در اختیار دارید که سطح آن را با چمن مصنوعی پوشش داده‌اید. هر فضایی، برای زیباتر شدن، یا کاربری‌های مختلف، نیازمند اسباب و وسائل خاص خود است؛ وسائلی مثل میز بیلیارد یا میز پینگ پونگ. ممکن است فضای شما به گونه ای باشد که بتوانید چند میز و صندلی حصیری را در آن قرار دهید؛ شاید هم بزرگتر از آن است و حتی می‌توانید آلاچیقی را روی آن قرار دهید. وسائلی از این دست، معمولا سنگین هستند و قرار گرفتن آنها روی چمن مصنوعی در صورت عدم رعایت اصول استاندارد، می‌تواند به آن آسیب بزند. بنابراین طبیعی است که نسبت به آسیب‌های احتمالی اجسام سنگین روی چمن مصنوعی باغ یا حیاط‌تان حساسیت داشته باشید.

پیشنهاد می‌کنیم از بخش چمن مصنوعی حیاط دیدن فرمایید.

آسیب می‌تواند جدی باشد تا جایی که مبلمان باغ، چمن مصنوعی را تخریب کند. اما چگونه می‌توان، هم چمن‌مصنوعی داشت و هم اجسامی سنگین روی آن قرار داد ولی از تخریب چمن‌مصنوعی جلوگیری کرد؟

مقاومت در برابر فشار اجسام سنگین، مزیت نسبی چمن مصنوعی

شاید بد نباشد که در اینجا به یکی از مزایای چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی اشاره کنیم. وسایل متعارف باغ مانند مبلمان باغ، تاپ، چتر آفتابگیر، تخت‌های فنری، به خودی خود، سبب تخریب چمن مصنوعی نخواهند شد. درحالی که چمن طبیعی باغ شما قطعا با چنین وسایلی آسیب می بیند. این یکی از تفاوتهای چمن مصنوعی و چمن طبیعی است. مقاومت چمن مصنوعی در برابر آسیب‌های ناشی از قرار گرفتن اجسان سنگین، به اندازه ای است که کارشناسان برای خودداری از آسیب رسیدن به چمن طبیعی، توصیه می کنند در زیرپایه های وسایل باغ از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی استفاده کنید.

مقاومت چمن مصنوعی
مقاومت چمن مصنوعی

روش جلوگیری از آسیب اجسام سنگین به چمن مصنوعی

مقاوم بودن در برابر فشار ناشی از قرار گرفتن اجسام سنگین روی چمن مصنوعی، شرط و شروطی نیز دارد.

باید توجه داشته باشید که تخریب ناشی از قرار گرفتن اجسام سنگین روی چمن مصنوعی، صرفا تا زمانی که زیرسازی چمن مصنوعی خوب انجام شده باشد، رخ نمی‌دهد و اگر فرایند زیرسازی و نصب چمن مصنوعی به درستی انجام نشده باشد، می‌تواند آسیب پذیر باشد. برای مثال اگر چمن مصنوعی روی بتن نصب شده است و بتون ریزی آن، به طور یکنواخت و کاملا مسطح انجام شده است، جای نگرانی نیست، در غیر این صورت ممکن است اطراف پایه های میز و صندلی، در محل‌هایی که دارای زیرسازی درستی نیست، دچار فرورفتگی شود. نکته مهم درباره قرار گرفتن اجسام سنگین روی چمن مصنوعی، این است که تا زمانی که اجسام سنگین، پایه و تکیه گاه های تیزی نداشته باشند، آسیب جدی، به چمن مصنوعی وارد نمی‌کنند.

همچنین توجه داشته باشید چمن مصنوعی ممکن است در اثر گرمای وسایلی چون باربیکیو آسیب ببیند. در هر حال اگر چمن مصنوعی شما در اثر سوختن یا پارگی آسیب ببیند می‌توانید همان قسمت را تعویض کنید و نیازی به تعویض کل چمن نیست.

جابه جایی اجسام سنگین بر روی چمن مصنوعی

جابه جایی اجسام سنگین روی چمن مصنوعی، با رعایت یک شرط اساسی، قابل انجام است و آن اینکه، اجسام را روی چمن نکشیم بلکه آن را با احتیاط بلند کنیم و در نقطه دیگر قرار دهیم. کشیده شدن اجسام سنگین روی چمن مصنوعی، می تواند به آن آسیب برساند. نباید وسائل سنگین را روی سطح چمن مصنوعی بکشیم، مخصوصا اگر لبه یا بافت تیز و خشنی داشته باشند.

همچنین پس از جابه جایی وسائل و برداشته شدن چمن از جایی که در آن قرار داشته، می توان با برس زدن چمن‌هایی که زیر وسایل قرار داشتند، آنها را درست مثل روز اول، به شکل صاف و ایستاده درآورد. این کار با برس های مخصوص و محکم انجام می گیرد. اگر سطح چمن مصنوعی محدود و فضا کوچک است، شانه زدن چمن مصنوعی، با دست هم قابل اجرا است. در صورت نیاز می توانید از افراد حرفه ای که با ماشین آلات سنگین، چمن شما را شانه می زنند کمک بگیرید. در صورت نیاز، سالی یک بار ، انجام چنین کاری کفایت می کند. چمن شما با برس زدن، دقیقا به زیبایی و وضعیت روز اول خود، باز خواهد گشت.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی فوتبال MN Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *