بررسی صنعت چمن مصنوعی در امارات

چمن مصنوعی در امارات

 تکنولوژی بریتانیایی در تولید چمن مصنوعی خاورمیانه

گرمای بی‌رحم در کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه کشور امارات متحده عربی، مشکلات بسیاری را در زمینه‌های مختلف صنعتی برای مردم و مسئولان آن در پی داشته است. از این رو کشورهای این حوزه برای آنکه در بازار جهانی از رقبای خود عقب نمانند و نیز به هموطنان خود خدمات لازم را برسانند، ناگزیر باید چاره‌ای بیاندیشند. صنعت شهرسازی و فضای شهری نیز از این قاعده مستثنا نیست. ورزشگاه‌ها نیز بخش مهمی از این فضاها را به خود اختصاص می‌دهند و در سال‌های اخیر می‌بینیم که چه در این کشور و چه در سایر کشورهای عربی، ورزش حرفه‌ای چه رونقی یافته است. پس امکانات لازم برای آن باید مهیا شود.

یکی از صنایع پر رونق در حوزه ورزش و فضای شهری در سطح جهانی، چمن مصنوعی است که در این منطقه بنا به شرایط اقلیمی خاص و گرمای بیرحم آن، معنای خاصی یافته است. به خصوص به این علت که در گرمای بالای ۵۰ درجه امارات متحده عربی، رشد چمن طبیعی سخت بوده و این پوشش متحمل آسیب‌های فراوانی می‌شود. اگر به امارات متحده عربی سفر کرده باشید در خیلی از شهرها در کنار مراکز تجاری، مجتمع‌های مسکونی و ورزشگاه‌های روباز مثل زمین‌های تنیس را می‌توانید مشاهده کنید که برای پوشش آنها از چمن مصنوعی استفاده شده است.

تعمیر چمن مصنوعی

تکنولوژی تولید چمن مصنوعی، قابل انتقال است

اینکه کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله امارات متحده عربی و قطر در صنایع مختلف سرمایه گذاری می‌کنند و از خدمات شرکت‌های بزرگ اروپایی و آمریکایی در توسعه و پیشرفت خود بهره می‌برند، جای تعجب ندارد. در حقیفت همین امر، پیشرفت‌های چشمگیری را طی دو سه دهه اخیر در زمینه‌های مختلف برای آنها در پی داشته است. شاید بد نباشد در اینجا گریزی بزنیم به صنعت چمن مصنوعی در کشورمان و این واقعیت را به صنعتگران کشورمان یادآورد شویم که با ارتقاء سطح کیفی محصولات، امکان ورود محصولات ایرانی به بازارهای منطقه، هدفی دست یافتنی است. جا دارد، واحدهای تحقیق و توسعه در شرکت‌های تولیدکننده چمن مصنوعی ایرانی، بیش از گذشته دست بجنبانند!

پیشنهاد می‌کنیم حتما درباره‌ی چمن هیبریدی بخوانید.

ایزی گرس شرکت برتر تأمین کننده چمن مصنوعی در امارات

یکی از شرکت‌های بزرگ و فعال در این عرصه که نه تنها در سطح امارات متحده عربی که در سطح جهانی نیز مطرح است، شرکت بریتانیایی ایزی گرس نام دارد. اهمیت این شرکت تا جایی است که علاوه بر خدمات رسانی در سطح این کشور، کشورهایی چون آفریقای جنوبی، نیوزیلند، ایرلند، اسپانیا و بریتانیا نیز از خدمات آن بهره می‌برند. شرکت ایزی گرس در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد و تجربه‌ای بالغ بر سه دهه در بازار چمن مصنوعی دارد. ایزی گرس یکی از شرکت‌هایی است که صنعت چمن مصنوعی در امارات متحده عربی با نام آن شناخته می‌شود و چمن مصنوعی در این کشور و سایر کشورهای خاورمیانه را متحول کرده است. دفتر مرکزی آن در این کشور و در دبی قرار دارد و خدمات مختلفی برای مناظر شهری، ورزشگاه‌ها، فضاهای داخلی، هتل‌ها، رستوران‌ها، رویدادهای مختلف و نمایشگاه‌های تجاری ارائه می‌دهد.

تعمیر چمن مصنوعی

اشتیاق برای توسعه کیفی محصولات!

علاوه بر خدمت رسانی، گروه تحقیق و توسعه شرکت ایزی گرس، صنعت چمن مصنوعی در امارات متحده عربی را در حالت پویایی نگاه داشته است. عملکرد این شرکت، نشان از اشتیاق خاص تیم این شرکت برای اصلاح وضعیت فعلی آن و به روز کردن خدمات خود دارد. مسئله اصلی این شرکت گرمای بیش از حد خاورمیانه و ارائه راهکارهایی تازه در این باره است که منجر شده در مصرف آب نیز صرفه جویی درخور توجهی صورت گیرد. یکی از این راهکارهای نوآورانه استفاده از عامل ضد پرتوی فرابنفش است که در محصولات چمن مصنوعی این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها از این ماده استفاده می‌کنند تا مقاومت چمن مصنوعی تولیدی‌شان در برابر شدت اشعه‌های نور خورشید بالا رود. علاوه بر آن محصولات این شرکت فاقد سُرب بوده و فارغ از سایر مواد شیمیایی مضر هستند.

پیشنهاد می‌کنیم حتما درباره‌ی چمن مصنوعی در ترکیه بخوانید.

این شرکت هر روزه در سطح خاورمیانه خدمات نوینی عرضه می‌کند و صنعت چمن مصنوعی در امارات متحده عربی در حال رشد و گسترش است.

 

نویسنده: بهنام رشیدی

امتیاز دهید

محصولات شرکت چمنزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *