چمن مصنوعی، حساسیت زا نیست

چمن مصنوعی، حساسیت زا نیست

چمن مصنوعی، برای آنها که هم آلرژی دارند و هم چمن را دوست دارند!

اگر شما یا دیگر اعضای خانوداه‌تان، دچار حساسیت و آلرژی هستید اما داشتن محیطی سرسبز در فضای داخلی و خارجی خانه، برایتان مهم است، شاید شنیدن یک خبر خوب و امیدوارکننده، خالی از لطف نباشد: چمن مصنوعی، حساسیت زا نیست ولی قادر است بخشی از نیاز شما برای داشتن محیطی سرسبز و با نشاط را برطرف سازد.

چمن مصنوعی، نسخه ای برای چمن دوستان حساس!

شاید بدانید یا عملا تجربه کرده باشید که قرار گرفتن در محیط هایی که انواع گیاهان در آن وجود دارد، زمینه را برای بروز واکنش‌های آلرژیک، در افرادی که مستعد این بیماری هستند، فراهم می‌کند. این دسته افراد بعضا ترجیح می‌دهند در محیط‌های حساسیت زا، حضور نداشته باشند. اوج گرفتن واکنش‌های آلرژیک، در محیط‌های چمنزار طبیعی نیز یکی از تجربیات ناخوشایند برای بیماران است. نسخه‌ای که باید برای این دسته از افراد نوشته شود چیست؟ آیا باید از نعمت حضور در فضایی سرسبز و با نشاط محروم باشند؟ یا از داشتن محیطی سرسبز در خانه خود لذت نبرند؟

مسلما پاسخ ما به این پرسش‌ها مثبت نخواهد بود. اما راه علاج این مشکل چیست؟ چگونه می‌توان علاوه بر برخورداری از فضایی سرسبز، از آسیب‌های حساسیت زا بودن گیاهانی نظیر چمن طبیعی بر حذر ماند؟ در چنین مواردی، استفاده از چمن مصنوعی به عنوان راهکاری عملی و موثر، مورد توجه قرار می‌گیرد. حساسیت به چمن مصنوعی در این مورد وجود ندارد و به همین خاطر می‌تواند جایگزین مناسبی به شمار آید.

بیشتر نظافت و مراقبت کنید تا نیاز به آفت کش نداشته باشید

چمن مصنوعی، حساسیت زا نیست، اما دلیل چنین مسئله ای، تنها به مواد تشکیل دهنده آن مربوط نمی‌شود بلکه عدم نیاز به مواد شیمایی نظیر انواع کود و آفت کش‌ها برای نگهداری آن نیز موجب می‌شود از ضریب و میزان آلایندگی چمن مصنوعی برای افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند کاسته شود. به شرط آنکه نظافت چمن مصنوعی رعایت شود، در بسیاری موارد، نگهداری از آن نیازمند استفاده از هیچ یک از مواد شیمایی و آفت کش‌ها نخواهد بود.

مراقبت از چمن مصنوعی در برابر علف هرز

هیچ گاز یا بوی نامطبوعی از چمن مصنوعی ساطع نمی شود

برخی از مواد و عناصر استفاده شده در ساختمان سازی یا طراحی داخلی، گازها و مواد بودار از خود متصاعد می‌کنند. این مسئله در برخی موارد مربوط به جنس و مواد اصلی تشکیل دهنده و در برخی موارد نیز به خاطر پایین بودن کیفیت محصولات صنعتی است. مواد تشکیل دهنده چمن مصنوعی، از چنین ویژگی برخوردار نیست و تاکنون در سطح و مقایس معنادار، از تصاعد بو و گازهای آسیب رسان یا آزاردهنده در مورد چمن مصنوعی گزارشی دریافت نشده است. به این لحاظ نیز می‌توان گفت که چمن مصنوعی فاقد مواد تشکیل دهنده برای ایجاد آلرژی است بنابراین می‌توان گفت که چمن مصنوعی، حساسیت زا نیست و حساسیت به چمن مصنوعی در این دلایل وجود ندارد.

شستشو با شوینده های غیر آلرژیک

ابزار و مواد تمیز کننده چمن مصنوعی، حاوی عناصر خاصی نیست که به حساسیت زا بودن شناخته شوند. نظافت چمن مصنوعی با عادی‌ترین مواد شوینده که روزانه به وفور توسط ما مورد استفاده قرار می‌گیرد، امکان پذیر است. این شوینده‌ها حتی اگر حساسیت زا باشند، میزان آلرژیک بودن آنها، در حدی است که می‌توان، روش مصرف آنها را به نحوی مدیریت کرد که منجر به بروز حساسیت در افراد مستعد نشود. در واقع نگهداری و نظافت چمن مصنوعی نیز مستلزم اجرای روش‌هایی که آلرژی بیماران را تشدید کند نیست.

در یک جمع بندی کلی می‌توان گفت که چمن مصنوعی نه به لحاظ مواد و عناصر تشکیل دهنده و نه به لحاظ مواد و روش‌های نظافت و نگهداری، زمینه ایجاد آلرژی را فراهم نمی‌کند و به دوست داران این کفپوش جذاب می‌توان این نوید را داد که تحت هیچ شرایطی، چمن مصنوعی، حساسیت زا نیست. با خیال راحت از موهبت سرسبزی و طراوت آن بهره ببرید!

پیشنهاد می‌کنیم حتما درباره‌ی چمن مصنوعی و دکوراسیون داخلی بخوانید.

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی ماهونیا ۱۵

۱۸۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک

چمن مصنوعی مدل صحرا

۳۵۰,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی

چمن مصنوعی مدل یاس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی فوتبال MN Pro

تماس بگیرید

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی مدل MG Pro

تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *