چمن مصنوعی – فروش اینترنتی چمن مصنوعی

 گام به گام در مسیر تعمیر چمن مصنوعی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
دسته بندی: مقالات چمن مصنوعی
1274
تعمیر چمن مصنوعی

آنجا که زحمت تعمیر چمن مصنوعی، دست شما را می بوسد!

وقتی چمن مصنوعی شما دچار آسیب می‌شود بهترین گزینه، مراجعه به شرکت نصب کننده است اما در صورتی که تمایل دارید خودتان دست به کار تعمیر شوید، توصیه می‌شود با مراحل و ابزار تعمیر چمن مصنوعی بیشتر آشنا شوید و البته باید صابون دشواری‌های این کار را به تن تان بزنید! پیش از ورود به بحث، بد نیست این نکته را بدانید که اگر چمن مصنوعی شما در فضای باز قرار دارد، پایان تابستان و زمانی که پاییز در حال سرک کشیدن به خانه هاست، بهترین زمان برای ترمیم چمن مصنوعی به شمار می‌رود. با این توضیح، از شما دعوت می‌کنیم مرحله به مرحله با تعمیر چمن مصنوعی آشنا شوید.

 

گام اول؛ جهت چمن را تعیین کنید

تعیین جهت ردیف بافت چمن مصنوعی اوّلین گام در تعمیر هر بخشی از چمن مصنوعی است. ردیف بافت به ردیف‌های مختلفی از الیاف پرزدار چمن گفته می‌شود که در پوشش پشتی چمن‌های مصنوعی به کار می‌رود. اینکه باید جهت ردیف بافت چمن مصنوعی را تعیین کنیم از این نظر مهم است که قطعه تعویضی، دقیقا باید در همان جهت نصب شود. به علاوه الیاف چمن مصنوعی نیز در مسیری یکسان باید قرار گیرد که این مساله هم به تعیین جهت ردیف بافت چمن بستگی دارد.

تعمیر چمن مصنوعی

 

 

گام دوم، جاروبرقی را دم دست بگذارید

پیش از ورود به مرحله اصلی تعمیر، باید مواد پرکننده موجود در چمن مصنوعی را با جارو برقی تمیز کنیم. خارج کردن مواد پرکننده داخل چمن مصنوعی باعث می‌شود که برش اوّلیه به شکل دقیق‌تر، زیباتر و منظم‌تری صورت بگیرد.

تعمیر چمن مصنوعی

 

گام سوم، از یک چاقوی تیز کمک بگیرید

در عمل تعمیر چمن مصنوعی، الیاف به کار رفته در نقطه برش را جدا کنید تا مطمئن شوید که پوشش پشتی تکه چمن مصنوعی آسیب دیده برداشته می‌شود، و نه الیاف آن. برای این کار باید از یک چاقوی تیز استفاده کنید و پوشش پشتی چمن مصنوعی را از انتها جدا کرده و با چاقو، تکّه آسیب دیده را ببرید.

تعمیر چمن مصنوعی

 

 

گام چهارم، استفاده از نوار چسب مخصوص

در این مرحله باید تکّه‌ای از نوار چسب آبی برای تعمیر چمن مصنوعی را بریده، لوله کنید و آن را در زیر پوشش پشتی چمن مصنوعی قرار دهید. سپس نوار چسب را باز کرده و در مرکز قسمت آسیب دیده قرار دهید و با میخ های کوچک در جای خود محکم کنید. اگر اندازه قسمت آسیب دیده بزرگ باشد، به مقدار بیشتری از نوار چسب نیاز خواهید داشت. نکته مهم آنکه اگر تعمیر چمن مصنوعی به خوبی انجام شود، می‌توان طول عمر و استحکام چمن را حتی در شرایط آب و هوایی نامساعد نیز تضمین کرد.

نکته مهم در این مرحله این است که با استفاده از نوار چسب مخصوص این کار، الیاف چمن مصنوعی را از پشت ببندید تا مواد چسبنده با الیاف چمن تماس پیدا نکند. این عمل همچنین باعث می شود تا تکّه ای را که قرار است بچسبانیم، راحت تر برش دهیم. توصیه حرفه ای ما این است که از چسب مایع مخصوص چمن مصنوعی استفاده کنید. این محصول محل مورد نظر را بدون کثیف کاری می‌چسباند. اگر چسب مخصوص چمن مصنوعی به درستی استفاده شود، شکاف یا تکه تعمیر شده تا مدت‌های طولانی بدون عیب و نقص می‌ماند.

تعمیر چمن مصنوعی

 

نحوه پخش کردن چسب

برای اینکه چسب مایع به خوبی در بخش‌های ترمیمی پخش شود و تکه جدید را به تکه قبلی بچسباند، بهتر است از یک حوله کوچک استفاده کنید چراکه چسب مایع با این روش به طور یکنواخت روی نوار چسب مخصوص شکاف و زیر پوشش پشتی چمن مصنوعی پخش می‌شود و چسبندگی بیشتری هم ایجاد می‌کند.

تعمیر چمن مصنوعی

 

تعویض نهایی

در این مرحله باید از اندازه دقیق قطعه تعویضی پیش از برش اطمینان حاصل کنید. سپس آن را محکم فشار دهید تا مادّه چسبنده بین ردیف بافت ها و روی ردیف بافت ها به خوبی به یکدیگر فشرده شود. بعد می‌توانید چسب های آبی رنگ را بکنید و تکّه چمن مصنوعی تعمیر شده را با مواد پرکننده پر کنید تا هنگامی که چمن مصنوعی تان تعمیر شود. در فواصل زمانی معیّن آن تکه از چمن را که تعمیر کرده اید، بررسی کنید تا مطمئن شوید که ماده چسبنده به سطح چمن نفوذ نکرده باشد.

تعمیر چمن مصنوعی

 

زیباسازی، آخرین مرحله تعمیر چمن مصنوعی

پس از این مراحل، نوبت به آرایش و زیباسازی چمن مصنوعی می‌رسد. برای این کار یک قیچی بردارید و اطراف چمن مصنوعی تعمیر شده خود را مرتّب کنید به گونه ای که سطح چمن مصنوعی تعمیری با سایر نقاط هم تراز شود.

تعمیر چمن مصنوعی

 

 

در مرحله بعد باید ماده پرکننده را روی چمن مصنوعی ریخته و با دست خود روی چمن مصنوعی بکشید تا مواد به طور یکنواخت روی آن پخش شود. پس از اینکه همه این کارها را انجام دادید، دقت کنید که رنگ چمن مصنوعی تعمیر شده با بقیه نقاط سالم، هماهنگ و یکرنگ باشد. این مسئله به زیبایی چمن مصنوعی شما کمک بزرگی می کند.

تعمیر چمن مصنوعی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*