چمن مصنوعی هتل

چمن مصنوعی هتل

چمن مصنوعی برای هتل

چمن مصنوعی، به عنوان عضو تازه ای از فضای سبز،  توانسته به المانی منحصر به فرد در طراحی داخلی بسیاری از فضاها از جمله هتل‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

هتلها بخش مهمی در امور گردشگری و جذب توریست به شمار می روند. به همین دلیل توجه به طراحی فضای داخلی هتل‌ها نقش بسیار مهمی در ایجاد فضایی دلپذیر و لحظاتی خوش برای گردشگران و مسافران دارد. معمولا روش چیدمان و دکوراسیون داخلی هتل ها به خط مشی آنها بستگی دارد. در قرن بیست و یکم بسیاری از افراد به اهمیت فضای سبز و وارد کردن ایده های سبز به طراحی داخلی آشنا شده اند. چمن مصنوعی، به عنوان عضو تازه ای از فضای سبز، که تاثیر زیادی در حفظ منابع آبی دارد، توانسته است به عنوان المانی منحصر به فرد در طراحی داخلی بسیاری از فضاها از جمله هتل‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. گروه چمنزار این بخش را تنظیم کرده است تا شما را با ایده های استفاده از چمن مصنوعی در هتل آشنا کند. در پایان این بخش، شناخت کاملی به این موضوع خواهید داشت.

چرا امروزه استفاده از چمن مصنوعی در هتل مورد توجه قرار گرفته است؟

قبل از آنکه به ویژگی های چمن مصنوعی در هتل و ایده های خاص استفاده از آن در فضای داخلی هتل بپردازیم، بهتر است نگاهی کلی به استفاده از چمن مصنوعی در این فضا داشته باشیم. با توجه به این موضوع که مهمانان هتل به دنبال آرامش هستند، استفاده از چمن مصنوعی در هتل تغییرات شگرفی را می تواند در فضای داخلی هتلها به وجود بیاورد.

همچنین، مطالعات نشان داده اند که چشم انسان برای دیدن رنگ سبز نیاز به تمرکز ندارد و همین امر سبب می شود که وجود این رنگ در محیط اطراف بر خلقیات افراد اثر بگذارد و سبب آرامش درونی شود. یکی از ویژگی های استفاده از چمن مصنوعی در هتل تاثیر آن بر کاهش استرس و اضطراب است. در نتیجه استفاده از این محصول در فضاهای متعدد هتل می تواند فضایی خاص و مناسب برای مسافران ایجاد کند، به گونه ای که خاطرات هتل شما را برای همیشه به خاطر بسپارند!

چمن مصنوعی هتل

ایده های استفاده از چمن مصنوعی در هتل

هتل‌ها از فضاهای متعددی تشکیل شده اند و هریک برای پوشش بخشی از نیازهای مسافران طراحی گردیده اند. با استفاده از چمن مصنوعی در این فضاها می توان زیبایی و تاثیرات این محیط ها را دو چندان کرد.

استفاده از چمن مصنوعی در کافی شاپ و رستوران

تقریبا بیشتر هتل‌ها دارای کافی شاپ و یا رستورانی هستند که تلاش می کنند با سرویس دادن به مسافران لحظات خوشی را برای آنها به وجود بیاورند. یکی از ایده های استفاده از چمن مصنوعی در کافی شاپ و رستوران هتل است. وجود چمن مصنوعی در این فضا سبب می شود که افراد حس آرامش زیادی داشته باشند و و با حس خوشایندی قهوه صبحگاهی و یا ناهار خود را میل کنند. پوشش فضای کافی شاپ و رستوران با چمن مصنوعی سبب می شود حس خوش طبیعت در محیط تداعی شود و زیبایی بصری منحصر به فردی در محیط به وجود آید.

چمن مصنوعی هتل

استفاده از چمن مصنوعی در زمین بازی

یکی از ایده های استفاده از چمن مصنوعی در هتل در زمین بازی کودکان است. این چمن با ویژگی های خاصی که دارد زمین بازی را به محیطی امن برای کودکان تبدیل می کند. بسیاری از کودکان دوست دارند در هنگام بازی بر روی زمین بغلتند و بسیاری از آنها دوست دارند بر روی زمین بنشینند و به آرامی با وسایل بازی سرگرم شوند. چمن مصنوعی به گونه‌ای طراحی شده است که تمامی نیازهای کودکان را پوشش می‌دهد. ظاهر چمن مصنوعی کاملا مشابه به چمن طبیعی است. در نتیجه حس طبیعت در محیط تداعی می‌شود و کودکان می‌توانند در محیطی زیبا بازی کنند.

موارد مهم دیگری نیز وجود دارند که استفاده از چمن مصنوعی را در زمین بازی به گزینه‌ای پرطرفدار تبدیل می‌کنند. مواد به کار رفته در چمن مصنوعی به هیچ عنوان حساسیت زا نیستند و کودکان به راحتی می‌توانند بر روی آن بخوابند یا غلت بخورند. همچنین با توجه به اینکه از مواد آنتی باکتریال در ساخت برگهای چمن مصنوعی استفاده می‌شود امکان رشد انواع باکتری و آلودگی بر روی این چمن وجود ندارد و این امر از نظر حفظ سلامتی کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد.

برگهای چمن مصنوعی بسیار نرم هستند و کودکان می‌توانند با پای برهنه بر روی این چمن بازی کنند و احساس خشکی و زبری بر روی پوست آنها به وجود نمی‌آید. برگ‌های چمن مصنوعی قدرت ضربه گیری بسیار بالایی دارند و اگر کودکان بر روی این چمن زمین بخورند، نیروی کوبشی توسط برگ‌های این چمن جذب می‌شود و هیچگونه آسیبی به کودکان وارد نمی‌شود. تمامی این ویژگی‌ها به ایجاد محیطی امن و لذت بخش برای کودکان کمک می‌کند.

چمن مصنوعی در زمین کنار استخر در هتل‌ها

یکی از ایده های استفاده از چمن مصنوعی در هتل در زمین کنار استخر است. کنار استخر یکی از فضاهایی است که به دلیل رفت و آمد افراد به درون آب همیشه لیز است و امکان لغزش وجود دارد. افرادی که به درون استخر می‌روند معمولا مایو به تن می‌کنند و پوشش زیادی ندارند. اگر این افراد پس از خروج از استخر زمین بخورند احتمال آسیب دیدگی بسیار بالاست و گاهی خسارات غیرقابل جبرانی برای افراد به وجود می‌آید.

از طرفی دیگر، با توجه به اینکه استخر معمولا در فصول گرم سال مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که بعد و یا قبل از ورود به آب استخر حمام آفتاب بگیرند. فراهم سازی زمین کنار استخر برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات و ایجاد فضایی امن برای استفاده  اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده از چمن مصنوعی در زمین کنار استخر ایده ای مناسب برای ایجاد فضایی دلنشین و جلوگیری از لغزش در کنار استخر است.

چمن مصنوعی برای پوشش پله های هتل

شاید بتوان گفت یکی از بهترین ایده های استفاده از چمن مصنوعی در هتل استفاده از آن بر روی پله هاست. معمولا چمن‌هایی که برای استفاده در راه پله پیشنهاد می‌شوند که تراکم بالا و قدرت ضربه گیری مناسبی دارند. استفاده از چمن مصنوعی در راه پله  سبب می شود محیط سرسبزتر و زیباتر دیده شود و همین ویژگی زیبایی بصری خاصی را در محیط به وجود می آورد. قدرت ضربه گیری و انعطاف پذیری چمن مصنوعی نیز به حفظ سلامت مسافران کمک می کند.

بسیاری از افراد تمایل دارند که از فرش قرمز بر روی پله های خود استفاده کنند. یک ایده منحصر به فرد به جای استفاده از فرش قرمز این است که از ترکیب چمن مصنوعی قرمز و سبز استفاده کنید و سطحی کاملا ایمن و فشرده در فضای باز به وجود بیاورید. این ترکیب زیبایی بصری خاصی را در محیط به وجود می آورد و چشم هر ببیننده ای را به خود جلب می کند. از این ایده می توان قسمت ورودی هتل استفاده کرد. مزیت ویژه این فرش چمنی این است که در زمان بارش باران و برف کفش‌‍ها مسافران به راحتی می توانند کفش‌های خود را تمیز کنند و دیگر کثیفی و آلودگی به درون هتل انتقال پیدا نمیکند.

چمن مصنوعی هتل

ویژگی های چمن مصنوعی در هتل

چمن مصنوعی در هتل باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد که به راحتی بتواند در این فضا مورد استفاده قرار گیرد. چمن مصنوعی در هتل باید تراکم بالایی داشته باشد. این امر به افزایش طول عمر چمن مصنوعی در برابر کوبش و نیروی فیزیکی کمک می کند. همچنین بهتر است چمن مصنوعی در هتل الیاف کوتاهی داشته باشد تا کثیفی در بین الیاف آن گیر نکند و به راحتی قابل نظافت باشد.

چگونه چمن مصنوعی در هتل را نظافت کنیم؟

این سوال یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که افرادی که می خواهند از چمن مصنوعی در هتل استفاده کنند می پرسند. اگر این چمن در فضای سربسته قرار داشته باشد به راحتی می توان آن را با جارو برقی تمیز کرد و سپس با استفاده از فرچه پلاستیکی و یا دستمال نمدار و غبار را از روی آن تمیز کرد. اگر چمن مصنوعی در فضای باز باشد به راحتی می توان آن را آبشوری کرد.

انواع چمن مصنوعی را از گروه چمنزار بخواهید!

تابدین‌جا به معرفی ویژگی های چمن مصنوعی در هتل و استفاده از آن در محیط‌های مختلف پرداختیم. گروه چمنزار گروهی تخصصی و حرفه‌ای است که در زمینه فروش و نصب چمن مصنوعی در فضاهای مختلف تزیینی و ورزشی فعالیت دارد. شما می‌توانید با مشاورین چمنزار در ارتباط باشید و از  مشاوره‌های رایگان این مرکز در خصوص انواع چمن مصنوعی، نصب آنها و طراحی فضا بهره ببرید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *