گرمایش چمن مصنوعی و غلبه بر آن

گرمایش چمن مصنوعی

وقتی چمن مصنوعی گرم می‌شود چگونه دمای آن را کم کنیم؟

شاید تغییر دما و گرمای چمن مصنوعی دغدغه بسیاری از طرفداران این محصول به شمار آید. سوالی که بسیاری از دوست داران چمن مصنوعی دارند این است که: «آیا چمن مصنوعی گرم می‌شود؟» در مطلب پیش رو به دلایل گرمایش چمن مصنوعی می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم که آیا روشی وجود دارد که با استفاده از آن چمن‌های مصنوعی بتوانند بر این مشکل غلبه کنند یا نه؟

آیا چمن مصنوعی در اثر گرما داغ می شود؟

یکی از سوالات متداول مشتریان و افرادی که مایل به استفاده از چمن مصنوعی هستند درباره گرمایش چمن مصنوعی است. آیا ممکن است چمن مصنوعی گرم شود؟ پاسخ واضح و صریح به این سوال «مثبت» است. تمام چمن‌های مصنوعی از پلی اتیلن، پلی پروپیلن یا نایلون ساخته می شوند. هر سه این مواد پلیمری در اثر تابش مستقیم آفتاب گرم خواهند شد. در واقع چمن مصنوعی گاهی یک تا دوازده درجه سانتی‌گراد بیشتر از چمن طبیعی در اثر تابش آفتاب گرم می‌شود.اگر در مکانی زندگی می‌کنید که متوسط دمای هوا غالبا بالاست و هوا معمولا گرم است، قطعا گرمایش چمن مصنوعی در حیاط یا فضای باز شما مساله‌ای است که با آن روبه رو خواهید بود و باید به آن توجه داشته باشید.

غلبه بر گرمایش چمن مصنوعی

برای غلبه بر گرم شدگی چمن مصنوعی برخی شرکت‌ها رنگدانه‌هایی را به الیاف و مواد این محصول اضافه می‌کنند تا گرمایش آن را تا حدودی تعدیل کنند. این راه‌حل‌ها مانع از جذب گرما به چمن مصنوعی می‌شود.
این عمل با کمک فناوری خنک سازی تبخیری رخ می‌دهد و به کمک تبخیر سردسازی انجام می‌شود. جالب است بدانید که این روش کاملا مطابق با محیط زیست است. به زبان ساده مکانیسم عمل این فرآیند مانند وقتی است که پوست ما خیس شده است. در این حالت ما به دلیل تبخیر رطوبت روی پوست، اندکی سردمان می‌شود. چمن مصنوعی و موادی که چمن با آن ساخته شده است با همین روش تا حدودی خنک می‌شود. خنک کردن به کمک تبخیر سازی راه‌حلی برای گرمایش چمن مصنوعی است. برخی شرکت‌ها به روش‌هایی دست یافته‌اند که می‌تواند این دما را تا حدود چهار درجه سانتی‌گراد کاهش دهد.

روش‌های دیگری نیز وجود دارد که از آن میتوان چمن مصنوعی را خنک کرد

  1. آب پاشی چمن مصنوعی قبل از به اوج رسیدن گرمای روز
  2. استفاده از کاور و روکش برای جلوگیری از تابش خورشید بر روی چمن مصنوعی
  3. استفاده از چمن‌های مصنوعی با رنگ سبز روشن

در هر صورت شما باید توجه کنید که چمن مصنوعی به دلیل استفاده از مواد تشکیل دهنده آن در معرض گرمایش است. به این دلیل حتما در هنگام خرید به توضیحات شرکت تولید یا توزیع کننده محصول خود توجه داشته باشید. علاوه بر این، حتما به آب و هوای محل مورد استفاده خود در رابطه با گرمایش چمن مصنوعی دقت کنید.

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *