انواع چمن مصنوعی

انواع چمن مصنوعی

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی‌ها از ابتدا تا به امروز پنج دوره‌ی گوناگون را سپری نموده است. اولین دوره چمن مصنوعی متشکل از برگ‌های پهن و رشته‌ای به نام فیبریلیت بودند که به دلیل مقاومت ‏بالای این الیاف، هنوز هم در بعضی از کاربری های پرتردد مورد استفاده قرار می گیرد. برای درک بهتر این موضوع می توان به دو محصول تولید داخل یعنی چمن های مصنوعی مدل سپیدار و ‏مگنولیا اشاره نمود که ساختارشان متشکل از این الیاف است.

با توجه به سیر طولانی و فرصت محدود، ‏ما از تشریح همه دوره های چشم پوشی می‌کنیم و به بررسی آخرین دوره از انواع چمن مصنوعی می‌پردازیم. این نوع چمن، دارای ساختاری با الیاف مونو به صورت تک رشته ای می‌باشد که با ظاهری بسیار ‏نزدیک به طبیعی توجه مخاطبان را به خود جلب نموده است.‏ انواع چمن مصنوعی که با این الیاف تولید می‌شود می توان به این نوع محصولات اشاره کرد:
۱- چمن مصنوعی مدل مونوفیلامنت
۲- چمن مصنوعی مدل صدف
۳- چمن مصنوعی مدل ارکیده
۴- چمن مصنوعی مدل اسپیریت

تمامی محصولات نام برده در ارتفاع‌های متفاوت و در داخل کشور تولید می‌شوند. شرکت چمنزار به عنوان بزرگترین مرجع فروش انواع مختلف چمن‌های مصنوعی با ارائه خدمات پس از ‏فروش و گرانتی، رضایت خاطر را برای شما مشتریان گرامی به عمل می‌آورد.‏

انواع چمن مصنوعی و معماری

در این مطلب جذاب گروه چمنزار به مخاطبان خود در مورد انواع چمن مصنوعی و چگونگی استفاده و انتخاب مناسب آن بر اساس قواعد معماری توضیح می‌­دهد.

پس با ما همراه باشید.

انواع چمن مصنوعی و معماری از منظر رنگ­بندی

چمن­‌های با رنگ تیره :

این نوع چمن­‌ها بیشتر با ساختار فیبریلیت(درهم تنیده) تولید می‌­شوند. چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵ ، چمن مصنوعی فیروزه و چمن مصنوعی یاس یکی از محصولاتی است که در مقایسه با چمن های دیگر رنگ تیره ای دارد.

چمن­ های با رنگ روشن :

این نوع از انواع چمن مصنوعی تنوع و البته طرفداران بیشتری دارند. بسیاری از سازندگان تولید چمن­‌های روشن را در اولویت محصولات خود قرار می­‌دهند. از چمن های رنگ روشن تر می توان به چمن های ماهونیا ملانژ و پات اشاره کرد.

چمن‌های تک بافت (تک رنگ) :

به جرأت می‌­توان گفت چمن‌­های تک بافت (فارغ از رنگ الیاف) جزو محبوب­‌ترین گزینه­‌ها برای معماران هستند دلیل آن هم یکدست بودن رنگ نهایی آن­هاست. در ادامه به چگونگی استفاده از چمن­‌های تک بافت اشاره خواهیم داشت. چمن ماهونیا ۲۵ و چمن ماهونیا ۱۵ از چمن های تک رنگ شرکت چمنزار هستند.

چمن­هایی با رنگهای ناآشنا :

سئوالی که بین کارشناسان چمنزار مطرح شد این بود که ما چمن‌های با رنگ غیر متعارف که مشابه آن را در طبیعت نمی‌­بینیم چگونه نام­گذاری کنیم؟ پاسخ­‌ها متفاوت بود اما ­نتیجه ­گیری این بود که آنها را با نام (ناآشنا) بنامیم. تنوّع این مدل­‌ها بسیار کم است امّا همین موضوع می­‌تواند برگ برنده‌­ی این گروه رنگی باشد. چمن مصنوعی صحرا یکی از این چمن هاست.

رنگ سبز چمن با چه رنگ هایی همخوانی دارد؟

در این بخش از تعریف انواع چمن مصنوعی به سراغ رنگ‌­های ترکیبی مناسب با رنگ سبز می­‌رویم. بسیاری از این موارد در طبیعت دیده می‌­شوند یک درخت پرتقال یا یک درخت سیب قرمر را تصور کنید؛ ترکیب رنگ نارنجی، قهوه­‌ای و سبز و یا ترکیب قرمز، قهوه­‌ای و سبز به زیبایی در کنار هم قرار گرفته­‌اند. این پایان ماجرا نیست و رنگ­‌های دیگری هم تکمیل­ کننده­‌ی بحث ما خواهند بود مانند آبی (ترکیب آبی استخر در کنار رنگ سبز چمن) و یا رنگ سفید (مانند سنگ‌های قلوه­‌ی سفید چمن) و از همه مهم‌تر رنگ زرد است که ریشه‌­ای مشترک یا سبز دارد. به تصاویر ذیل با دقت نگاه کنید.

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی

نکته مهم:

زمانی که قصد طراحی و ایجاد ترکیب بندی رنگ‌ها را دارید به یک نکته‌ی بسیار مهم و حیاتی توجه داشته باشید، اگر می‌خواهید از کنتراست استفاده کنید باید جنس رنگ‌ها تا جای امکان متضاد باشد و اگر می‌خواهید از هارمونی و یکپارچگی استفاده کنید تا جایی که ممکن است از تنالیته رنگ یکسان استفاده کنید. انتخاب یکی از این دو گزینه بستگی مستقیم به شرایط و مشخصات پروژه‌ی شما دارد. برای آگاهی هرچه بیشتر شما نسبت به نکته‌ی اشاره شده توجه شما را به جدول ذیل جلب می‌کنیم.

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی

هر یک از انواع چمن مصنوعی و رنگ بندی آن چه تأثیری بر محیط می‌گذارند؟

چمن‌های رنگ تیره:

با بررسی‌های انجام شده از فروش گروه چمنزار دریافتیم چمن‌های تیره رنگ بیشترین فروش خود را در پروژه‌های تخصصی مانند مدارس و فوتبال تجربه کرده‌اند. به عبارت دیگر خریداران بیشتر به دلایل فنّی اقدام به خرید چمن‌های تیره کرده‌اند و در صورت داشتن حق انتخاب برای گزینه‌های دیگر عموماً از خرید چمن تیره صرف نظر کرده‌اند حال به مخاطبان چمنزار چند ویژگی مثبت چمن‌های تیره را خواهیم گفت.

الف) چمن‌های تیره رنگ می‌تواند به عنوان یک المان تأکیدی قوی مورد استفاده قرار گیرد.

ب) رنگ‌های براق و روشن به خوبی بر روی این رنگ خودنمایی می‌کند بنابراین در پروژه‌هایی مثل نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها می‌توان از این رنگ چمن مصنوعی به عنوان Back round مناسب استفاده کرد.

ج) چمن‌های تیره پس از اجرا و در فضای بزرگ بسار زیبا و طبیعی هستند اما بسیاری از خریداران چمن مصنوعی وقتی با سمپل تیره‌ی این محصول مواجه می‌شوند دچار این اشتباه بزرگ می‌شوند.

چمن‌های با رنگ روشن:

همان‌طور که گفته شد چمن‌های رنگ روشن جزو پرطرفدارترین انواع چمن مصنوعی هستند. برای انتخاب این محصول در چیدمان فضایی خود به نکات ذیل توجّه کنید:

الف) برای ایجاد کنتراست و جلوه‌ی هرچه بیشتر سایر اجزای دکوراسیون بهتر است از المان‌های تیره رنگ استفاده کنید برای نمونه متریال چوب پلاست با رنگ قهوه‌ای پررنگ یک مکمل بسیار زیبا برای مدل‌هایی مانند رویال ۲۵، آمارا، اسپریت خواهد بود.
ب) چمن‌های رنگ روشن فضا را بزرگتر نشان می‌دهند اگر فضای شما کوچک است حتماً از چمن‌های روشن استفاده کنید.

ج) در بعضی موارد شاهد استفاده از پوشش گیاهی تیره در فضا هستیم برای مثال حیاط یک ساختمان را تصور کنید که از درخت کاج و یا شمشاد استفاده می‌کند در چنین شرایطی چمن‌های روشن بهترین گزینه هستند تا اثربخشی هرچه بهتر را تجربه کنیم.

چمن‌های با رنگ ناآشنا:

شاید بتوان گفت هدف از تولید چمنی با چنین رنگی، اغراق در رنگ می‌باشد. برای مثال چمن مصنوعی مدل فیروزه و یا اطلس شاید رنگ طبیعی نداشته باشند، امّا در فضاهایی مانند مهدکودک بهترین مکمل برای رنگ‌های شاد خواهند بود و قدرت رنگی فضا را افزایش می‌دهند. بالطبع در گزینه‌هایی مانند فضای سبز یک باغ شخصی چنین رنگی گزینه‌ی مناسبی نخواهد بود. در پایان باید گفت علم معماری ارتباط مستقیم با خلاقیت و نوآوری دارد بنابر این نکات ارائه شده تنها کلیات است که معماران عزیز با رجوع به آن می توانند انتخابی آگاهانه و هوشمندتر داشته باشند.

خرید انواع چمن مصنوعی

اگر می خواهید برای خرید انواع چمن مصنوعی اقدام کنید، می توانید با شماره های ۰۲۱۵۷۷۳۲ و یا ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۴۰ و ۰۹۱۹۹۵۲۱۰۷۰ در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

زمین‌های گلف و مینی گلف

چمن مصنوعی مدل پات

۱۹۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *