استفاده از چمن مصنوعی در مکان‌های معروف

چمن مصنوعی در مکان‌های معروف

از دیزنی لند تا باغ گل هالو

نگهداری آسان، صرفه جویی در مصرف آب، راحتی و زیبایی، شاید جزو اصلی ترین دلایل افزایش استفاده از چمن مصنوعی در مکان‌های مختلف از جمله پارک‌ها، مراکز بازی، استادیوم‌های ورزشی، مراکز تجاری و حتی مسکونی باشد.البته از جنبه اقتصادی استفاده از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی نمی‌توان غافل شد و از نظر طبیعی بودن ظاهر، می‌توان گفت تفاوت چندانی با چمن طبیعی ندارد. مثلا در همین شهر تهران، اگر کمی دقت کنید، زمین های چمن مصنوعی در محوطه پارک‌های شهر، روز به روز در حال افزایش است و با استقبال شهروندان هم روبرو شده است.

اگر اهل سفر باشید و به مکان‌های معروف دنیا رفته باشید، می‌بینید که پای چمن مصنوعی هم به آنجا کشیده شده است. استفاده از چمن مصنوعی در مکان‌های معروف، به دلیل نگهداری آسان، مقاومت در برابر تردد انبوه مردم و ظاهر طبیعی آن، مورد استقبال قرار گرفته است. در ادامه فهرستی از برترین و مشهورترین فضاهایی آمده که در دکوراسیون آن از چمن مصنوعی استفاده شده است. از فضاهای ورزشی گرفته تا مکان‌های لاکچری که محل آمد و شد آدم‌های سرشناسند.

۱-دیزنی لند

دیزنی لند، شهربازی‌ای که بازدید و بازی در آن، آرزوی هر کودک و بزرگسالی است، یکی دیگر از مکان‌های معروفی است که از چمن مصنوعی برای کفپوش خود استفاده کرده است. در حقیقت مدیران این شهربازی در یکی از پارک‌های آن به نام مجیک کینگدام، از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی استفاده کرده‌اند. یکی از دلایلی استفاده از چمن مصنوعی در اینجا، انبوه زیاد مردمی است که سالانه از سراسر دنیا برای بازدید از این مکان معروف به آنجا می آیند و در آنجا تردد می‌کنند. چمن مصنوعی نه تنها از لحاظ مقاومت، حرفه ای عمل می‌کند، بلکه حس طراوت و نشاط محیط را دو چندان میکند.

۲-استادیوم ورزشی آلبرت سانز

چمن مصنوعی در جاهای معروف

این استادیوم معروف، در بویزی، مرکز ایالت آیداهو در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. شاید کمی تعجب کنید، اما رنگ آبی چمن مصنوعی در این مکان معروف، نام آن را بر سر زبان ها انداخته است. رنگ چمن این استادیوم ورزشی، تا سال ۱۹۸۵، تفاوتی با سایر استادیوم ها نداشت. اما از سال ۱۹۸۶، رنگ سبز زمین، جای خود را به رنگ آبی داد و تاکنون هم همین رنگ باقی مانده است. اگر از بالا به زمین استادیوم نگاه کنید، زمین را مثل استخر پر از آب تصور میکنید. همین تفاوت در رنگ چمن مصنوعی، این استادیوم را محبوب و متفاوت کرده است.

 

۳-ورزشگاه میشیگان

چمن مصنوعی در جاهای معروف

«خانه بزرگ»، لقبی است که به این ورزشگاه فوتبال داده اند. ورزشگاه میشیگان، دومین ورزشگاه بزرگ دنیا و بزرگترین ورزشگاه در ایالات متحده آمریکاست. از تعویض چمن مصنوعی زمین این ورزشگاه با چمن حرفه‌ای فوتبالی، چند سال بیشتر نمی‌گذرد. یکی از ویژگی هایی که برای چمن فوتبالی می‌توان گفت، دوام و ضربه پذیری بسیار بالای آن است. دیتکس بالای این چمن، طول عمر آن را تضمین می‌کند و این یعنی ورزش حرفه ای.

۴- باغ گل پیکسی هالو

چمن مصنوعی در جاهای معروف

یک باغ گل بی نظیر که در دیزنی لند در ایالت فلوریدا واقع شده است. هرساله در این باغ با شکوه، نمایشگاه بین الملی گل و گیاه برگزار میشود که افراد زیادی را ترغیب به بازدید از آنجا میکند. دوام، زیبایی و مقاومت چمن مصنوعی، عاملی برای انتخاب آن به عنوان بهترین گزینه برای این باغ محبوب بوده است. افراد با خیال راحت روی زمین سبز باغ قدم میزنند در حالیکه از سرسبزی محیط نهایت لذت را میبرند.

۵-کاخ پلی بوی

چمن مصنوعی در جاهای معروف

کاخ پلی بوی را می‌توان یکی از گران‌ترین خانه های لس آنجلس نام برد. این کاخ متعلق به مالک روزنامه پلی بوی، یعنی هیو هنفر است. شهرت اصلی این خانه به دلیل مهمانی‌های پر زرق و برق و با شکوهی است که در آنجا برگزار می‌شود. البته از معماری متفاوت آن هم نباید غافل شد. این کاخ مکان‌های متنوعی از جمله سینما، زمین تنیس و یک غار هم دارد. محوطه اطراف غار با استفاده از چمن مصنوعی، زیبا و پر جلوه تر شده است. چشم انداز عالی و سرسبزی فوق العاده فضا، اینجا را مکان بی نظیری برای دور همی های شبانه افراد مشهور کرده است.

یک  انتخاب دقیق، آگاهانه و مناسب، می‌تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد. استفاده از چمن مصنوعی در مکان‌های معروف دنیا، گواهی یک انتخاب مناسب، مقرون به صرفه و در راستای دوستی با طبیعت است.


مترجم: هاله ناصردلشاد

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *